קיסטון רכשה את אחזקות אלון במפעיל של כביש 6 לפי חצי מיליארד שקל

הסכם הרכישה נחתם לאחר שהחברה קיבלה את אישור מחזיקי האג"ח של קבוצת אלון ואת הסכמתה של שיכון ובינוי להימנע מהפעלת זכות הסירוב

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כביש 6
כביש 6צילום: עופר וקנין
ערן אזרן
ערן אזרן

קרן ההשקעות קיסטון (Keystone) הודיעה היום (חמישי) על חתימת העסקה לרכישת אחזקותיה של קבוצת אלון בקבוצת החברות המפעילות את כביש 6 וכבישים נוספים. קיסטון, אשר הוקמה על ידי נבות בר, רוני בירם וגיל דויטש, רכשה 29% ממניות קבוצת המפעיל, המוחזקות על ידי אלון, לפי שווי של כחצי מיליארד שקל.

אלון, שהיתה חברת אחזקות ממונפת, נקלעה למשבר לפני כמה שנים בעקבות קריסת רשת הקמעונות מגה, שבה שלטה, וכתוצאה מירידה בערכם של כמה מנכסיה המרכזיים. החל בסוף 2017, מניות הקבוצה עברו לידי הגופים המוסדיים, שפעלו למימוש הדרגתי של חלק מנכסיה במטרה לפרוע את חובותיה של אלון — 1.6 מיליארד שקל.

לצד קבוצת אלון, יתרת המניות של קבוצת חברות המפעיל מוחזקות בידי אפריקה ישראל (35.5%) ושיכון ובינוי (35.5%).

קיסטון הגיעה לסיכום עם שיכון ובינוי - לפיו עם השלמת רכישת ההחזקות של אלון או אפריקה, שיכון ובינוי לא תפעיל את הזכות לסירוב ראשונה העומדת לה. בנוסף, היא העניקה אופציה לחברות הביטוח כלל והפניקס להצטרף לרכישה.

גיל דויטש ורוני בירםצילום: עופר וקנין

החברה ממתינה כעת להחלטת מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל, שיצביעו היום באם להיענות להצעתה או להצעה הנגדית שהגיש מוטי בן משה. כאמור, שיכון ובינוי הודיעה למחזיקי האג"ח של אפריקה, כי אם קיסטון לא תרכוש את האחזקות - היא תפעיל את זכות הסירוב, כך שלא תתאפשר שותפות עם בן משה.

קבוצת תפעול הכבישים כוללת שבע חברות. הנכס המרכזי של הקבוצה הוא חברת דרך ארץ הייווייז מנג'מנט, קבלן התפעול והתחזוקה של כביש 6 (להבדיל מדרך ארץ, זכיינית כביש האגרה). לצד כביש 6, קבוצת התפעול אחראית על שורה של כבישים ופרויקטים מרכזיים, ובהם מנהרות הכרמל בחיפה, כביש 431 המחבר את נתיבי איילון למודיעין, ונתיבי הצפון — רשת של 28 כבישים באורך של 270 ק"מ שהוקמה בצפון הארץ.

מגייסת מיליונים - בדרך להנפקה

קיסטון פועלת בימים אלה לגייס מאות מיליוני שקלים מגופים מוסדיים, ובשלב מאוחר יותר לבצע הנפקה ראשונית בבורסה. בקרן — שעושה את צעדיה הראשונים — מתכוונים להשקיע בתחומי המים, התחבורה, האנרגיה והתקשורת, בין היתר באמצעות שותפות בין המגזר הפרטי למגזר הציבורי (PPP). הקרן מוקמת על בסיס הרפורמה שמקדמים בימים אלה משרד האוצר ורשות ניירות ערך לעידוד השקעה בפרויקטי תשתית באמצעות קרנות סחירות.

נבות בר, מנכ"ל קיסטון, ציין: "אני מברך על חתימת העסקה ועל קבלת הצעתה של הקרן. אלון ומחזיקי האג"ח שלה יקבלו תמורה מלאה על אחזקותיהם. מדובר בנכס מניב ובטוח – מסוג הנכסים שקיסטון מעוניינת בהם, אשר יעניקו למשקיעים תשואה אטרקטיבית בסיכון נמוך. קיסטון תאפשר לשחקנים חדשים, בהם הציבור הרחב והמוסדיים, להיכנס כשותפים בהשקעה סחירה ובטוחה בעולם התשתיות המניבות, ליהנות מכל ההטבות של קרן ריט, עם כניסת ההסדרה לתוקף, ואף לתרום לפיתוח התשתיות הלאומיות בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש