הלמן-אלדובי התחדשות עירונית משקיעה 25 מיליון שקל בפרויקטים בת"א

הקרן השלימה באוגוסט 2019 סבב גיוס ראשון של 50 מיליון שקל, ויוצאת כעת לגיוס שני של 70 מיליון שקל ■ סכום ההשקעה המינימלי בקרן עבור משקיעים מהציבור הוא 150 אלף שקל

ערן אזרן
ערן אזרן
נועם ברכה, מנכ"ל הלמן אלדובי קרנות השקעה
נועם ברכה, מנכ"ל הלמן אלדובי קרנות השקעה
ערן אזרן
ערן אזרן

קרן ההתחדשות העירונית של הלמן-אלדובי, שהשלימה באוגוסט סבב גיוס ראשון של 50 מיליון שקל, הודיעה על השקעה במתן הלוואות לשלושה פרויקטים של התחדשות עירונית בתל אביב – בסכום כולל של 25 מיליון שקל. במקביל, הקרן דיווחה על יציאה לסבב גיוס חדש של עד 70 מיליון שקל.

הלמן-אלדובי התחדשות עירונית, שמנוהלת על ידי המנכ"ל מני בן מאור והיו"ר חן לוי, פועלת במתן הלוואות ליזמים בפרויקטי תמ"א 38/1 - תחום חיזוק מבנים כנגד תוספת יחידות דיור, ותמ"א 38/2 - פרויקטי פינוי-בינוי. הקרן, שהוקמה בשיתוף פעולה עם קבוצת דייברגון, מספקת אשראי לפרויקטים בעלי היתר בנייה וליזמים בעלי ניסיון בתחום ההתחדשות העירונית, תוך קבלת ביטחונות.

הפרויקט הראשון שלו העניקה הקרן אשראי, ברחוב ג'ורג' אליוט בתל אביב, כולל בניית 5 יחידות דיור בנוסף ל-6 יחידות הדיור הקיימות בבניין. העלות הכוללת של ביצוע פרויקט התמ"א עומדת על כ-22 מיליון שקל, והקרן תעניק ליזם אשראי של 15.5 מיליון שקל לתקופה של 24 חודשים.

הפרויקט השני, ברחוב מוזיר בתל אביב, כולל בניית 28 יחידות דיור חדשות, מתוכן 12 דירות ליזם והיתר לבעלי הדירות הקיימים. עלות הפרויקט, כולל הריסת המבנה הקיים ובניית חדש, עומדת על כ-50 מיליון שקל. הקרן תספק ליזם אשראי של 6 מיליון שקל לתקופה של 24 חודשים.

הפרויקט השלישי, ברחוב יהודה המכבי בצפון הישן בתל אביב, כולל בניית 26 יחידות דיור, מתוכן 11 יחידות דיור וחנות אחת ליזם. מדובר בפרויקט של הריסה ובנייה מחדש בעלות כוללת של כ-46 מיליון שקל. הקרן תעמיד ליזם אשראי של 3.5 מיליון שקל לתקופה של 24 חודשים.

על פי תשקיף הקרן, סכום ההשקעה המינימלי עבור משקיעים מהציבור הוא 150 אלף שקל. הקרן הינה שקלית, לא סחירה ויחידות ההשתתפות בה מוצעות לציבור על פי תשקיף. הקרן שואפת לחלק למשקיעים קופון חצי-שנתי בחלוף לפחות 12 חודשים מכל השקעה של משקיע. הקרן גובה דמי ניהול של 1.75%, וכן דמי הצלחה של 20%, כשהרווח הוא מעל 7.5%.

לדברי נועם ברכה, מנכ"ל הלמן-אלדובי קרנות השקעה: "תחום ההתחדשות עירונית מגלם פוטנציאל אדיר הן לרשויות, הן ליזמים והן לבעלי הדירות עצמם, אולם עד כה סף הכניסה לתחום היה גבוה. עבור המשקיעים מדובר היה בהיקפי השקעה גדולים. הקרן נותנת מענה מאפשרת חשיפה לתחום ללא מינוף ותוך בניית תיק השקעות מגוון".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה