"המשקיעים נרתעים היום מרכישת דירה" – קרן הנדל"ן החדשה שגייסה 50 מיליון שקל

הלמן-אלדובי דיווח על השלמת סבב גיוס ראשון לקרן החוב הציבורית החדשה למתן הלוואות ליזמים בתחום ההתחדשות העירונית ■ הקרן, המשותפת לבית ההשקעות ולחברת דייברגון, תשקיע במתן הלוואות ליזמים בתחום ההתחדשות העירונית

ערן אזרן
ערן אזרן
נועם ברכה, מנכ"ל הלמן אלדובי קרנות השקעה
נועם ברכה, מנכ"ל הלמן אלדובי קרנות השקעה
ערן אזרן
ערן אזרן

בית ההשקעות הלמן-אלדובי דיווח על השלמת סבב גיוס ראשון לקרן חוב ציבורית חדשה למתן הלוואות ליזמים בתחום ההתחדשות העירונית. הקרן, המשותפת לבית ההשקעות ולחברת דייברגון, גייסה 50 מיליון שקל - סכום הגיוס המקסימלי האפשרי בסבב זה על פי התשקיף.

הלמן-אלדובי התחדשות עירונית מנוהלת על ידי מני בן מאור (מנכ"ל) וחן לוי (יו"ר). בהלמן אלדובי ציינו כי "הקרן החדשה מאפשרת לציבור גישה לתחום מימון פרויקטים של התחדשות עירונית באזורי הביקוש, בשקיפות מלאה, בפיזור רחב של פרוייקטים ובגיבוי ביטחונות ראויים". עוד הסבירו, כי תחום ההתחדשות העירונית הוא פרויקט לאומי לחיזוק מבנים ולהגדלת היצע הדירות במרכזי הערים המהווה מנוע הצמיחה לשוק הנדל"ן בישראל, בהתאם למדיניות ההשקעות של הקרן.

הקרן הינה קרן שקלית לא סחירה ויחידות ההשתתפות בה מוצעות לציבור על פי תשקיף. הקרן תשקיע במתן הלוואות ליזמים בתחום ההתחדשות העירונית, ובכלל זה ליזמים ופרוייקטים בתחום חיזוק מבנים - כולל הריסה ובנייה מחדש במסגרת תמ"א 38 וכן פרויקטי פינוי-בינוי ופרויקטי נדל"ן בכלל. ההלוואות ליזמים יינתנו לתקופות של 12-48 חודשים עם ביטחונות דוגמת שעבוד זכויות היזם בפרויקטים, מכתבי עודפים וערבויות אישיות.

על פי מדיניות ההשקעה שפורסמה בתשקיף, הקרן תספק אשראי לפרויקטים בעלי היתר בנייה וליזמים בעלי ניסיון בתחום ההתחדשות העירונית, תוך קבלת ביטחונות. סכום ההשקעה המינימלי בקרן עבור משקיעים מהציבור, כפי שהיה במסגרת הגיוס האחרון הוא 150 אלף שקל. הקרן תשאף לחלק למשקיעים קופון חצי-שנתי בחלוף לפחות 12 חודשים מכל השקעה של משקיע, וכמו כן, לפדות את יחידות ההשתתפות של הקרן לאחר 12 חודשים לפחות מיום כל השקעה.

זו הקרן השנייה בתחום ההשקעות המתקדמות שמקים הלמן אלדובי, לאחר שלפני כשנתיים השיק בית ההשקעות קרן השקעות ציבורית לא סחירה המשקיעה בתחום האשראי הצרכני בארה"ב באמצעות פלטפורמות P2P (הלוואות מעמית לעמית). הקרן גייסה עד כה יותר מ-530 מיליון שקל בכמה סבבי גיוס.

התחדשות עירוניתצילום: מוטי מילרוד

נועם ברכה, מנכ"ל הלמן-אלדובי קרנות השקעה, ציין כי הקרן מהווה פתרון של WIN-WIN למשקיעים וליזמים. "המשקיעים בישראל חיפשו פתרון השקעה שקלי ומתקדם, וזה בדיוק הפתרון שאנחנו בהלמן אלדובי מכוונים להעניק להם. באופן מסורתי, דירה להשקעה היתה אחת האלטרנטיבות הפופולריות ביותר של המשקיע הישראלי, אך כל זה היה נכון רק עד לעשור האחרון, שבו עליות מחירי הנדל"ן נגסו בתשואות של דירות להשקעה בצורה משמעותית וכשמוסיפים את המורכבות הלוגיסטית בניהול נכס ועלויות העסקה הגבוהות במעמד הרכישה, משקיעים רבים נרתעים.

"אחרים לא רוצים להשקיע סכום נכבד בנכס לא נזיל שדורש אחזקה של מינימום עשר שנים. המודל שבו פועלת הקרן מאפשר למשקיעים פרטיים להשקיע בנדל"ן מבלי להידרש למורכבות של רכישת דירה להשקעה, עם סף כניסה נמוך ותוך פיזור השקעה במספר רב של פרויקטים באזורי ביקוש. עבור היזמים, היקף הגיוס מהווה מקור מימון משמעותי וזמין להרחבת הפעילות בתחום ההתחדשות העירונית, תחום הצפוי להמשיך ולצמוח לאור הביקושים הגבוהים לדיור באזורי הביקוש בגוש דן ובמרכזי הערים", הדגיש ברכה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?