כלל נכנסת לשותפות במתחם כורזין: תשקיע 350 מיליון שקל בפרויקט עם צמח המרמן

חברת הביטוח רוכשת זכויות מקרקעין ב-70% משטחי המסחר במתחם שבגבעתיים מחברת אבן השהם, חברה בת המוחזקת בחלקים שווים על ידי צמח המרמן ואורוקום אסטרטגיות

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתחם כורזין בגבעתיים
מתחם כורזין בגבעתיים
ערן אזרן
ערן אזרן

כלל ביטוח נכנסת לשותפות במתחם כורזין בגבעתיים. חברת הביטוח רוכשת מחברת אבן השהם - חברה בת המוחזקת בחלקים שווים על ידי צמח המרמן, שבשליטת המשפחות פייגלין ובן אברהם, ואורוקום אסטרטגיות, בבעלות אורן ואבי חלפון - זכויות במקרקעין ל-70% משטחי המסחר, התעסוקה והחניון בפרויקט תמורת 101 מיליון שקל. את הקרקע רכשו צמח ואורוקום ב-2017 מחברת מצלאוי ב-83.5 מיליון שקל.

עלות הקמת הפרויקט: כ-600 מיליון שקל, כאשר כלל ביטוח תשקיע כ-250 מיליון שקל בנוסף לרכישת הזכויות בקרקע. מתחם כורזין הוא פרויקט מעורב שימושים הכולל 44 אלף מ"ר תעסוקה, 1,100 מ"ר מסחר, חניון תת קרקעי ו-46 יחידות דיור בקומות הגבוהות. בכוונת החברות ליזום תב"ע נוספת הכוללת הוספת זכויות משמעותיות בתעסוקה.

מתחם כורזין יכלול שטחי תעסוקה, מסחר, מגורים, מבני ציבור ושטחי נופש ופנאי פתוחים, שממוקם בחלקה הדרומי של העיר, בסמיכות לשדרות אלוף דוד, על עורק תחבורה מרכזי המקשר את מחלף תל השומר (בכביש 4) עם מרכז העיר תל אביב, ובצמידות לקו הסגול של הרכבת הקלה. אזור התעשייה כורזין תחום בין הרחובות כורזין במזרח, משמר הירדן בצפון ודרך אלוף שדה בדרום.

הדמיה של מתחם כורזין החדשצילום: יסקי מור סיון

במסגרת תוכנית גב/418, החלה על כל אזור התעשייה, יוגדלו זכויות הבנייה במקום, תוך תוספת זכויות בנייה למגורים במגרשים בייעוד לתעסוקה ומסחר. יוקמו כ-12 מגדלים מעורבי שימושים. למתחם מתוכננת גישה ישירה מצומת חדש המתוכנן על כביש אלוף שדה.

בשנה האחרונה חתמה צמח המרמן על שורה של עסקות שהגדילו את תיק הנכסים שלה. העסקות כללו זכייה במכרז של דירה להשכיר בכרמיאל, פרויקט מגורים במתחם מכבי יפו בדרום תל אביב יחד עם קבוצת לוינשטין ואלעד ישראל, ועסקה בהיקף של 200 מיליון שקל בהוד השרון יחד עם אפריקה מגורים, שפיר ואלעד ישראל.

יוסי דורי, משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת ההשקעות בכלל ביטוח ופיננסים, אומר כי "ההשקעה בנדל"ן מניב היא פועל יוצא של יישום האסטרטגיה של החברה להגדלת ההשקעות ארוכות הטווח, באמצעות פרויקטים מניבים של נכסים איכותיים ותזרימיים, המייצרים תשואה מותאמת סיכון בתיקי העמיתים והנוסטרו. הפרויקט ייתן מענה מגוון באזור שוקק פעילות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים