הפועלים והבינלאומי יעמידו 220 מיליון שקל להקמת מפעל הפלדה של גאון בנאות חובב

110 מיליון שקל יופנו להקמת המפעל, ומחציתו השנייה של הסכום ישמש את מסגרות האשראי השוטפות לטווח הקצר ■ עד כה שקיעה הקבוצת גאון בפרויקט ההקמה כ-70 מיליון שקל מכיסה ■ המפעל אמור להתחיל לפעול ב-2020

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מפעל פלדה של חברת קובה סטיל ביפן
ייצור פלדהצילום: בלומברג
ערן אזרן
ערן אזרן

קבוצת גאון, בשליטתה של קרן ויולה, חתמה עם הבנקים הפועלים והבינלאומי על הסכמי מימון להקמת מפעל הפלדה החדש בנאות חובב שבנגב, בהיקף כולל של כ-220 מיליון שקל. המימון ישמש בעיקרו את מפעל הפלדה של צמ"ת (צינורות המזרח התיכון) ואת הפעילות השוטפת של החברה.

במסגרת ההסכמים יועמדו לרשות צמ"ת 110 מיליון שקל לטובת הקמת המפעל, ומחצית הסכום השנייה תשמש את מסגרות האשראי השוטפות לטווח הקצר. במסגרת ההסכם נקבעו התניות פיננסיות שונות, ובכללן תנאים לביצוע חלוקות דיווידנד, וכן בטוחות שהחברה תידרש להעמיד.

הקבוצה העריכה את עלות הקמתו הכוללת של המפעל, שצפוי להתחיל בייצור ב-2020, ב-220 מיליון שקל. עד כה השקיעה קבוצת גאון בפרויקט ההקמה כ-70 מיליון שקל ממקורותיה העצמיים.

מפעל צינורות המזרח התיכון מייצר צינורות מים. המפעל החדש, שישתרע על שטח של כ-180 דונם, ישמש לייצור, אחסון ושינוע של צינורות פלדה המיועדים לשוק התשתיות הזורמות בארץ ובחו"ל. בנוסף, החברה מתכננת להרחיב את סל המוצרים הן באמצעות הגדלת קטרי ייצור והן באמצעות כניסה לתחום ייצור צנרת לגז, שתופס תאוצה בשנים האחרונות.

לצד המימון הבנקאי, גאון קיבלה לפרויקט אישור למענק בסכום כולל של כ-21 מיליון שקל על ידי הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה של משרד הכלכלה. בנוסף, ייבחן מתן מענק נגב בשיעור של 10% מהיקף ההשקעה המאושר (כ-10 מיליון שקל נוספים), בכפוף לעמידה ביעדי תוכנית ההשקעה, ובהתאם לכללים המופיעים בנוהל משרד הכלכלה והתעשייה לעניין זה.

להערכת גאון, בשנים הראשונות לפעילות המפעל החדש יחול גידול משמעותי ברווח התפעולי התזרימי (EBITDA) מפעילות ייצור, בין היתר כתוצאה משדרוג משמעותי במיכון ותהליכי הייצור ומשיפור התפוקות ומכניסה לתחומים חדשים כאמור.

קבוצת גאון – שמנייתה ירדה ב-20% ב-12 החודשים האחרונים - פועלת בתחום תשתיות המים והזורמים בישראל. הקבוצה, שנסחרת לפי שווי של כ-171 מיליון שקל, מתמחה בייצור צנרת פלדה; ייצור צנרת פלסטיק באמצעות חברת פלסים תשתיות ופלגל תעשיות פלסטיק; שירותי גילוון מוצרים באמצעות חברת צינורות המזרח התיכון-גילוון; ייצור מגופי מתכת באמצעות חברת הכוכב; פתרונות לבקרה ומדידת מים בטכנולוגיה המתקדמת WiFi, באמצעות חברת מדי ורד; ייצור ופיתוח פתרונות לאינסטלציה ביתית באמצעות שגיב. החברה היא חברה-בת של גאון אחזקות הציבורית.

גיא רגב, מנכ"ל קבוצת גאון, ציין כי "המפעל החדש יאפשר בין השאר את הרחבת סל המוצרים של החברה בתחום צנרת המים והגז. להערכתנו, המפעל החדש צפוי לייעל משמעותית את הליכי הייצור ולהביא לחיסכון בעלויות – דבר שישפיע באופן חיובי ומשמעותי על תוצאות החברה בשנים הקרובות. אנחנו מייחסים חשיבות רבה וערכית בהקמת המפעל באזורי הפריפריה בדרום הארץ ובחיזוק התעשייה הישראלית המקומית, בייחוד בימים אלו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון