פימי העמידה את ריבוליס למכירה לפי שווי של 450 מיליון דולר

קרן פימי שכרה את גולדמן זאקס כדי שינהל את מכירתה של יצרנית מוצרי ההשקיה בטפטוף - חמש וחצי שנים בלבד לאחר שרכשה אותה תמורת 40 מיליון דולר ■ ריבוליס צפויה להציג ב-2019 רווח תפעולי תזרימי של 40 מיליון דולר במחזור של 370 מיליון דולר

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ישי דוידי, בעל השליטה בקרן פימי
ישי דוידי, בעל השליטה בקרן פימיצילום: אילן אסייג
יורם גביזון
יורם גביזון

קרן פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי, שכרה באחרונה את שירותיו של בנק ההשקעות גולדמן זאקס כדי שינהל את תהליך המכירה של יצרנית הטפטפות ריבוליס (לשעבר ג'ון דיר ווטר). ריבוליס נמצאת בשליטת קרן פימי (59.6%); חברת ההשקעות ההודית Dhanna Engineering שמחזיקה ב-14.9%; וקרן Paine & Partners שמחזיקה ב-25.5%. מחזור המכירות של ריבוליס הסתכם ב-360 מיליון דולר ב-2018 והרווח התפעולי התזרימי (Ebitda) היה 35 מיליון דולר.

החברה צפויה להציג רווח תפעולי תזרימי (Ebitda) של 40 מיליון דולר במחזור של 370 מיליון דולר ב-2019. גולדמן זאקס היה בנקאי ההשקעות של חברת נטפים לצורך מכירת השליטה (80%) בה לחברת Mexichem, תמורת 1.5 מיליארד דולר באוגוסט 2017. מחיר זה שיקף מכפיל של 14.8 על שווי הפעילות של נטפים (שווי המניות בתוספת החוב הפיננסי נטו).

מכפיל דומה על נתוניה של ריבוליס, שהחוב הפיננסי נטו שלה הוא 40 מיליון דולר, גוזר שווי חברה של 550 מיליון דולר לפיו החברה תימכר. עם זאת, ייתכן שמכפיל שווי הפעילות של ריבוליס יהיה נמוך יותר והחברה תימכר לפי 450 מיליון דולר משום שבניגוד לנטפים היא אינה מובילת שוק - אלא החברה השנייה בגודלה בעולם בתחום ההשקיה בטפטוף. מכיוון שצמיחתה ב-2019 צפויה להיות 3% ומשום שכמו כל החברות בתחום הפלסטיק בעולם היא סובלת מעלייה חדה במחירי חומרי הגלם, וכחברה שבסיס הפעילות והפיתוח שלה בישראל - רווחיותה נפגעת מהתיסוף החזק של השקל.

קרן פימי נכנסה להשקעה בריבוליס בפברואר 2014 מידי חברת ג'ון דיר תמורת 40 מיליון דולר נטו לאחר שהתמודדה על רכישתה מול קרן ההשקעות הפרטית Paine & Partners, חברת נטפים, קרן איפקס וחברת ג'יין ההודית - כיום בעלת השליטה בחברת הטפטפות נען דן. פימי החזירה לעצמה את רוב השקעתה בריבוליס באוקטובר 2015 כשמכרה 20% ממניותיה של ריבוליס לחברת ההשקעות ההודית Dhanna Engineering תמורת 34 מיליון דולר - כלומר לפי שווי חברה של 170 מיליון דולר. כיום מגיע השווי המאזני של ההשקעה בריבוליס במאזניה של פימי למיליוני דולרים בודדים, והיא צפויה לקבל עבור חלקה בריבוליס סכום שגדול פי 60-50 מהשקעתה בה.

ריבוליס רכשה בינואר 2017 את חברת ההשקיה בטפטוף Eurodrip מידי קרן Paine & Partners תמורת הקצאה של 25% ממניותיה. ריבוליס מעסיקה 1,300 עובדים ב-17 מפעלים והיא אחת מההשקעות המוצלחות של פימי. הקרן רכשה את ריבוליס כשעוד נקראה ג'ון דיר ווטר מידי ענקית הציוד החקלאי האמריקאית, שתיכננה להיכנס לתחום המים ולייצר חברה בעלת מחזור מכירות שנתי של מיליארד דולר באמצעות רכישת שלוש חברות, כולל פלסטרו גבת הישראלית תמורת 120 מיליון דולר.

ג'ון דיר נכשלה בניהולה של פעילות המים, שהפסידה 3.5 מיליון דולר בחודש כשנמכרה. יו"ר ריבוליס מטעם פימי, גילון בק, הוביל את החברה לפיטורים של 250 עובדים (23% מעובדיה של ג'ון דיר ווטר), שבעקבות כך העבירה קווי ייצור מסין לישראל, סגרה את המטה בארה"ב ויזמה את מיזוגה עם יורודריפ, שהיתה החברה הרביעית בגודלה בתחום ההשקיה בטפטוף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה