הגיע הזמן לחשוב על תפקיד סוכני הביטוח

באחרונה דורגו חברות הביטוח הישירות בראש רשימת מדד השירות ■ סוכני הביטוח קיבלו עמלות בסך 8.8 מיליארד שקל ב–2017 ■ כשסכום כזה יוצא מהקופה, יש לשאול מהי התועלת של ההוצאה? במלים אחרות: מהי למעשה התרומה של הסוכנים לחברות הביטוח ולמבוטחים?

אסא ששון
אסא ששון
פרסומת של ביטוח ישיר
פרסומת של ביטוח ישירצילום: צילום: עמית טורקניץ'
אסא ששון
אסא ששון

לפני שבוע פירסמה רשות שוק ההון את מדד השירות של חברות הביטוח. המדד מעניק ציון לחברות על איכות השירות שהן מספקות למבוטחים, החל ממענה טלפוני דרך מהירות טיפול ועד שיעורי תשלום תביעות. וראו זה פלא — שתי החברות שזכו במקומות הראשונים, גם בדירוג הכללי וגם בדירוגי ביטוחים ספציפיים, הן החברות ביטוח ישיר ו–AIG.

הדבר שמייחד את שתי החברות האלה הוא העובדה שהן חברות הפועלות ישירות מול הלקוח, ולא באמצעות סוכני ביטוח, כמו שאר החברות. זאת אינה השנה הראשונה שבה ביטוח ישיר ו–AIG תופסות את המקום הראשון במדד השירות, כך היה גם בשנה שעברה.

זכיית חברות הביטוח הישירות שנתיים ברציפות מעלה את התהייה: היכן סוכני הביטוח? היכן שלל אנשי המקצוע שמבטיחים כי בשעת צרה טוב שיש סוכן ביטוח אמיתי מאחוריך? הרי בפועל, מי שמשלם מהר יותר, נותן שירות טוב יותר ומסביר פניו ללקוח הן חברות הביטוח הישירות — לא הסוכנים, שהם זרוע השיווק של חברות הביטוח האחרות.

לפי דו"ח הפיקוח על הביטוח, סוכני הביטוח קיבלו עמלות בסך 8.8 מיליארד שקל ב–2017, לעומת עמלות בסך 7.8 מיליארד שקל ב–2015 — זינוק של 12.8% בשנתיים. סכומים אלה מהווים 10%–16% מהפרמיות המשולמות לחברות הביטוח. כשסכום כזה יוצא מהקופה, יש לשאול מהי התועלת של ההוצאה? במלים אחרות: מהי למעשה התרומה של הסוכנים לחברות הביטוח ולמבוטחים? לפי מדד השירות, נראה כי היא אינה משמעותית במיוחד.

ענף הביטוח נמצא בתקופה של שינויים רבים. בין האיומים על המודל הנוכחי ניתן למנות את הרגולציה המשתנה; את כניסתן של חברות ביטוח דיגיטליות שמבקשות לשנות את מהות שוק הביטוח, כך שההתנהלות מול המבוטח כולה דיגיטלית; וירידה בגובה הפרמיות בשל התחרות הגוברת ובשל הרגולציה. סוכן הביטוח הישן אינו יכול לשרוד בעולם כזה. כבר כיום חברות הביטוח משלמות להם פחות, ומגדילות את הפעילות הישירה שלהן. אם סוכן הביטוח חפץ חיים — הוא חייב להשתנות, להיות פחות סוכן ויותר יועץ. רק כך תהיה הצדקה לקיומו בעולם החדש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"