הסכם בין נחום ביתן לזליכה וההסתדרות: מכירת סניפי מגה בעיר תמורת אי-פיטורי עובדים

בפגישה סוכם כי ביתן ימכור סניפים של מגה בעיר כדי לצלוח את החודשים הקרובים, בתנאי שהעובדים ייקלטו בסניפים אחרים של הקבוצה ■ בחודשים האחרונים המכירות של יינות ביתן ירדו וביטוח האשראי שלה הוגבל

נחום ביתן, מנכ"ל ובעלי יינות ביתן
נחום ביתן, מנכ"ל ובעלי יינות ביתןצילום: רמי זרנגר

ועד עובדי מגה נתן לנחום ביתן, בעלי יינות ביתן, את הסכמתו למכירת סניפים של מגה בעיר בניסיון להציל את הקבוצה מקריסה. ל-TheMarker נודע כי בפגישה שנערכה היום (ד') במשרדי יינות ביתן, בהשתתפות ביתן, ירון זליכה, שמשמש יועץ הכלכלי של ועד עובדי מגה, יו"ר הוועד אייל אלי וגורמים מההסתדרות, הסכימו הצדדים כי ביתן ימכור חלק מסניפי מגה בעיר או יינות ביתן, במטרה לקבל סכום שיעזור לו להחזיק את הרשת בחודשים הקרובים.

לדברי מקור שנכח בפגישה, בתמורה להסכמת הוועד, ביתן התחייב בפני ועד העובדים וההסתדרות כי עובדי הסניפים ייקלטו בסניפים אחרים של הקבוצה, שלדבריו קיים בהם מחסור בעובדים.

ועד עובדי מגה נחשב לוועד עובדים חזק, ובכדי שיעדיף את הצעתו של ביתן לרכוש את מגה בעת שקרסה לפני כשלוש שנים, הציע הרוכש לעובדים תנאים מפליגים ביחס למה שמקובל בענף, ובהם קבלת קביעות תוך שנתיים ולא שלוש שנים כמקובל בענף. בנוסף, העובדים כמעט שלא מפוטרים, למעט במקרים קיצוניים. בתוך כך, העובדים מספרים כי בקרוב יקבלו משכורת נוספת (13).

ירון זליכהצילום: אילן אסייג

באחרונה ערך ביתן לכ-9,000 עובדי החברה אירוע ענק בהיכל נוקיה, שכלל הופעה של הזמר קובי פרץ, ואף שלח כ-30 עובדים מצטיינים לנופש בברצלונה. העובדים מעריכים מאוד את ביתן, ולכן הם צפויים מצד אחד להפעיל לחץ על מנת שהתנאים שלהם לא ייפגעו, ומצד שני יתמכו בו על מנת שלא יפשוט רגל.

ביתן העמיד למכירה סניפים של הרשת, וחברת ויקטורי דיווחה לבורסה כי היא מנהלת מולו מגעים לרכישת עשרה סניפים, שעליהם הוא מבקש כ-150 מיליון שקל, אך הוא צפוי לקבל תמורתם כ-40% פחות.

במשך השנים שחלפו מאז שרכש את מגה, ניסה ביתן להימנע ממכירת סניפים, אבל באחרונה חלה הרעה במצב החברה. ירידה של 10%-5% במכירות של הרשתות יינות ביתן ומגה בחודשים האחרונים, לצד החזרים גבוהים לנאמנים בשל יתרת התשלום לרכישת מגה, הובילו למצב שבו נוצר עיכוב בתשלומים לספקים. בעקבות כך, חברת המידע העסקי דן אנד ברדסטריט העלתה את דירוג סיכון ההתקשרות עם הקבוצה.

ביתן אמנם הזרים עשרות מיליוני שקלים לחברה, אבל חברות ביטוח האשראי בסס"ח וכלל ביטוח הודיעו לחלק מהספקים כי הן מקטינות את היקף האשראי המבוטח בגין סחורות שהם מספקים לרשתות. הודעה זאת הגיעה בתזמון לא נוח, שכן בסוף החודש יחול ראש השנה, חג שמאופיין בגידול של 25-20% ברכישות מספקים. כעת, הם עלולים לפחד לספק לו את מלוא הסחורה בשל ההגבלה.

מינות ביתן לא נמסרה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית