אפי נכסים סגרה הנפקת ענק וגייסה 639.5 מיליון שקל

ביג ניצלה את ההנפקה והשקיעה 407 מיליון שקל ועלתה לאחזקה של 20% ■ מגה אור שמרה על נתח אחזקה של 13% באמצעות השקעה של 83 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"ל אפריקה נכסים, אבי ברזילי
מנכ"ל אפי נכסים, אבי ברזיליצילום: ניר קידר
שלי אפלברג
שלי אפלברג

אפי נכסים התנתקה מאפריקה ומאז רק פורחת. שוויה של החברה נסק ל-3.8 מיליארד שקל. חברת ביג החליטה להגדיל את אחיזתה בחברה ולעלות לאחזקה של 20% באמצעות השקעה של 407 מיליון שקל בהנפקת הענק שביצעה אפי נכסים בסוף השבוע האחרון. ביג ניצלה את ההנפקה בה גייסה אפי נכסים 639.5 מיליון שקל, על ידי הנפקה של 4.87 מיליון מניות רגילות. זאת בשעה שמגה אור ביקשה לשמור על החזקה של 13% באמצעות השקעה נוספת של 83 מיליון שקל. כלל השקיעה כ-120 מיליון שקל וקרן ספרה כ-10 מיליון - בהנפקה שהובילה לידר חיתום. חלק מהמזמינים כדוגמת הפניקס, שרצתה להשקיע 50 מיליון שקל - לא קיבלו את ההזמנה בגלל המחיר.

במארס האחרון (2019) הושלמה עסקת מכירת אפריקה ישראל נכסים. קבוצת רוכשים בראשות החברות הציבוריות ביג (13%) ומגה אור (13%) יחד עם גופים מוסדיים וביניהם כלל ביטוח, כלירמרק, הראל והפניקס רכשו יחדיו 51% ממניות החברה בתמורה ל-1.284 מיליארד שקל. מאז, מניית החברה זינקה בכ-36%.

מניותיה של אפי נכסים ייסחרו במדד מניב חו"ל שיכיל 20 מניות בשווי שוק כולל של 32 מיליארד שקל. זאת בעקבות ההודעה של הבורסה היום (ראשון) כי החל בסוף דצמבר יפוצל מדד הנדל"ן לשני ענפים: מניב בישראל ומניב בחו"ל.

אפי נכסים, הפעילה בתחום הנדל"ן המניב בישראל ובתחומי הנדל"ן המניב והמגורים בשבע מדינות באירופה, מחזיקה בתיק נכסים בשווי כולל של 9.3 מיליארד שקל. חלקה של החברה בנכסים אלו עומד על אחזקה של 574 אלף מ"ר בו שיעור התפוסה הממוצע עומד על 86%. בתשעת החודשים הראשונים של 2019 חלקה של החברה ב-NOI - מהפעלה והשכרה של נכסים - הסתכם ב-317 מיליון שקל לעומת 304.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה. ה-FFO הצטבר ל 128 מיליון.

החברה נהנתה מרווח גולמי מעסקאות מגורים של 11 מיליון שקל ורווח נקי המיוחס לבעלי המניות של 294 מיליון שקל, לעומת 374 מיליון שקל ברבעון המקביל. אפי נכסים סיכמה את ההון העצמי ב-3.226 מיליארד שקל בסוף הרבעון השלישי - בהשוואה להון של 3.42 מיליארד שקל שיוחס לבעלי מניות החברה בסוף 2018. חוב החברה מסתכם ב-5.388 מיליארד שקל. יחס חוב סולו נטו ל-CAP כ-49%, ובמאוחד 55%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר