הביטוח הסיעודי ללקוחות מאוחדת עובר מהפניקס למנורה מבטחים

במכרז שבוצע על ידי קופת חולים מאוחדת, בליווי רשות שוק ההון, נבחרה חברת הביטוח מנורה מבטחים ■ החברה תבטח כחצי מיליון לקוחות של הקופה שמבוטחים בביטוח סיעודי במהלך חמש השנים הקרובות, החל ב-1 בינואר 2020

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בית מנורה מבטחים ברמת גן
בית מנורה מבטחים ברמת גןצילום: עופר וקנין
ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

קופת חולים מאוחדת הודיעה היום (שני) כי הזוכה במכרז הביטוח הסיעודי היא מנורה מבטחים. מנורה מבטחים תבטח כחצי מיליון לקוחות של הקופה, שמבוטחים בביטוח סיעודי, במהלך חמש השנים הקרובות, החל ב-1 בינואר 2020. בהסכם נקבעה גם אופציה להארכת העסקה בשלוש שנים נוספות.

הפרמיה השנתית היא בסך כ-260 מיליון שקל, כך שעל פני חמש שנים הפרמיה מוערכת ב-1.3 מיליארד שקל. ההצעה של מנורה מבטחים גברה על הצעותיהן של הפניקס, המבטחת הקודמת של לקוחות מאוחדת, וכלל ביטוח. במאוחדת מדגישים שההחלפה בין הפניקס למנורה מבטחים תתבצע באופן אוטומטי, ללא פעולה כלשהי מצד המבוטחים, בהתאם לכללי רשות שוק ההון. האתגר של מנורה מבטחים יהיה לצרף מבוטחים נוספים לביטוח, מקרב 1.2 מיליון לקוחות קופת חולים מאוחדת.

סיגל רגב רוזנברגצילום: רמי זרנגר

סיגל רגב רוזנברג, מנכ"לית מאוחדת, הודתה לחברת הפניקס על יותר מ-20 שנות שירות ללקוחות מאוחדת. היא אמרה שהודות לליווי הצמוד של רשות שוק ההון, ההליך המכרזי החדש הניב דמי ניהול נמוכים יותר לקרן ההדדית של לקוחות מאוחדת, מעורבות גבוהה יותר של חברת הביטוח בניהול הסיכונים ומנגנון משודרג של ניהול התביעות מכפי שקבעו תנאי הביטוח הסיעודי בעבר.

המכרז משלים את סבב המכרזים של קופות החולים במסגרת מהלך של רשות שוק ההון שהחל לפני כשנה, ומעבר למבנה של ביטוח הדדי - כלומר, ביטוח שבו המבוטחים מבטחים זה את זה, באמצעות קרן הון משותפת, כשחברת הביטוח כמעט שאינה מעורבת בניהול הסיכון הביטוחי ובגריפת רווח עליו.

באותו אופן תחזיק מנורה מבטחים ותנהל בנאמנות עבור לקוחות מאוחדת את הכספים הצבורים בקרן המבוטחים ההדדית, כשמנורה תישא ב-20% מהסיכון הביטוחי ואילו קרן המבוטחים תישא ב-80% מהסיכון. כך, זכתה מנורה מבטחים השנה גם במכרז של קופת חולים לאומית. במכרז של קופת חולים כללית זכתה בעבר חברת הביטוח הראל ובמכרז של קופת חולים מכבי זכתה הפניקס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב