ורידיס ביטלה רכישת 20% מאו.פי.סי בעקבות התנגדות רשות החשמל

העסקה בוטלה בשל כללי הריכוזיות בענף האנרגיה ■ בעקבות הביטול, או.פי.סי צפויה לרכוש מוורידיס 20% מאו.פי.סי רותם תמורת 480 מיליון שקל במזומן

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תחנת הכוח של או.פי.סי במישור רותם
תחנת הכוח של או.פי.סי ברותם. הכנסות החברה מהפעלת תחנות הכוח בישראל גדלו ב-22% צילום: אלבטרוס
יורם גביזון
יורם גביזון

עמדתה המתגבשת של רשות החשמל בנוגע לכללי הריכוזיות בענף החשמל הובילה לביטול העסקה בין חברת או.פי.סי, שבשליטתו העקיפה של עידן עופר, לחברת ורידיס שבשליטת (70%) חברת דלק רכב.

על פי מתווה העסקה המקורי, אמורה היתה ורידיס להעביר לאו.פי.סי, שמנוהלת על ידי גיורא אלמוגי, 20% ממניותיה של החברה הבת או.פי.סי רותם, בתמורה ל-480 מיליון שקל, כך שאו.פי.סי שמחזיקה כיום ב-80% ממניותיה של או.פי.רותם, היתה מחזיקה בבעלות המלאה בה.

או.פי.סי היתה אמורה לשלם לורידיס בהקצאה של 13% ממניותיה לפי שווי של 23.17 שקל למניית או.פי.סי, ו-ורידיס היתה משקיעה סכום נוסף ומגדילה את אחזקתה באו.פי.סי ל-20%.

העסקה בוטלה משום שמשיחות לא פורמליות שאו.פי.סי וורידיס קיימו עם רשות החשמל הסיקו שעמדתה של הרשות שתתפרסם בשבועות הקרובים היא שמשום שקבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובה, מחזיקה עדיין ב-22.5% ממניותיה של דלק רכב ובזכות למנות דירקטור בה, היא תיחשב כחלק מקבוצת או.פי.סי גם אם חלקה בשרשור מניותיה של או.פי.סי אמור היה להגיע ל-3.15%.

רשות החשמל עדיין לא פירסמה את עמדתה הרשמית, אולם משיחות איתה הובררה עמדתה - שהיתה שמה קץ לתוכניות הפיתוח העסקי של או.פי.סי. היות שעל פי כללי הריכוזיות שאמורים להתפרסם אסור למי שמחזיק ב-5% משדה גז להחזיק גם בתחנות כוח, המבנה המקורי של העסקה היה גורם לכך שאו.פי.סי לא היתה מקבל רישיון חדש להקים תחנת כוח, או לרכוש תחנות כוח או להקים תחנות כוח מבוזרות במפעלים של לקוחות החברה.

או.פי.סי ודלק רכב הודיעו שהן מקיימות מגעים לבחינת מתווים אחרים לביצוע עסקה בנוגע לאחזקותיה של ורידיס באו.פי.סי רותם. על פי הערכות המתווה הסביר ביותר הוא רכישת חלקה של ורידיס באו.פי.סי רותם (20%) תמורת 480 מיליון שקל במזומן, כלומר לפי שווי חברה של 2.4 מיליארד שקל המשקף, בהתחשב בחוב נטו של 1.1 מיליארד שקל שיש לאו.פי.סי רותם, מכפיל שווי פעילות לרווח תפעולי תזרימי (Ev/Ebitda) של 10.

או.פי.סי צפויה לממן את הרכישה בהנפקת מניות למשקיעים מוסדיים ומהמזומנים שבקופתה. או.פי.סי רותם עוסקת החל ב-2013 בייצור חשמל בתחנת כוח שהספקה 466 מגה וואט. או.פי.סי רותם מתכננת הקמת תחנת כוח נוספת בצמוד לשטחה של התחנה הקיימת בהספק של 600 מגה וואט.

פעילותה של או.פי.סי רותם היא גם בסיס לתוכנית ההתרחבות של או.פי.סי לפעילות של הקמת תחנות כוח בחצרי מפעלים תעשייתיים. התחנות יופעלו באמצעות מנועי גז שהספקם 2 עד 15 מגה וואט, כחלק ממכרז של רשות החשמל להקמת תחנות כוח מבוזרות בהספק כולל של 450 מגה וואט. זאת במטרה להקטין ככל האפשר את התנודתיות בייצור החשמל, ולאפשר לאו.פי.סי לספק ללקוחותיה חשמל מבלי להזדקק לרכישתו מהרשת או להקטין את אספקתו ללקוחותיה בשעות השיא.

או.פי.סי רותם הרוויחה 117 מיליון שקל במחזור של 1.2 מיליארד שקל ב-12 החודשים שהסתיימו ביוני 2019.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב