רימוני רוכשת יצרנית מוצרי פלסטיק בהזרקה תמורת עד 6.5 מיליון שקל

מחזור המכירות של החברה הנרכשת הסתכם ב-4 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2019 ו-95% מהכנסותיה נבעו מלקוח אחד, שהתחייב להמשיך לייצר ברימוני בחמש השנים הקרובות

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מפעל רימוני בקרית שמונה
מפעל רימוני בקרית שמונהצילום: מתוך ערוץ היוטיוב Rimoni industries
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת רימוני, העוסקת בתכנון, פיתוח, ייצור והרכבה של רכיבי פלסטיק בהזרקה ובייצור תבניות להזרקה, חתמה על הסכם לרכישת פעילותה ונכסיה של חברת RPM תמורת עד 6.5 מיליון שקל. מניית רימוני מגיבה לדיווח בעלייה של 3.5% במחזור של 158 אלף שקל, שגבוה ב-35% מהמחזור היומי הממוצע במניה.

RPM היא חברה פרטית שהוקמה ב-1994 ועוסקת כקבלן משנה בייצור של מוצרי פלסטיק בטכנולוגיית הזרקה. הכנסותיה של RPM הסתכמו ב-10 מיליון שקל ב-2018 וב-4 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2019, כאשר 95% מהכנסותיה של RPM נובעים מלקוח אחד. לקוח זה התחייב כלפי רימוני להמשיך לייצר אצלה לתקופה של חמש שנים לאחר השלמת העסקה, בכפוף לשמירה על אותם תנאים מסחריים שהיו נהוגים בינו לבין חברת RPM, וכן תוך התחייבות שרימוני תשמור על איכות המוצרים.

רימוני ציינה שהלקוח היחיד כמעט של RPM הוא גם לקוח שלה זה שנים רבות, וכי בדקה את התנאים המסחריים שנהגו בינו לבין החברה הנרכשת. עוד ציינו ברימוני שהשלמת העסקה כפופה להתקיימות תנאים כמו הסרת שעבודים שקיימים כיום על נכסיה של RPM לבנקים בסכומים לא מהותיים, וכן כי קיבלה הסכמה עקרונית להסרתם.

רימוני תשלם את התמורה עבור רכישת נכסיה ופעילותה של RPM בארבעה תשלומים כאשר התשלום הראשון בסכום של 5 מיליון שקל ישולם במועד השלמת העסקה, ויתרת התשלום, 1.5 מיליון שקל, תשולם בשלושה תשלומים שנתיים שווים החל בשנה ממועד השלמת העסקה.

רימוני שנסחרת בשווי של 450 מיליון שקל לאחר ירידה של 7% מתחילת 2019, סיימה את המחצית הראשונה של 2019 ברווח של 18 מיליון שקל במחזור של 93 מיליון שקל בהשוואה לרווח של 20 מיליון שקל במחזור של 102 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2018. הירידה בהכנסותיה של החברה נבעה מסיום פרויקטים ארוכי טווח בעיקר בשוק הרכב והתחזקות השקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד