משפחת פורר חוברת לסרצ'לייט בניסיון ההשתלטות על בזק

המשפחה תשקיע 100 מיליון שקל מכיסה ותשתתף עם סרצ'לייט בהסדר שבמסגרתו יזרימו השותפות 485 מיליון שקל לחברות בפירמידת בזק

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דוד פורר
דוד פוררצילום: עופר וקנין
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מחזיקי איגרות החוב של בי-קום, בעלת השליטה בבזק, יתכנסו היום (רביעי) בשביל לקבל פרטים על משפחת פורר - השותפה החדש שתצטרף להצעת קרן סרצ'לייט, המעוניינת לשלוט בבזק לאחר ההסדר עם הנושים.

משפחת פורר מצטרפת להצעת סרצ'לייט, שאותה אישרו באופן אינדקטיבי מחזיקי איגרות החוב באמצע מאי. ההצעה תידרש לקבל את אישור משרד התקשורת, שדרש כי יחד קבוצת השליטה בבזק תכלול שותף ישראלי.

השותפות ישקיעו 485 מיליון שקל, שישמשו לרכישת מלוא מניות בי-קום מנושי חברת האם, אינטרנט זהב, בתמורה ל-225 מיליון שקל והזרמה של 260 מיליון שקל לקופת בי-קום. בתמורה להזרמה, תחזיק השותפות סרצ'לייט-פורר ב-26% ממניות בזק. משפחת פורר, בעלת השליטה בניאופרם, תזרים מכיסה 100 מיליון שקל למימון העסקה - סכום שיגיע במלואו מההון העצמי שהמשפחה צברה לאורך השנים. לאחר השלמת העסקה תדרוש הקבוצה למנות לפחות 2 דירקטורים בבזק - אחד ייצג את קרן סרצ'לייט והשני מטעם משפחת פורר - ואת מרבית חברי דירקטוריון בי-קום.

בניין בזקצילום: עופר וקנין

בהודעה לעיתונות מסרה משפחת פורר: "יש לנו אמון מלא בהנהלת בזק ובדירקטוריון שמוביל אותה, ובכלל זה שלמה רודב ודודו מזרחי. מלבד מינוי דירקטורים מטעם קבוצת סרצ'לייט-פורר כאמור לעיל, לא מתוכננים שינויים בשלב זה, כולל במצבת ההנהלה ובכוח האדם. אנו מאמינים כי המעבר של בזק מחברה ללא שליטה - לחברה שנשלטת על ידי קבוצה יציבה, מקצועית, עם מומחיות בתחום התקשורת וראייה אסטרטגית ארוכת טווח, יאפשר לבזק לחזק את הובלתה בשוק התקשורת בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב