החברה הגדולה בת"א: איי.אפ.אפ ניתרה לשיא של 16 מיליארד דולר

יצרנית חומרי הטעם והריח השנייה בגודלה בעולם, שרכשה את פרוטרום, פרשה את החזון שלה ל-2021: צמיחה של 5%–7% במכירות, תשואה להון של 12%, חסכונות של 245 מיליון דולר וצמצום מהיר בחוב הפיננסי ■ היום טיפסה המניה בבבורסה המקומית ב-4.5%

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנדראס פיביג, מנכ"ל איי.אפ.אפ
אנדראס פיביג, מנכ"ל איי.אפ.אפצילום: Sean Zanni / Patrick McMullan vi
יורם גביזון
יורם גביזון

מניית איי.אפ.אפ ניתרה היום (ב') ב-4.4% בבורסה בתל אביב, לאחר שהגיעה במסחר בניו יורק בסוף השבוע למחיר שיא, עם שווי חברה של 16 מיליארד דולר. זאת, לאחר שקיימה יום משקיעים בניו יורק בסוף השבוע האחרון.

איי.אפ.אפ (IFFׂ) נרשמה למסחר בבורסה בתל אביב, ונהפכה באחרונה לחברה בעלת שווי השוק הגדול בבורסה, לאחר שרכשה את חברת פרוטרום בעסקת מזומן ומניות בשווי של 6.4 מיליארד דולר במאי 2018.

איי.אפ.אפ היא היצרנית השנייה בגודלה בעולם של תמציות טעם וריח. ביום המשקיעים היא הציגה את החזון שלה ל-2021: להיהפך לחברה המובילה בתחום הטעם הריח ורכיבי המזון; לייצר לבעלי המניות תשואה של 12% על ההון; להגדיל ב-5%–7% את המכירות בנטרול השפעת שינויים בשערי החליפין; לצמוח ב-10% ברווח למניה; ולצמצם במהירות את החוב הפיננסי של החברה לאחר רכישת פרוטרום.

איי.אפ.אפ ציינה שהשגת יעדים אלה תישען, בין השאר, על מימוש הזדמנויות צמיחה שגלומות במכירות של מוצרי החברה ללקוחותיה של פרוטרום, ולהפך.

החברה הציבה לעצמה יעד להגדיל את מכירותיה ב-100 מיליון דולר לשנה עד ל-2021 באמצעות מכירות צולבות. הגידול ברווח יתבסס גם על ניהול פעיל של תיק המוצרים. החברה ציינה שכ-50% ממחזור מכירותיה נובע ממוצרים מאוזנים שיש לממש את פוטנציאל הצמיחה שלהם תוך שיפור בשולי הרווח. 40% מהמחזור נובעים ממוצרי צמיחה שיש להשקיע בהם כדי להעלות אותם על מסלול של צמיחה רווחית. מוצרים לא רווחיים אחראיים ל-10% ממחזור המכירות של איי.אפ.אפ, ובהם יהיה צורך לטפל במהירות, או למכור או לסגור אותם. נדבך נוסף בחזון הצמיחה והשיפור ברווח של החברה הוא השקעה בחדשנות. אנדריאס פיביג, מנכ"ל איי.אפ.אפ, ציין שצנרת המוצרים בפיתוח של החברה במערכות רכיבים, מערכות מתן של רכיבי מזון וקוסמטיקה, קוסמטיקה אקטיבית, ותזונה ובריאות היא החזקה ביותר בתולדות החברה. איי.אפ.אפ גם תאיץ את תהליך השינוי המבני בחברה, שמטרתו היא שיפור ברווח ויצירת מקורות להשקעה חוזרת בצמיחת החברה.

איי.אפ.אפ הגדירה כיעד השגת חסכונות של 245 מיליון דולר בתוך שלוש שנים, באמצעות סינרגיות של 145 מיליון דולר מהטמעתה של פרוטרום, והתייעלות נוספת - שתניב חיסכון של 100 מיליון דולר עד 2021.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי