מימוש נוסף לאספן: מוכרת מבנה משרדים בשטוטגרט ב-190 מיליון שקל

עם השלמת העסקה צפויה אספן גרופ לרשום רווח של 32 מיליון שקל (לפני מס והוצאות), ותזרים חופשי של 71 מיליון שקל ■ ביולי מכרה אספן מרכז לוגיסטי, המושכר לרשת טימברלנד, ב-200 מיליון שקל

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צופית הראל, מנכ"לית אספן גרופ
צופית הראל, מנכ"לית אספן גרופצילום: איליה מלניקוב
ערן אזרן
ערן אזרן

אספן גרופ, שבשליטת רוני צארום, חתמה על הסכם למכירת מבנה משרדים בעיירה Fellbach שבאזור שטוטגרט בגרמניה, תמורת 48 מיליון יורו (כ-188 מיליון שקל). אספן מחזיקה (בשרשור סופי) ב-70% מחברת הנכס, כאשר ה-30% הנותרים מוחזקים בידי שלמה חברה לביטוח.

עם השלמת העסקה צפויה אספן גרופ לרשום רווח של 8 מיליון יורו (32 מיליון שקל, לפני מס והוצאות נלוות), וייוותר בידה תזרים חופשי בסך של כ-18 מיליון יורו (כ-71 מיליון שקל, כנ"ל).

הנכס הנמכר, המשתרע על שטח של כ-19.9 אלף מ"ר, נרכש ב-2014 בשותפות עם שלמה חברה לביטוח. הנכס מושכר למדינת Baden-Wurttemberg, כאשר שוויו בספרים ערב המכירה הינו כ-36.5 מיליון יורו. השלמת העסקה כפופה בין היתר לסיום ההליכים הרגולטוריים הנדרשים.

אספן, שנסחרת לפי שווי של כ-450 מיליון שקל, עוסקת ברכישה, ייזום, השכרה, ניהול והשבחה של נכסים מניבים, בהם כאלה המשמשים משרדים, שירותים, מסחר, תעשייה ולוגיסטיקה בישראל, בגרמניה ובהולנד; לצד פעילות של אנרגיה סולארית. אספן סיימה את הרבעון הראשון של 2019 עם גידול של 12% בהכנסות ל-64 מיליון שקל, לצד צמיחה של 19% ברווח הנקי ביחד לרבעון המקביל אשתקד, ל-16 מיליון שקל.

ביולי 2019 השלימה אספן את מכירת המרכז הלוגיסטי המושכר לחברה מקבוצת רשת האופנה הגלובלית טימברלנד בעיר אלמלו (Almelo) שבהולנד - תמורת 50.6 מיליון יורו (203 מיליון שקל). המכירה הותירה בידי החברה רווח הון של 25 מיליון שקל (לפני מס והוצאות נלוות) ותזרים חופשי של 136 מיליון שקל (כנ"ל).

לדברי צופית הראל, מנכ"לית אספן גרופ: "זיהינו את הנכס כבעל פוטנציאל משמעותי, ולצד הצמיחה בשוק המשרדים בגרמניה השגנו תשואה אטרקטיבית על ההשקעה. כמו כן, במהלך החודש השלמנו את מכירת המרכז הלוגיסטי המושכר לטימברלנד בהולנד – מימוש חשוב שהותיר בידי החברה רווח הון ותזרים משמעותיים. נמשיך לפעול להשבחת פורטפוליו הנכסים של החברה ולאיתור הזדמנויות עסקיות בארץ ובחו"ל".

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים