הכשרת הישוב: אושר המתווה לביטול מניות היסוד של משפחת נמרודי

המתווה שאושר על ידי האסיפה הכללית קובע כי הכשרת הישוב תקצה לחברה פרטית שבבעלות משפחת נמרודי 16.5 מיליון כתבי אופציה בלתי סחירים הניתנים למימוש למניות ■ לראשונה זה כ-30 שנה: החברה תוכל לגייס הון, באמצעות הנפקת מניות

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישוב
עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישובצילום: ורדי כהנא
ערן אזרן
ערן אזרן

האסיפה הכללית של הכשרת הישוב אישרה את המתווה לביטול מניות היסוד של בעלת השליטה, משפחת נמרודי. המתווה יאפשר לחברה לגייס הון לאחר כמעט 30 שנה. האישור למתווה, שעבר תיקון על רקע הסתייגויות של כמה מהגופים המוסדיים ואנטרופי - זכה לתמיכה של יותר מ-92% מבעלי מניות המיעוט, ובהם מרבית המשקיעים המוסדיים.

לפי המתווה, הכשרת הישוב תקצה לחברה פרטית שבבעלות משפחת נמרודי, 16.5 מיליון כתבי אופציה בלתי סחירים הניתנים למימוש למניות רגילות של החברה במהלך תקופה של 15-8 שנים (משך התקופה תלוי באחוז ההחזקה המצטבר של בעלי השליטה). זאת, בתמורה לוויתור על זכויות ההצבעה העודפות. מחיר המימוש משקף הנחה של 11%-14.8% על מחיר הממוצע של המניה בבורסה ב-14 הימים שייקדמו לכל אירוע של מימוש כתבי אופציה.

על פי תנאי העסקה, האופציות ייכנסו לתוקף רק לאחר שהכשרת הישוב תבצע גיוס הון ראשון מהציבור. לאחר מכן, מימוש כתבי אופציה יתאפשר אך ורק אם שיעור ההחזקות המצטבר של בעלי השליטה (המחזיקים כיום כ-67%) יירד מתחת ל-50.01%, ורק בכמות אשר תביא את ההחזקות חזרה ל-50.01% ממניות החברה, ולא מעבר לכך.

עד כה מימנה הכשרת הישוב את פעילותה ממקורותיה השוטפים ומגיוסי חוב, ואולם מעתה היא תוכל לבצע גיוסי הון. בחברה הזכירו כמה יתרונות: הרחבת הגמישות במקורות המימון, שיפור ביחסים הפיננסיים, חיזוק ההון העצמי והפחתה פוטנציאלית בעלויות המימון, ועלייה פוטנציאלית בדירוג החוב. במקביל, הדבר תומך בקידום תוכניות הפיתוח העסקי של החברה.

עופר נמרודי, מנכ"ל הכשרת הישוב: "זהו אירוע חשוב והיסטורי המביא עמו בשורה של ממש להכשרת הישוב, אשר בראשונה זה עשרות שנים תוכל להגדיל ולחזק את בסיס ההון שלה ולשפר את יחסי המינוף. המהלך יתמוך בקידום תוכניותיה העסקיות של הכשרת הישוב, שנמצאת כיום בתנופת פיתוח והתרחבות, תוך מיקוד הפעילות בתחומי הנדל"ן המניב והיזמי בישראל ובפולין".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון