משה ברקת: לא יהיה מנוס מייקור ביטוח הבריאות הפרטי

הממונה על שוק ההון, משה ברקת: "אי אפשר יהיה להימנע לעד מייקור הביטוח - ואולי אפילו בצורה משמעותית" ■ ברקת אמר כי הוא בוחן שינויים ברפורמה שבוצעה בביטוח הבריאות בידי הממונה לשעבר, דורית סלינגר

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בית חולים
בית חוליםצילום: רמי שלוש
ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

"אני מציע להסתכל למציאות בעיניים. אולי לא בקדנציה שלי, אולי אפילו לא בקדנציה של מי שבא אחרי, אבל בסביבה של תשומות רפואיות עולות, אי אפשר יהיה להימנע לעד מייקור ביטוח הבריאות - ואולי אפילו בצורה משמעותית - עם או בלי תלות בגיל" - כך אמר היום (שני) הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר, משה ברקת, בכנס הבריאות של "עדיף".

הממונה על שוק ההון הוסיף כי הוא בוחן שינויים ברפורמה שבוצעה בביטוח הבריאות בידי הממונה לשעבר, דורית סלינגר: "אני מנסה לקדם שיח רחב כדי שניתן תשובות אחראיות שיבהירו לציבור מה הוא יכול לצפות מהמערכת הציבורית ומה תפקידו של הביטוח הפרטי. לכן הוריתי להקים צוות חשיבה ברשות שיבחן מחדש את נושאי המקרו של הבריאות בישראל, תוך שיתוף גורמי מקצוע, כלכלנים, אנשי ביטוח, רופאים ואנשי מערכת הבריאות.

"האם שוב נזרוק אנשים מהביטוח בגיל מבוגר יותר? האם הביטוח יהיה יקר להם מדי? האם ביטוח ארוך טווח בו יש הגנה חוזית למבוטח מעליית מחיר, אינו מוצר בטוח יותר? אין לי תשובות מגובשות כרגע, אבל אנחנו נצטרך לעשות את החשיבה הזאת".

משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכוןצילום: אוליבייה פיטוסי

מבחינת לקחי הרפורמה, ציין ברקת כי "היו בה ללא ספק מוטיבים חיוביים: היכולת לפרק את המוצר הביטוחי, מחליפי ניתוח, טיפולים וניתוח מניעתי, שתלים בניתוח, ללא תקרות ועוד. אבל יש דברים שללא ספק צריך לשנות, לתקן ולשפר".

בין השינויים הדרושים ציין ברקת את "הרחבת האפשרות לבחירת מנתח והרחבת רשימת הרופאים, הרחבת הגדרות שונות, כמו במחלות קשות ותרופות נסיוניות, החזרת ההרחבות וכתבי השירות, שחלקם נתן פתרון למי שאין לו פתרון חיתומי או אחר. הראינו בשנה החולפת שהפוליסה האחידה כבר לא תהיה אחידה ונמשיך בכך. למשל, אישרנו לשווק מחליפי ניתוח כהשלמה למוצרים קיימים, השקנו ביטוח ניתוחים מוזל עם השתתפות עצמית, ועוד נמשיך לייצר אלטרנטיבות למי שצריך ומעוניין בכך".

את דבריו סיים ברקת בביטוח הסיעודי והתייחס למכרזים של הביטוח הסיעודי ההדדי, בהם הוא רואה בשורה לציבור. עם זאת, הדגיש: "המודל הסיעודי בעייתי ומצריך תיקון מהותי. ייתכן שיש לספק רובד ממלכתי רחב יותר ואין ספק שיש להקטין את החיכוך בין מבטחים למבוטחים. אני סבור גם שיש לעבור לשיטת תשלומים מוקדמים יותר על פני התפתחות המחלה. כן, מחלה, כי אני סבור שסיעוד זה לא מצב, אלא מחלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"