נדיבות של מנצחים: ביגר מבקש מהמוסדיים לאשר מענק למנכ"ל פז הפורש

אברהם ביגר סימן ליונה פוגל את הדרך החוצה מרגע שמונה לתפקיד היו"ר במארס ■ למרות זאת, כעת היו"ר מבקש לאשר למנכ"ל לשעבר מענק פרישה מיוחד של 3 מיליון שקל והארכת תקופת הכהונה המוקדמת ב-3 חודשים, בשל תרומתו להתפתחותה של פז ולצמיחתה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אברהם ביגר ויונה פוגל
אברהם ביגר ויונה פוגלצילום: גלי אמויל, אייל טואג
יורם גביזון
יורם גביזון

החיכוכים הקשים עם יו"ר פז, אברהם ביגר, עמדו ברקע החלטתו של יונה פוגל בספטמבר 2019 לסיים את תפקידו כמנכ"ל החברה, בתום 12 שנות כהונה. ביגר סימן לפוגל את הדרך החוצה מרגע שמונה לתפקידו במארס 2019, אבל כעת הוא מגלה נדיבות של מנצחים: היו"ר מבקש מהמשקיעים המוסדיים לאשר באסיפת בעלי מניות של פז, שתתקיים ב-30 באוקטובר, את הצעתה של ועדת התגמול ודירקטוריון החברה בנוגע לתנאי הפרישה של פוגל.

ביגר שיגר מכתב למשקיעים המוסדיים שמחזיקים במניותיה של פז ובו הוא כותב: "אין זה סוד כי ביני (יו"ר הדירקטוריון) לבין יונה התגלעו בחודשים האחרונים מחלוקות בנוגע לניהולה של החברה. עם זאת, יונה מסיים 12 שנות כהונה כמנכ"ל החברה, במהלכן נעשו פעולות שתרמו רבות להתפתחותה של החברה ולצמיחתה. הדרך להודות ליונה על שירותו רב השנים ועל תרומתו לפז היא, בין היתר, באישור תנאי הפרישה שלו שיעמדו בקרוב להכרעתכם, כפי שפורט בדו"ח זימון האסיפה המקורי. תנאי הפרישה המוצעים הם סבירים וראויים למנכ"ל המסיים תקופת כהונה ארוכה כל כך".

ביגר מסביר שמבדיקה של תנאי ההעסקה המקוריים של המנכ"ל הפורש, נראה שבזמנו לא ניתן ביטוי הולם לתנאי הפרישה העתידיים שלו ומשום כך, ועדת התגמול והדירקטוריון ביקשו להעניק לפוגל את התגמול המוצע. "לאור האמור, אני קורא לכם להיעתר לבקשתם של ועדת התגמול והדירקטוריון של החברה ולאשר תנאי פרישה אלה", חותם ביגר את מכתבו.

תחנת דלק של פזצילום: תומר אפלבאום

דירקטוריון פז מציע, בעקבות אישור ועדת התגמול, מבעלי המניות של החברה לאשר מענק פרישה מיוחד של 3 מיליון שקל לפוגל, אף שעל פי הסכם ההעסקה שלו הוא אינו זכאי למענקים מיוחדים או תקופת הסתגלות במקרה של סיום העסקה בחברה, למעט מענק שנתי בגין תקופת העסקתו בחברה. הדירקטוריון מנמק את ההצעה בתקופת כהונתו הממושכת כמנכ"ל ובתרומתו לחברה.

עוד מציע הדירקטוריון להאריך את תקופת ההודעה המוקדמת מ-3 חודשים על פי תנאי העסקתו הנוכחיים, ל-6 חודשים ומסביר שמדובר בשינוי לא מהותי. עוד מסביר הדירקטוריון, שפז תוכל לוותר על עבודתו בפועל של פוגל בתקופת ההודעה המוקדמת אולם גם אם תעשה זאת ימשיכו להתקיים יחסי עובד מעביד עד לסוף תקופת ההודעה המוקדמת, כלומר עד לסוף הרבעון הראשון של 2020 והוא יהיה זכאי לחלק היחסי מהמענק השנתי, אם יהיה זכאי לו על פי תנאי ההסכם, בגין 2019 והרבעון הראשון של 2020.

המשקיעים המוסדיים הבולטים בפז שיידרשו להצביע על תנאי פרישתו של פוגל הם מיטב דש (9.5%), מגדל (9.0%), הפניקס (9.0%), הראל (8.4%), כלל ביטוח (7.2%) ופסגות (6.1%).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב