המנכ"ל החמישי שנפרד משלמה אליהו במגדל: דורון ספיר פורש

כבר לפני כחודש החל יו"ר מגדל ניר גלעד גלעד בפגישות עם מנהלים בשוק ההון על מנת למצוא לספיר מחליף ■ הצעדים להדחת ספיר נעשו בידיעתו של בעל השליטה שלמה אליהו

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורון ספיר, מנכ"ל מגדל הפורש
דורון ספיר, מנכ"ל מגדל הפורשצילום: עופר וקנין
אסא ששון
אסא ששון

בתחילת השבוע חזר דורון ספיר מחופשת הפסח שאותה בילה במרוקו. עם חזרתו ביקש ספיר מהיו"ר ניר גלעד לסיים את תפקידו כמנכ"ל החברה. בכך הופך ספיר למנכ"ל החמישי שמסיים את תפקידו בטרם עת במגדל מאז רכש שלמה אליהו את השליטה בחברה לפני שש שנים.

ספיר החל את תפקידו במגדל במארס 2018 לאחר שהיה מנכ"ל ויזה כאל. נציין כי כבר לפני כחודש החל היו"ר גלעד בפגישות עם מנהלים בשוק ההון על מנת למצוא לספיר מחליף. מהלכים אלו נעשים על דעת של בעל השליטה אליהו.

לאליהו יש פנטזיה לראות מחדש את מגדל כחברת הביטוח הגדולה ביותר מבחינת שווי שוק. החברה שאליהו רכש לפני חמש שנים רחוקה מהילת העבר שלה. אז היא נסחרה לפי שווי של 5.7 מיליארד שקל, וכיום שווייה מסתכם בכ-4 מיליארד שקל. מרחק זה מביא את אליהו לחפש בכל דרך אחר מישהו שיצליח להשיב את מגדל לגדולתה. במסגרת זו הוא כבר החליף שני יושבי ראש בתוך שנתיים, והזיז את בנו עופר מתפקיד המנכ"ל.

שלמה אליהוצילום: אייל טואג

במסגרת ניסיונות אלו, אליהו הביא את דורון ספיר למגדל לפני כשנה. זאת לאחר שלא מעט מנהלים - ובהם מנכ"ל מיטב דש, אילן רביב - סירבו לבוא ולעבוד במגדל. זה לא הפריע לאליהו לנסות ולהראות לספיר את הדלת החוצה.

אליהו קיווה כי על ידי לחץ חיצוני, ספיר יבין את הרמז ויתפטר. פיטורים של מנכ"ל מגדל לאחר תקופה כה קצרה, ולאחר שאליהו התקשה להביא מנהלים לאייש את התפקיד - מאירים באור לא טוב את ההתנהלות של בעל השליטה.

נזכיר כי לא מזמן הורה המפקח על הביטוח, משה ברקת, לאליהו לפרק את המטבחון שהקים על מנת לפקח על הנהלת מגדל, מהלך שהוא בניגוד לתפיסת העולם העסקית של בלמים ואיזונים - בטח בחברה ציבורית, ובוודאי בחברה שמנהלת כ-255 מיליארד שקל מחסכונות הציבור לפנסיה. ההערכות הן כי לאחר עזיבתו של ספיר יוכל אליהו לבחון אם היו"ר גלעד אכן מבצע את תפקידו - אחרת גם כיסאו של גלעד יתנדנד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על הוצאותיהם אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008