הסכסוך במישורים עולה מדרגה: גיל בלוטרייך רוצה בוררות - ועוזב הדירקטוריונים

"בלוטרייך העביר לשניידר דרישה כי תיעשה פנייה משותפת לבורר מוסכם במטרה להביא לקביעת מנגנון להיפרדות מלאה בין הצדדים", מסרה מישורים הבוקר

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיל בלוטרייך
גיל בלוטרייך
ערן אזרן
ערן אזרן

הסכסוך בחברת הנדל"ן מישורים עולה מדרגה: גיל בלוטרייך, מייסד מישורים, מעוניין לפנות לבוררות במטרה לסיים את השותפות עם המיליארדר אלכס שניידר - בעקבות הסכסוך שפרץ בין הצדדים. במקביל, בלוטרייך החליט להתפטר מהדירקטוריונים בקבוצה.

אתמול התפטר בלוטרייך מדירקטוריון מישורים, ובכוונתו להתפטר גם מתפקיד יו"ר הדירקטוריון בחברה הבת סקייליין. מניית מישורים יורדת כעת ב-2.5%.

אמש דיווחו מישורים וסקייליין על מכתב ששלח בלוטרייך לחברה ולשניידר. "בהתאם לאמור במכתב, הועברה לשניידר דרישה כי תיעשה פנייה משותפת לבורר מוסכם במטרה להביא לקביעת מנגנון להיפרדות מלאה בין הצדדים. בשלב זה, אין ביכולתה של החברה להעריך את השפעת המחלוקת האמורה על החברה, על החברות הבנות ועל השליטה בחברה", נמסר בדיווח לבורסה.

השותפות בין בלוטרייך לשניידר - שהחלה לפני 3.5 שנים - התחלפה בשנה שעברה בסכסוך מר. בנובמבר 2018 שיגרה מישורים דיווח לבורסה, שבו נכתב כי בין שניידר לבלוטרייך התגלעו מחלוקות שונות, בין היתר, בנוגע למעורבות כל אחד מבעלי השליטה בחברה ובחברות הבנות. המחלוקת הובילה אף "לחליפת מכתבים בין עורכי הדין של בעלי השליטה". המכתבים כללו טענות קשות והאשמות הדדיות בפלילים.

ככל הידוע, הסכסוך נגע לקשרים, לכאורה, שניהל שניידר, שאינו נושא בתפקיד רשמי במישורים, עם מנכ"ל סקייליין, בלייק ליון (Blake Lyon). לטענת בלוטרייך, הסכסוך היה על עסקה שקידם שניידר לרכש תנורים מחברה הקשורה אליו - ולא דווחה כעסקת בעלי עניין. מנגד, שניידר טען כי בלוטרייך פעל לניפוח הערכת שווי של אתר הנופש Horseshoe Resort, שהביאה אותו לרכוש את המניות במישורים במחיר גבוה; וכן העלה טענות לפעולות פסולות אחרות ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

בעקבות הסכסוך, דירקטוריון מישורים החליט על הקמת ועדה שתבחן את השתלשלות העניינים, בעוד יו"ר הדירקטוריון, רמי שריקי, גיסו של בלוטרייך, הודיע על התפטרותו. במקומו מונה אודי ארז, לשעבר מנכ"ל חברת אלעד גרופ של יצחק תשובה.

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה