המנכ"ל החמישי שנפרד משלמה אליהו במגדל: דורון ספיר פורש

כבר לפני כחודש החל יו"ר מגדל ניר גלעד גלעד בפגישות עם מנהלים בשוק ההון על מנת למצוא לספיר מחליף ■ הצעדים להדחת ספיר נעשו בידיעתו של בעל השליטה שלמה אליהו

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורון ספיר, מנכ"ל מגדל הפורש
דורון ספיר, מנכ"ל מגדל הפורשצילום: עופר וקנין
אסא ששון
אסא ששון

בתחילת השבוע חזר דורון ספיר מחופשת הפסח שאותה בילה במרוקו. עם חזרתו ביקש ספיר מהיו"ר ניר גלעד לסיים את תפקידו כמנכ"ל החברה. בכך הופך ספיר למנכ"ל החמישי שמסיים את תפקידו בטרם עת במגדל מאז רכש שלמה אליהו את השליטה בחברה לפני שש שנים.

ספיר החל את תפקידו במגדל במארס 2018 לאחר שהיה מנכ"ל ויזה כאל. נציין כי כבר לפני כחודש החל היו"ר גלעד בפגישות עם מנהלים בשוק ההון על מנת למצוא לספיר מחליף. מהלכים אלו נעשים על דעת של בעל השליטה אליהו.

לאליהו יש פנטזיה לראות מחדש את מגדל כחברת הביטוח הגדולה ביותר מבחינת שווי שוק. החברה שאליהו רכש לפני חמש שנים רחוקה מהילת העבר שלה. אז היא נסחרה לפי שווי של 5.7 מיליארד שקל, וכיום שווייה מסתכם בכ-4 מיליארד שקל. מרחק זה מביא את אליהו לחפש בכל דרך אחר מישהו שיצליח להשיב את מגדל לגדולתה. במסגרת זו הוא כבר החליף שני יושבי ראש בתוך שנתיים, והזיז את בנו עופר מתפקיד המנכ"ל.

שלמה אליהוצילום: אייל טואג

במסגרת ניסיונות אלו, אליהו הביא את דורון ספיר למגדל לפני כשנה. זאת לאחר שלא מעט מנהלים - ובהם מנכ"ל מיטב דש, אילן רביב - סירבו לבוא ולעבוד במגדל. זה לא הפריע לאליהו לנסות ולהראות לספיר את הדלת החוצה.

אליהו קיווה כי על ידי לחץ חיצוני, ספיר יבין את הרמז ויתפטר. פיטורים של מנכ"ל מגדל לאחר תקופה כה קצרה, ולאחר שאליהו התקשה להביא מנהלים לאייש את התפקיד - מאירים באור לא טוב את ההתנהלות של בעל השליטה.

נזכיר כי לא מזמן הורה המפקח על הביטוח, משה ברקת, לאליהו לפרק את המטבחון שהקים על מנת לפקח על הנהלת מגדל, מהלך שהוא בניגוד לתפיסת העולם העסקית של בלמים ואיזונים - בטח בחברה ציבורית, ובוודאי בחברה שמנהלת כ-255 מיליארד שקל מחסכונות הציבור לפנסיה. ההערכות הן כי לאחר עזיבתו של ספיר יוכל אליהו לבחון אם היו"ר גלעד אכן מבצע את תפקידו - אחרת גם כיסאו של גלעד יתנדנד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה