דירקטוריון לאומי אישר: חנן פרידמן - המנכ"ל הבא של הבנק

פרידמן, המכהן כראש חטיבת אסטרטגיה, חדשנות וטרנספורמציה, גבר על מיכל עבאדי-בויאנג'ו, רונן אגסי, שמוליק ארבל ואבנר מנדלסון

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
חנן פרידמן
מנכ"ל לאומי, חנן פרידמן, והמנכ"לית לשעבר, רקפת רוסק-עמינחצילום: דוברות הכנסת / יצח
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

חנן פרידמן, ראש חטיבת אסטרטגיה, חדשנות וטרנספורמציה בבנק לאומי, ימונה לתפקיד מנכ"ל הבנק במקומה של רקפת רוסק עמינח. דירקטוריון הבנק אישר היום (ג') את המינוי.

בראש ועדת האיתור לבחירת המנכ"ל עומד היו"ר החדש, סאמר חאג' יחיא, והחברים בוועדת האיתור הם הדירקטורים המכהנים בבנק - יורם גבאי, תמר גוטליב, אסתר דומיניסיני ואוהד מראני.

רוסק עמינח הודיעה בסוף יוני האחרון כי תפרוש בעוד כמה חודשים לאחר קדנציה מוצלחת של יותר משבע שנים.

פרידמן גבר בהתמודדות על המועמדים הפנימיים, רונן אגסי, ראש חטיבת שוקי הון ויו"ר לאומי פרטנרס; שמוליק ארבל, ראש חטיבה עסקית-מסחרית; על המועמדת החיצונית, החשבת הכללית לשעבר באוצר מיכל עבאדי-בויאנג'ו, כשברקע עלה גם שמו של אבנר מנדלסון, מנכ"ל לאומי ארה"ב.

מינויו הפנימי של פרידמן צפוי להשית שקט על ההנהלה הנוכחית של לאומי, שמנהליה צפויים להמשיך בתפקידם.

בכך מושלמים השינויים בצמרת מנכ"לי הבנקים, כשדב קוטלר יחליף ב-1 באוקטובר את אריק פינטו כמנכ"ל הפועלים, אורי לוין ייכנס בנובמבר-דצמבר הקרוב לתפקיד מנכ"ל דיסקונט במקומה של לילך אשר-טופילסקי ופרידמן יחליף בעוד כמה חודשים את רוסק-עמינח שתתחיל כבר בקרוב לעשות לו חפיפה בתפקיד.

פרידמן, שיציין בשבוע הבא יום הולדת 48, נשוי עם 4 ילדים, וזוכה להערכה רבה במערכת משפטית, פיננסית ובנקאית. הוא הובא ללאומי על ידי רוסק-עמינח ב-2014 ומונה אז לתפקיד ראש החטיבה המשפטית של הבנק. הוא לא היה אז המועמד המוביל מבחינת רוסק-עמינח, אך עם השנים בלאומי מעמדו של פרידמן הלך והתחזק ולאחר עזיבתו של דני צידון, הוא הפך בשנתיים האחרונות ליד ימינה של רוסק־עמינח שמינתה אותו בתחילת 2017 לתפקיד עסקי של ראש חטיבת אסטרטגיה ורגולציה.

רוסק־עמינח הטילה עליו את הטיפול במרבית הפרויקטים המיוחדים והמורכבים בבנק. בין השאר, בטיפול בכל הדרישות של ועדת שטרום להגברת התחרות במערכת הבנקאות. כך הוא הוביל מטעם לאומי את העסקה המוצלחת של מכירת חברת כרטיסי אשראי מקס (לשעבר לאומי קארד) לידי קרן ההשקעות האמריקאית ורבורג פינקוס תמורת כ-2.5 מיליארד שקל - פרמיה של כ-35% מעל הונה העצמי של מקס. לאחר המכירה, פרידמן, שכיום עומד בראש חטיבת אסטרטגיה, חדשנות וטרנספורמציה, אחראי על הכנת לאומי לכל הקשור להתמודדות עם השינויים הגדולים במערכת הבנקאות בתחומי תשלומים, כרטיסי אשראי, דיגיטל ועוד. כמו כן, הוא מעורב ואחראי על השקת שיתופי פעולה בינלאומיים של פפר, הבנק הדיגיטלי בארה"ב ובמקומות נוספים.

פרידמן גם היה מעורב מאוד בטיפול בוועדת כבל, שבחנה את התנהלות הבנקים במתן אשראי ללווים גדולים במשק, והיה לצדה של רוסק-עמינח בכל הקשור להתמודדות עם ארגון באים לבנקאים. הוא אחראי מטעם לאומי על בנק לאומי ארה"ב, הבנק הגדול שנותר ללאומי בחו"ל, על השלוחה בסין ובאחרונה גם הוביל את השלמת העסקה למכירת לאומי רומניה.

לפרידמן הוצע באחרונה תפקיד מנכ"ל מגדל ביטוח, אך הוא העדיף להישאר בלאומי. אין לו ניסיון בניהול גוף גדול כמו לאומי, ואולם בעולם הבנקאות החדש, בתפקידיו הקודמים כשותף במשרד עוה"ד ליפא מאיר ושות', כיועץ משפטי ראשי בהראל ביטוח וכיועץ משפטי ראשי בלאומי — הוא נחשף לפעילויות רבות בעולם העסקי, מה שצפוי לסייע לו כמנכ"ל לאומי. בנוסף, בתפקידיו האחרונים בבנק הוא צבר ניסיון בתחומי הטכנולוגיה, הדיגיטל, התשלומים וההיי־טק, שהם בליבת האסטרטגיה של לאומי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן