לאחר זינוק של 72% - בלידר ממליצים לרכוש מניית תדיראן

ההמלצה ניתנת לאור צפי לגידול מואץ לביקוש למערכות מיזוג בעולם: "כתוצאה מהתחממות גלובלית ועלייה באיכות החיים"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משה ממרוד
משה ממרוד. "הכפלנו את גודלה של תדיראן בתוך זמן קצר"צילום: עופר וקנין
שלי אפלברג
שלי אפלברג

זינוק של 72% בשנה האחרונה במניית תדיראן הולדינגס, לא מנע מהאנליסטיות בלידר, דינה קורשונוב וסבינה לוי, להמליץ למשקיעים לרכוש את מניית תדיראן - ולשים לה מחיר יעד של 154 שקל, כ-17% מעל מחירה כיום בשוק. נראה כי ההתחממות הגלובלית מובילה אותם למסקנה כי הביקושים למערכות מיזוג בעולם רק יוגברו בשנים הקרובות.

בסקירה הראשונית שלהם על החברה הסבירו שמחיר היעד שניתן מעל מחיר השוק, נקבע "לאור הצפי לגידול מואץ בביקושים למערכות מיזוג בעולם, כתוצאה מהתחממות גלובלית ועלייה באיכות החיים". עוד הוסבר בסקירה, שאם בעתיד יתרחשו שיתופי פעולה אסטרטגים ורכישות, יחד עם התרחבות מהותית בחו"ל - פעולות אלו יהוו אפסייד לתחזית עתידית.

תדיראן מייצרת ומפיצה מזגנים ומערכות מיזוג לשוק הביתי והמסחרי. עיקר פעילותה מתרחשת בישראל תחת המותג תדיראן, כמו כן, היא מוכרת את המותגים של אמקור, טושיבה וספקטרה. החברה הנשלטת על ידי משה ממרוד, נסחרת כיום לפי שווי של כ-1.126 מיליארד שקל.

שוק מיזוג האוויר הביתי מגלגל בשנה כ-2.9 מיליארד שקל. תדיראן, ש–90% מהכנסותיה מגיעות מתחום מיזוג האוויר הביתי, מחזיקה ב-30%-40% מנתח שוק זה. סך הכנסות החברה בתשעת החודשים הראשונים של 2019 הסתכמו ב-650 מיליון שקל, עלייה של 11% לעומת התקופה המקבילה, והרווח התפעולי הסתכם ב-73 מיליון שקל.

בסקירתן, מעריכות האנליסטיות של לידר: "תדיראן תמשיך לשמור על מיצובה המוביל בתחום מיזוג האוויר הביתי בישראל. הגידול באוכלוסיה שיתמוך בהתחלות הבניה, יחד עם שינויי אקלים ושיפור באיכות החיים, יובילו לצמיחה בשוק מיזוג האוויר ויתמכו בתוצאות החברה בתחום זה".

עוד הן העריכו כי "במקביל לפעילות החברה בתחום מיזוג האוויר הביתי, הקבוצה תמשיך לקדם פעילות נוספות בשווקים חדשים במטרה להגדיל את אחיזתה בשוק הישראלי ואת הפיזור העסקי".

לגבי רווחיות הקבוצה, צופות האנליסטיות בלידר כי "היא צפויה להשתפר ולהסתכם בכ-11.4% מ-2022, הודות לשיפור טכנולוגי והתרחבות בהכנסות, יחד עם מבנה רחב יחסית של עלויות קבועות". בנוגע לתחזית ההכנסות, הן מניחות צמיחה של 6%-8% בהכנסות מיזוג האוויר בשנתיים הקרובות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"