פרשת מידע פנים נוספת: בכירים בעבר בקנביט נדרשו לבוא לחקירה

בין מוסרי העדות: המנכ"ל לשעבר בשלד, ירון רצון, עמינדב ססלר, היו"ר לשעבר, ושרון אדיב, דירקטור לשעבר ■ לא מן הנמנע שהרשות בודקת אם בידי האנשים שהובלו לחדר החקירות היה מידע פנים שעל בסיסו הם או מקורביהם רכשו את המניה בטרם המידע נחשף לציבור

שלי אפלברג
שלי אפלברג
הבורסה בת"א
הבורסה בת"אצילום: בלומברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

פרשת מידע פנים נוספת התפוצצה היום (רביעי) בבורסה. חקירה של רשות ניירות ערך נפתחה לגבי בכירים בעבר שניהלו את השלד בורסאי שאליו נכנסה פעילותה של קנביט. בדיווח של החברה מהיום הובהר כי חקירת הרשות אינה נסובה על חשדות נגד החברה או בקשר לפעילותה כעת. עם זאת, צוין כי היא נוגעת לחשדות לביצוע של עבירות שימוש במידע פנים, ובמסגרתה נחקרו נושאי משרה בעבר ובהווה.

בין האנשים שנדרשו להגיע לחדר החקירות של הרשות כדי לתת עדות: ירון רצון, המנכ"ל לשעבר בחברה שכיהן בתפקידו מנובמבר 2018 ועד יוני 2019, שרון אדיב, דירקטור שסיים את כהונתו בדירקטוריון בספטמבר 2019, ועמינדב ססלר, שכיהן כיו"ר החברה עד יוני 2019. בתאריך זה נכנסה קבוצת משקיעים חדשה בהובלת ברק רוזן שרכשה את השלד במטרה ליצוק לתוכו את פעילות הקנאביס.

תנודה חדה חלה במניית קנביט לאחר הקצאה פרטית בחברה שנערכה בינואר 2019. מנייתה של קנביט זינקה ב 464 אגורות ל-1,600 אגורות. יש להניח שהרשות בודקת אם בידי האנשים שהובלו לחדר החקירות היה מידע פנים שעל בסיסו הם או מקורביהם רכשו את המניה בטרם כלל המידע נחשף לציבור.

בהקצאה ב-20 בינואר הוענקו לבעלי מניות בשלד 749 כתבי אפוציות, הניתנים למימוש למניות תמורת מחיר מימוש של 6 שקלים, בתמורה כוללת של 4.5 מיליון שקל. ב-29 בינואר דיווחה החברה כי מתנהל משא ומתן מתקדם עם קבוצת משקיעים.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן