החשדות לשחיתות בפרוטרום: בקשה לייצוגית נגד IFF, יהודאי וגרנות; "נזק של מאות מיליוני שקלים"

הבקשה הוגשה לאחר ש-IFF דיווחה על חקירה פנימית של חשד לתשלומי שוחד שביצעה החברה הבת פרוטרום, ברוסיה ובאוקראינה ■ "הנתבעים סיפקו פרטים מטעים בדיווחים של החברה לבורסה - והפרו את חוק ניירות ערך"

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי יהודאי
אורי יהודאיצילום: דודו בכר
יורם גביזון
יורם גביזון

ארבעה ימים בלבד לאחר שחברת IFF דיווחה על חקירה פנימית של חשד לתשלומי שוחד שביצעה החברה הבת פרוטרום ברוסיה ובאוקראינה, הוגשה בקשה ראשונה לתביעה ייצוגית נגד IFF; המנכ"ל אנדריאס פיביג; סמנכ"ל הכספים ריצ'רד אולירי; פרוטרום; המנכ"ל לשעבר של פרוטרום אורי יהודאי; סמנכ"ל הכספים לשעבר של פרוטרום אלון גרנות; ושבעה בעלי מניות, נושאי משרה ודירקטורים בפרוטרום.

רינת אומן, שבמסגרת רכישת פרוטרום תמורת 6.4 מיליארד דולר באוקטובר 2018 קיבלה 31 מניות של IFF, טוענת באמצעות משרד עורכי הדין קלעי, רוזן ושות', כי הנתבעים סיפקו פרטים מטעים בדיווחים של החברה לבורסה - והפרו את חוק ניירות ערך ואת חובת הזהירות של נושאי משרה על פי חוק החברות. עוד נטען כי אותם פרסומים גרמו לירידה בערך המניה של IFF כאשר האמת יצאה לאור.

לטענת אומן, פרוטרום הקפידה לדווח כי היא פועלת על פי כללי ציות קפדניים, ויהודאי וגרנות חתמו על הצהרות שלא ידוע להם על כל תרמית או עניין שעלולים להשפיע על מהימנות הדיווחים. IFF לא ציינה או רמזה בעשרת החודשים האחרונים שהתגלו לה חשדות בדבר תשלומי שוחד, אף על פי שניהלה חקירה מקיפה בעניין זה באמצעות משרדי עורכי דין ורואי חשבון.

אומן טוענת שנגרם לה נזק של 2,405 שקל, ולקבוצה שאותה היא מבקשת לייצג נגרם נזק של מאות מיליוני שקלים. הנזק האישי חושב על פי הפער בין מחיר המניה ב-5 באוגוסט, טרם דיווחה IFF על החקירה הפנימית, לבין מחיר המניה ב-7 באוגוסט, לאחר פרסום המידע המהותי. הפער מסתכם ב-78.5 שקלים.

התביעה הוגשה בשם שתי קבוצות: כל מי שהחזיק בשישה באוגוסט את מניית IFF, וכל מי שהחזיק בתאריך הנ"ל תעודת סל, קרן נאמנות או מכשיר פיננסי אחר שעוקב אחרי המדדים שבהם נכללת מניית IFF: מדד ת"א 35, מדד ת"א 125 ומדד ת"א תעשייה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים