נדיבות של מנצחים: ביגר מבקש מהמוסדיים לאשר מענק למנכ"ל פז הפורש

אברהם ביגר סימן ליונה פוגל את הדרך החוצה מרגע שמונה לתפקיד היו"ר במארס ■ למרות זאת, כעת היו"ר מבקש לאשר למנכ"ל לשעבר מענק פרישה מיוחד של 3 מיליון שקל והארכת תקופת הכהונה המוקדמת ב-3 חודשים, בשל תרומתו להתפתחותה של פז ולצמיחתה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אברהם ביגר ויונה פוגל
אברהם ביגר ויונה פוגלצילום: גלי אמויל, אייל טואג
יורם גביזון
יורם גביזון

החיכוכים הקשים עם יו"ר פז, אברהם ביגר, עמדו ברקע החלטתו של יונה פוגל בספטמבר 2019 לסיים את תפקידו כמנכ"ל החברה, בתום 12 שנות כהונה. ביגר סימן לפוגל את הדרך החוצה מרגע שמונה לתפקידו במארס 2019, אבל כעת הוא מגלה נדיבות של מנצחים: היו"ר מבקש מהמשקיעים המוסדיים לאשר באסיפת בעלי מניות של פז, שתתקיים ב-30 באוקטובר, את הצעתה של ועדת התגמול ודירקטוריון החברה בנוגע לתנאי הפרישה של פוגל.

ביגר שיגר מכתב למשקיעים המוסדיים שמחזיקים במניותיה של פז ובו הוא כותב: "אין זה סוד כי ביני (יו"ר הדירקטוריון) לבין יונה התגלעו בחודשים האחרונים מחלוקות בנוגע לניהולה של החברה. עם זאת, יונה מסיים 12 שנות כהונה כמנכ"ל החברה, במהלכן נעשו פעולות שתרמו רבות להתפתחותה של החברה ולצמיחתה. הדרך להודות ליונה על שירותו רב השנים ועל תרומתו לפז היא, בין היתר, באישור תנאי הפרישה שלו שיעמדו בקרוב להכרעתכם, כפי שפורט בדו"ח זימון האסיפה המקורי. תנאי הפרישה המוצעים הם סבירים וראויים למנכ"ל המסיים תקופת כהונה ארוכה כל כך".

ביגר מסביר שמבדיקה של תנאי ההעסקה המקוריים של המנכ"ל הפורש, נראה שבזמנו לא ניתן ביטוי הולם לתנאי הפרישה העתידיים שלו ומשום כך, ועדת התגמול והדירקטוריון ביקשו להעניק לפוגל את התגמול המוצע. "לאור האמור, אני קורא לכם להיעתר לבקשתם של ועדת התגמול והדירקטוריון של החברה ולאשר תנאי פרישה אלה", חותם ביגר את מכתבו.

תחנת דלק של פזצילום: תומר אפלבאום

דירקטוריון פז מציע, בעקבות אישור ועדת התגמול, מבעלי המניות של החברה לאשר מענק פרישה מיוחד של 3 מיליון שקל לפוגל, אף שעל פי הסכם ההעסקה שלו הוא אינו זכאי למענקים מיוחדים או תקופת הסתגלות במקרה של סיום העסקה בחברה, למעט מענק שנתי בגין תקופת העסקתו בחברה. הדירקטוריון מנמק את ההצעה בתקופת כהונתו הממושכת כמנכ"ל ובתרומתו לחברה.

עוד מציע הדירקטוריון להאריך את תקופת ההודעה המוקדמת מ-3 חודשים על פי תנאי העסקתו הנוכחיים, ל-6 חודשים ומסביר שמדובר בשינוי לא מהותי. עוד מסביר הדירקטוריון, שפז תוכל לוותר על עבודתו בפועל של פוגל בתקופת ההודעה המוקדמת אולם גם אם תעשה זאת ימשיכו להתקיים יחסי עובד מעביד עד לסוף תקופת ההודעה המוקדמת, כלומר עד לסוף הרבעון הראשון של 2020 והוא יהיה זכאי לחלק היחסי מהמענק השנתי, אם יהיה זכאי לו על פי תנאי ההסכם, בגין 2019 והרבעון הראשון של 2020.

המשקיעים המוסדיים הבולטים בפז שיידרשו להצביע על תנאי פרישתו של פוגל הם מיטב דש (9.5%), מגדל (9.0%), הפניקס (9.0%), הראל (8.4%), כלל ביטוח (7.2%) ופסגות (6.1%).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה