בודנר מפיק לקחים, אבל לאט: ורינט תתפצל ב-2021 לשתי חברות

חברת התוכנה ורינט תתפצל לשתי חברות - אחת תתמקד בפיתוח תוכנה לניהול קשרי לקוחות והשנייה תתמחה במודיעין סייבר ■ הפיצול נעשה בעקבות לחץ של בעלי המניות ובפיגור של שנים בהשוואה למתחרה, נייס

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"ל ורינט דן בודנר במשרדי החברה בהרצליה, ב-2015
מנכ"ל ורינט, דן בודנר צילום: מוטי מילרוד
יורם גביזון
יורם גביזון

בפיגור של ארבע שנים וחצי בהשוואה למתחרה ההיסטורית, נייס - ובעקבות לחץ כבד של משקיעה אקטיביסטית - הכריזה ורינט על פיצולה המתוכנן לשתי חברות. חברה שפעילה בתחום קשרי הלקוחות ומחזורה מיליארד דולר לשנה, בדומה לנייס; וחברת מודיעין סייבר שמחזורה 500 מיליון דולר לשנה. בעקבות ההכרזה שבוצעה לאחר סיום המסחר אמש בנאסד"ק, עולה מניית ורינט ב-6.9% במסחר המוקדם.

מעבר להכרזה, ורינט, המנוהלת על ידי דן בודנר, אינה ממהרת לבצע את מה שמצפה ממנה שוק ההון כמעט חצי עשור. הפיצול מתוכנן להתבצע בסוף ינואר 2021 באמצעות חלוקת מניותיה של חברת הסייבר כדיווידנד לבעלי מניותיה של ורינט. החברה צופה כי חלוקת הדיווידנד תהיה פטורה ממס. ורינט פועלת באמצעות שתי חטיבות: פיתוח מערכות תוכנה מבוססות ענן לניהול קשרי לקוחות מרובי ערוצים, וחטיבה שמפתחת מערכות לאיסוף מידע, מעקב, ניתוח וידאו, מידע קולי ומידע מילולי, למניעת איומי סייבר וטרור.

המהלך מוכרז במקביל לעסקה שבמסגרתה תשקיע קרן אייפקס העולמית עד 400 מיליון דולר בוורינט, שנסחרת בשווי של 3.2 מיליארד דולר. על פי ההסכם אייפקס תשקיע בשלב ראשון 200 מיליון דולר באיגרות חוב ניתנות להמרה למניות ורינט במחיר של 53.5 דולר למניה.

פיצול החברה לשתי חברות - קשרי לקוחות ומודיעין סייבר - היה אחד מתביעותיה של נויברגר ברמן שרכשה 2.6% ממניותיה של ורינט באפריל 2019. נויברגר הפעילה לחץ על הנהלת ורינט ודירקטוריון החברה, בטענה שהחברה ביצעה 15 רכישות במיליארד דולר מ-2014 שלא ייצרו ערך לבעלי המניות. עוד טענה נויברגר כי ורינט אינה מבצעת פיצול בין שתי החטיבות חסרות הסינרגיה ובכך גורמת לכך שהחברה נסחרת במכפילים נמוכים יותר בהשוואה לחברות שפועלות בתחום הענן כמו נייס.

האיום של נויברגר ברמן - להביא למינוי דירקטורים מטעמה לדירקטוריון החברה במטרה להאיץ את השינויים במדיניותה העסקית של החברה - הסתיים בהסכם פשרה ביוני 2019. כחלק ממנו הסכים דירקטוריון ורינט להאיץ את יישום התכנית לשיפור ברווחיותה של החברה ולרענן את הדירקטוריון.

פיצול ורינט לשתי חברות נעשה בעקבות מהלך דומה שעשתה חברת נייס, שמנוהלת על ידי ברק עילם. נייס מכרה במאי 2015 את חטיבת הסייבר שלה לחברת אלביט מערכות תמורת 158 מיליון דולר לאחר שהגיעה למסקנה שאין סינרגיה בין שתי החטיבות ושהפעילות המשותפת פוגעת בערך לבעלי המניות. מאז המכירה הציגה מניית ורינט תשואת חסר של 69% בהשוואה למניית נייס. שווי השוק של נייס, שביצעה מאז שתי רכישות שמיצבו אותה כמובילה בתחום התוכנה לניהול קשרי לקוחות בענן, עלה מאז מ-3.75 מיליארד דולר ל-9.1 מיליארד דולר; ואילו שווי השוק של ורינט, שנמנעה מהצעד עד אתמול, ירד מ-3.9 מיליארד דולר ל-3.2 מיליארד דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט