הראל לא נותנת אור ירוק לקרן סרצ'לייט ודוד פורר להשתלט על בזק

בסוף השבוע נפגש יאיר המבורגר, יו"ר בעל השליטה בקבוצת הראל, עם דוד פורר, בעל השליטה בניאופרם ■ הראל: "אנו פועלים לטובת מבוטחינו ולכן ניהלנו שיח עם החברה. לא הגענו להסכמות מלאות - ואנו נגד ההסדר במתכונתו הנוכחית"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דוד פורר בית משפט
צילום: עופר וקנין
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מסתמן: קרן סרצ'לייט ודוד פורר לא צפויים לקבל היום אישור להשתלט על בזק. ל-TheMarker נודע כי ועדת ההשקעות של הראל שהתכנסה אתמול (ב') החליטה להצביע נגד ההסדר. מהראל נמסר בתגובה: "אנחנו פועלים לטובת מבוטחינו ולכן ניהלנו שיח עם החברה. לא הגענו להסכמות מלאות והראל נגד ההסדר במתכונתו הנוכחית".

בסוף השבוע נפגש יאיר המבורגר, יו"ר בעל השליטה בקבוצת הראל, עם דוד פורר, בעל השליטה בניאופרם. מטרת הפגישה היתה לשכנע את המבורגר לפעול למען שינוי עמדת הראל, בנוגע לאפשרות שפורר ישתלט על בזק יחד עם קרן סרצ'לייט. אך נראה כי הפגישה לא נשאה פירות. מבחינתה של הראל, השקעה של 485 מיליון שקל מצד סרצ'לייט ופורר לא מספיקה בשביל לשכנע את חברת הביטוח כי עדיף להעביר את המושכות בבזק.

יאיר המבורגרצילום: עופר וקנין

בית השקעות נוסף שהביע התנגדות חריפה לעסקה הוא אלטשולר שחם, שגם הוא כמו הראל מחזיק בסדרה הארוכה של בי-קום סדרה ג', שהיקף החובות בה הוא 2.3 מיליארד שקל. בלי שני בתי ההשקעות הללו באסיפות לא יתקבל רוב של 75%.

ההתנגדות של אלטשולר נובעת מכך שלשיטתו עדיף לבעלי החוב להשתלט על מניותיה של בי קום; לנתק את הקשר עם בעלת השליטה שנמצאת בחדלות פירעון; ולהחזיק ישירות במניית בזק. ההנחה היא כי מצבה של בזק ישתפר ואחזקה במניות של החברה תניב תשואה גדולה יותר מהחוב של בי קום לנושים.

בהראל מעוניינים בעסקה שבמסגרתה ייכנס בעל שליטה חדש, אך מבחינתם המצב הנוכחי בעייתי שכן סרצ'לייט ופורר אינם מוכנים להתחייב שאם לא יתבצע רישום של השעבוד על מניות בזק – לטובת מחזיקי איגרות החוב בסדרה ג' – הם ישלמו קנס בדמות תוספת ריבית.

מקורב להסדר הסביר ל-TheMarker: "ההצעה של סרצ'לייט פגה היום ב-12. כרגע לכאורה אין הצעה. חברת בי קום פנו אל המשקיעות בבקשה שיאריכו בעוד יומיים את תוקף ההצעה. סר'צלייט לא הודיעה כי היא פורשת אך גם לא הסכימה להאריך את ההצעה. לכן קיימת שאלה האם בכלל המצביעים דנים על הצעה תקפה".

מקורב לחברה הדגיש:"אנחנו נדע סופית אם ההסדר עבר רק ב-20:00 בערב. הראל ביקשו מאיתנו לאפשר להם לקיים דיון נוסף בוועדת ההשקעה במטרה לבדוק האם הם ישנו את ההצבעה לאור התיקונים החדשים שהוכנסו אתמול בלילה בנושא המזומנים והנזילות".

בפועל תיקונים אם אכן ניתנו, אלו לא פורסמו לציבור המשקיעים .

כתבות מומלצות

מסך נתונים בבורסת וול סטריט מציג מרוץ עליות, בשבוע שעבר

רווחי החברות צומחים? מתברר שיש גורם שמנפח אותם

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי