בנק אגוד לכלל ביטוח: שלמו 5 מיליון שקל בגין מותו של מוטי זיסר

אגוד תובע את כלל ביטוח בטענה שהחברה אינה מוכנה לשלם את פוליסת ביטוח החיים של מוטי זיסר, ששועבדה לבנק ■ לפי התביעה, כלל טענו כי זיסר לא שילם את הפרמיה - והפוליסה שלו בוטלה

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי זיסר
מוטי זיסרצילום: עופר וקנין
אסא ששון
אסא ששון

בנק אגוד תובע 5 מיליון שקל מכלל ביטוח, בטענה שהחברה מסרבת לשלם את פוליסת ביטוח החיים של מוטי זיסר ששועבדה לבנק - כך עולה מתביעה שהגיש הבוקר (ב') הבנק נגד חברת הביטוח. זיסר מת ביוני 2016.

אגוד טוען בכתב התביעה כי העמיד לזיסר שתי הלוואות משכנתא, האחת בסך 5 מיליון שקל והשנייה של 23 מיליון שקל. כלל ביטוח ביטחה את זיסר בפוליסת ביטוח חיים ששועבדה לבנק.

לטענת אגוד, במהלך 2014 לא עמד זיסר בהתחייבויותיו כלפי הבנק לפירעון ההלוואות, ובספטמבר אותה שנה הועמדו ההלוואות לפירעון מיידי על ידי הבנק. לאחר שניתנו לזיסר התראות על פי דין, מונה כונס נכסים מטעם הבנק לצורך מימוש בטוחות המקרקעין.

לפי התביעה, לאחר מימוש בטוחות המקרקעין פנה הבנק אל כלל ביטוח על מנת לברר את מצב הפוליסה, לצורך מימושה. כלל ביטוח סירבה לשלם את סכום הביטוח, שכן לטענתה ארבע שנים קודם לכן הפרמיה לא שולמה על ידי זיסר ולכן החברה ביטלה את הפוליסה.

בבנק לא אהבו את ההסברים של כלל וטענו כי ביטול הפוליסה נעשה בצורה רשלנית, בלי שנבדק מול אגוד - אף שהוא המוטב - והדבר גרם נזק לבנק. באגוד טוענים כי המכתב שנשלח לכאורה על מנת להודיע על ביטול הפוליסה מעולם לא התקבל בבנק; וכי על אף היותו מוטב בלתי חוזר בפוליסה (והיא אף שועבדה לטובתו), הבנק לא ידע בשום שלב כי זיסר חדל מלשלם את תשלומי הפרמיה.

מכלל ביטוח ופיננסים נמסר כי "כתב התביעה טרם התקבל בחברתנו, לכשיתקבל נגיב בערכאות המתאימות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הבניין ברחוב ליליאן בתל אביב. הבניין נמצא לפני הריסה ובינוי מחדש במסגרת תמ"א 38/2

הדירה נמכרה ב-11.5 מיליון שקל - וזו הדירה הזולה ביותר שנמכרה בבניין

גאוטם אדאני. קבוצת אדאני כינתה את הדו"ח "מרושע בזדון", "מזויף" ו"מחקר לוקה בחסר"

"זו ההונאה העסקית הגדולה בהיסטוריה'': מניות אדאני ממשיכות לצנוח