מימוש לאספן גרופ בהולנד: מוכרת מרכז לוגיסטי בכ-50 מיליון יורו; המניה עולה ב-4%

עם השלמת העסקה צפויה אספן לרשום רווח לפני מס והוצאות נלוות של כ-6.3 מיליון יורו (כ-25 מיליון שקל), והיא תחזיק ב-14 נכסים מניבים בהולנד

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אספן גרופ מוכרת מרכז לוגיסטי בהולנד
אספן גרופ מוכרת מרכז לוגיסטי בהולנד צילום: אתר החברה
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת הנדל"ן אספן גרופ מוכרת מרכז לוגיסטי בעיר אלמלו (Almelo) שבהולנד - תמורת כ-50.6 מיליון יורו (כ-203 מיליון שקל), כך דיווחה הבוקר (א') החברה. עם השלמת העסקה צפויה אספן לרשום רווח לפני מס והוצאות נלוות של כ-6.3 מיליון יורו (כ-25 מיליון שקל), ויוותר בידה תזרים חופשי לפני מס והוצאות נלוות של כ-24.6 מיליון יורו.

את הנכס רכשה אספן ב-2012 תמורת כ-25 מיליון יורו, ולאחרונה הושבח והורחב עבור השוכרת - חברת טימברלנד - על חטיבת קרקע צמודה בעלות של כ-9.5 מיליון יורו. לאחר המכירה תחזיק אספן ב-14 נכסים מניבים בהולנד, בעיקר בתחום המשרדים. החברה ציינה כי היא פועלת לאיתור הזדמנויות להרחבת פורטפוליו הנכסים בהולנד.

רוני צארום, בעל השליטה באספן גרופצילום: סיון צדוק

אספן, שנסחרת לפי שווי של כ-400 מיליון שקל, עוסקת ברכישה, ייזום, השכרה, ניהול והשבחה של נכסים מניבים הכוללים משרדים, שירותים, מסחר, מבני תעשייה ולוגיסטיקה בישראל, בגרמניה ובהולנד; זאת לצד פעילות של אנרגיה סולארית. בעל השליטה באספן הוא רוני צארום המחזיק בכ-48% ממניותיה, בעוד כ-30% נוספים מוחזקים על ידי גופים מוסדיים, בהם מיטב, מנורה והראל.

אספן גרופ סיימה את 2018 עם תוצאות שיא, המשקפות גידול של כ-33% בהכנסות השנתיות לכ-260 מיליון שקל, לצד צמיחה של כ-66% ברווח הנקי השנתי לכ-114 מיליון שקל. לפני כשבועיים פיסמה חברת החיתום וההנפקות אוריון סקירה ראשונה למשקיעים מוסדיים על אספן. בחברת החיתום העניקו לאספן, שמנייתה עלתה בכ-55% בחמש השנים האחרונות, מחיר יעד של 8.14 שקלים - הגבוה ב-15% ביחס למחיר בבורסה. היום עולה מניית אספן בכ-4%.

"אספן נהנית בשנים האחרונות מאסטרטגיה עסקית שעובדת ומוכיחה את עצמה, החברה מוכיחה יכולות יצירת ערך והשבחה משמעותיות בשורה של מימושי נכסים, מציגה מיקוד עסקי תוך שותפויות אסטרטגיות עם גופים מוסדיים בישראל, וכן מציגה יכולות ייזום חשובות אשר צפויות להשביח נכסים ולהגדיל תלות שוכרים בנכסי החברה", כתב אלעד כהן, אנליסט ראשי באוריון חיתום והנפקות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה