קרן התשתיות והאנרגיה ג'נריישן קפיטל גייסה כחצי מיליארד שקל

יו"ר הקרן: "הגיוס יגדיל משמעותית את ההון העצמי ויאפשר לנו לבצע קפיצת מדרגה בהיקפי ההשקעות" ■ גם סולגרין, המוחזקת 70% על ידי ג'נריישן קפיטל, השלימה היום הנפקת מניות בהיקף של 24 מיליון שקל

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ארז בלשה ויוסי זינגר, מנהלי קרן ג'נריישן קפיטל
ארז בלשה ויוסי זינגר, מנהלי ג'נריישן קפיטלצילום: תמוז רחמן
ערן אזרן
ערן אזרן

קרן התשתיות והאנרגיה ג'נריישן קפיטל, שהונפקה בבורסה בפברואר 2019, השלימה הערב (ה') הנפקת מניות בהיקף של 525 מיליון שקל. בהנפקה, שבוצעה בדרך של הקצאת מניות לא אחידה למשקיעים, נרשמו ביקושים של 640 מיליון שקל, ומחיר המניה נקבע על 88 אגורות - דיסקאונט של 9% על מחיר הסגירה היום בבורסה. לאחר ההנפקה, הונה העצמי של החברה צפוי להגיע לכ-900 מיליון שקל.

ג'נריישן קפיטל, שהוקמה במאי 2018, מתמקדת בהשקעות בשלושה תחומים: ההיסעים והתחבורה הציבורית (באמצעות בון תור ומטרופולין), תחום האנרגיה המתחדשת (באמצעות סולגרין), ותחום ייצור חשמל באמצעות גז טבעי (באמצעות רפק אנרגיה). החל מעדכון המדדים של מאי 2019 נכללת ג'נריישן קפיטל במדד SME60.

ג'נריישן, שהקומה על ידי יוסי זינגר, המכהן כיו"ר פעיל, וארז בלשה, שמכהן כמנכ"ל, ביצעה באחרונה מספר השקעות. בתחילת החודש דיווחה על השלמת העסקה לעלייה לשליטה של 70% בחברת סולגרין הבורסאית, שפועלת בתחום האנרגיות המתחדשות. באוגוסט רכשה ג'נריישן קפיטל את פעילות הגז הטבעי של קבוצת אלקטרה תמורת כ-135 מיליון שקל.

כמו כן, קבוצה בה חברה ג'נריישן קפיטל (באמצעות רפק אנרגיה) זכתה במכרז לרכישת אתר ייצור החשמל 'אלון תבור', שכולל שלוש תחנות כוח פעילות בהספק של 583 מגה וואט. מוקדם יותר דיווחה הקרן על חתימה על מזכר הבנות עם קבוצת עזריאלי לרכישת 100% מחברת התפלת המים GES בהיקף של 110 מיליון שקל. את ההנפקה הובילו פועלים אי.בי אי ואפסילון.

זינגר מסר: "ביצענו היום הנפקת מניות בהיקף משמעותי, תוך ראיה אסטרטגית וכחלק ממהלך ההתרחבות והצמיחה של הקרן. בעקבות הגיוס, ההון העצמי של הקרן יגדל משמעותית ויאפשר לנו לבצע קפיצת מדרגה בהיקפי ההשקעות ולהמשיך בגיוון פורטפוליו האחזקות. תמורת ההנפקה תאפשר לנו לממש את האסטרטגיה שאותה אנו מובילים מיום הקמת הקרן".

מוקדם יותר היום, גם סולגרין, המוחזקת כאמור 70% על ידי ג'נריישן קפיטל, השלימה הנפקת מניות ב-24 מיליון שקל. ההנפקה בוצעה בדרך של הקצאה לא אחידה, וכללה את קרן ספרה בהובלת דודי שרם ויוחאי רדין, מור בית השקעות ומיטב-דש גמל ופנסיה. לצד המניות, הונפקו למשתתפים 550 אלף אופציות אשר הוצעו ללא תמורה במחיר מימוש של 14 שקל לאופציה שיפקעו תוך 18 חודשים.

סולגרין עוסקת בבעלות, ייזום, הקמה ותפעול של מתקני חשמל על בסיס אנרגיות מתחדשות. במסגרת הגיוס הונפקו למשקיעים 2 מיליון מניות, כאשר המחיר למניה נקבע על 11.9 שקל. יצוין, כי מניית סולגרין רשמה עלייה של 32% מתחילת השנה. לאחר השלמת ההקצאה, מור בית השקעות יחזיק ב-8.46% מהון המניות של סולגרין, מיטב-דש יחזיק ב-7.42% וקרן ספרה ב-5.3%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים