החליפו ידיים: כלל ביטוח רכשה 10% ממניות אספן גרופ ממיטב דש

אספן, שנסחרת לפי שווי של כ-450 מיליון שקל, עוסקת בנדל"ן מניב בישראל, בגרמניה ובהולנד ■ לפי הערכות, כלל ביטוח מתעניינת באספן בשל פעילותה בשוק ההולנדי, שנהנה מביקושים ערים לנכסים מניבים

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נכס של אספן גרופ בהאג
נכס של אספן גרופ בהאגצילום: ללא קרדיט
ערן אזרן
ערן אזרן

עסקה מעניינת התקיימה אתמול בין שני משקיעים מוסדיים: כלל ביטוח רכשה כ-10.2% ממניות חברת הנדל"ן אספן גרופ מידי בית ההשקעות מיטב דש בתמורה לכ-45 מיליון שקל, ולפי מחיר מניה של 7.2 שקלים. בכך חיסלה מיטב דש כמעט את כל החזקותיה במניה. לפי הערכות, כלל ביטוח מתעניינת באספן בשל פעילותה בשוק ההולנדי, שנהנה מביקושים ערים לנכסים מניבים.

אספן, שנסחרת לפי שווי של כ-450 מיליון שקל, עוסקת ברכישה, ייזום, השכרה, ניהול והשבחה של נכסים מניבים, בהם משרדים, שירותים, מבני מסחר, תעשייה ולוגיסטיקה בישראל, בגרמניה ובהולנד; לצד פעילות של אנרגיה סולארית. בעל השליטה באספן הוא רוני צארום המחזיק בכ-48% ממניותיה, בעוד שכ-30% נוספים מוחזקים על ידי גופים מוסדיים.

אייפקס קפיטל מרקטס העניקה השבוע המלצת "קנייה" למניית אספן, במחיר יעד של 9.4 שקלים למניה, המשקף פוטנציאל עלייה של כ-30% על מחיר המניה כיום (אפסייד). זאת, לאחר שהמניה כבר זינקה 15% ב-12 החודשים האחרונים. לדברי האנליסט אורן וולך, "הנהלת אספן גרופ פעלה בשנים האחרונות לשיפור הפרופיל הפיננסי, לאור העובדה שמינוף החברה נתפס כגבוה והיווה משקולת מסוימת.

"לצד רכישות נכסים חדשים, מומשו נכסים שלהערכת החברה מוצה פוטנציאל ההשבחה שלהם ונכסים שאינם בליבת העסקים. לחברה פלטפורמה מוכחת היכולה לתמוך בהגדלת הפעילות, היא פועלת במדינות בעלות כלכלות חזקות והנהלתה מנוסה מאד בגיוס מקורות מימון", כתב וולך. עוד הוא ציין כי לחברה גמישות פיננסית המתבטאת בין השאר מהיות מרבית נכסיה בישראל לא משועבדים.

באפריל העניקה גם חברת החיתום אוריון מחיר יעד של 8.14 שקלים למניית אספן, ביחס למחיר של 7.35 שקלים כיום - כלומר פער חיובי של 11%. "אספן נהנית מאסטרטגיה עסקית שעובדת. החברה מוכיחה יכולות יצירת ערך והשבחה משמעותיות בשורה של מימושי נכסים, מציגה מיקוד עסקי תוך שותפויות אסטרטגיות עם גופים מוסדיים בישראל, וכן מציגה יכולות ייזום חשובות שצפויות להשביח נכסים ולהגדיל תלות שוכרים בנכסי החברה", כתב אלעד כהן, אנליסט ראשי באוריון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט