הישג לשניידר: בית המשפט דחה הבקשה לצו מניעה; בלוטרייך מאבד השליטה במישורים

בלוטרייך ביקש כי בית המשפט יוציא צו מניעה שיעצור את מכירת מניות מישורים שבידי הראל למיליארדר אלכס שניידר ■ הסכסוך בין בלוטרייך ושניידר כלל חילופי האשמות וטענות לעבירות פליליות

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיל בלוטרייך ואלכס שניידר
גיל בלוטרייך ואלכס שניידר
ערן אזרן
ערן אזרן

בית המשפט דחה היום (ב') הבקשה לצו מניעה שהגיש גיל בלוטרייך, מייסד חברת הנדל"ן מישורים. בלוטרייך ביקש כי בית המשפט יורה לעצור את מכירת מניות מישורים שבידי הראל (כ-7.5% מהונה המונפק של מישורים) למיליארדר היהודי קנדי, אלכס שניידר -שותפו לשעבר של בלוטרייך בשליטה במישורים. משמעות ההחלטה היא שבלוטרייך מאבד השליטה במישורים.

השופט חאלד כבוב מהמחלקה הכלכלית של בית המשפט המחוזי בתל אביב, נימק את ההחלטה לפסול את הבקשה לצו מניעה בשל האפשרות העקרונית הניצבת בפני בלוטרייך לתבוע פיצוי כספי את שניידר. "בבחינת האינטרסים וכל השיקולים, אני סבור כי שיקולי מאזן הנוחות אינם נוטים לטובתו של בלוטרייך", כתב כבוב בהחלטתו.

שניידר, שרק לפני כשלוש שנים הובא כמשקיע למישורים על ידי בלוטרייך, סיכם בחודש שעבר עם חברת הקרנות של הראל על רכישת 7.5% ממניות מישורים בפרמיה על השוק – והפך לבעל שליטה במישורים. לאחר העסקה, שניידר מחזיק 45% ממניות מישורים. בעסקה השתתף גם שולם לפידות, מנכ"ל אי.די.בי הפורש, שהפך לשותפות החדש של שניידר.

סכסוך קשה

בלוטרייך ושניידר מסוכסכים ביניהם, ולא הצליחו לסכם על מנגנון היפרדות. הסכסוך כלל חילופי האשמות וטענות לעבירות פליליות. בינואר חתמו השניים על הסכם פשרה, שכלל מתן אופציית Call לשניידר לרכישת מלוא מניותיו של בלוטרייך (37.6%). ואולם, הסכם הפשרה מעולם לא יושם, ושניידר לא רכש את מניותיו של בלוטרייך.

השופט חאלד כבובצילום: מוטי מילרוד

"בבחינת האינטרסים השונים אשר מצויים בנסיבות אלה האחד מול השני, האינטרס של בלוטרייך טמון רובו ככולו בנזקים כספיים, שהם מטבעם ברי פיצוי, כאשר מנגד עומדים האינטרסים של המשיב (שניידר, ע"א), ואף של ציבור המשקיעים במישורים, שיכול והסתמכו על השינויים בחברה וביצעו עסקות בעקבות כך", כתב כבוב.

"בנוסף, יש לקחת בחשבון את העבודה שהראל, שמעורבת גם היא בעסקה, היא חברה ציבורית, וכי נוסף על כך - הסעד המבוקש משפיע על צד שלישי שלא צורף להליך – לפידות - שעל פי הדיווח שילם סכום משמעותי של 10 מיליון שקל בגין מניות הראל, אף הוא לא צורף להליך", הוא הוסיף.

כבוב ציין כי הבקשה לצו מניעה מבוססת על רצונו של בלוטרייך להימנע מהפסד כספי כתוצאה מאובדן פרמיית השליטה. "אינני סבור כי בנסיבות המקרה דנן היעתרות לבקשה למתן הסעד הזמני, אשר ימנע משניידר לעשות שימוש במניות שרכש מהראל ולפעול לפי הסכם השליטה החדש עם לפידות, הינה הכרחית ומוצדקת לצורך מתן הסעד המבוקש", ציין כבוב.

מלון הייאט ריג'נסי בקליבלנד ארה"ב, שבבעלות החברה הבת של מישוריםצילום: ללא קרדיט

"ככל שבלוטרייך יוכיח תביעתו והצדדים יהיו מצויים בהליך לרכישת מניות זה של השני, הרי שכלל השיקולים יילקחו בחשבון בקביעת המחיר – לרבות פרמיית השליטה שהיתה מיוחסת למבקש. על פניו, די בטעם זה על מנת להורות על דחיית הבקשה לסעד זמני", כתב כבוב.

בית המשפט חייב את בלוטרייך לשלם לשניידר 30,000 שקל בגין שכר טירחה על ההליך המשפטי וכן הוא קבע דיון בתיק המרכזי – שעיקרו פירוק השותפות בין שניידר לבלוטרייך - ב-27-28 באוקטובר. שניידר מיוצג בהליך ע"י משרד עו"ד דורי קלגסבלד ושות', בלוטרייך ע"י משרד עו"ד גיסין ושות'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים