מנכ"ל "גלובס" בתקופת פישמן ייהפך ללוביסט של הבנקים

איתן מדמון היה מנכ"ל "גלובס" בתקופת שליטתו של אליעזר פישמן - שהגיע לפשיטת רגל בשל חובות של כ-4 מיליארד שקל לבנקים - וכעת ישמש מנכ"ל איגוד הבנקים ■ הוא יחליף בתפקיד את משה פרל וייהנה מתגמול יותר מ-70 אלף שקל בחודש

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתן מדמון
איתן מדמוןצילום: אורן פרסיקו
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

לאחר תהליך שנמשך כשנה, נבחר היום (שני) איתן מדמון לתפקיד מנכ"ל איגוד הבנקים. מדמון (52) עזב לפני שנתיים את תפקיד מנכ"ל העיתון הכלכלי "גלובס" - תפקיד שאותו מילא במשך כ-11 שנה. קודם לכן הוא כיהן במשך שבע שנים כסמנכ"ל הכספים של העיתון.

מדמון נחשב למקורב של בעל השליטה הקודם ב"גלובס", אליעזר פישמן, שהגיע לפני שנתיים לפשיטת רגל בשל חובות עתק של כ-4 מיליארד שקל לבנקים, בראשות ה פועלים ו לאומי . את הליך הבחירה במדמון הובילו דוד ברודט, יו"ר לאומי, וסמדר ברבר-צדיק, מנכ"לית הבינלאומי.

לפני כשנתיים עברה השליטה ב"גלובס" לידי אלונה בר-און וענת אגמון, ובעקבות כך סיים מדמון את תפקידו בעיתון ועסק בתפקידי ייעוץ שונים. מול מדמון התמודד על התפקיד אורן הלמן, סמנכ"ל שיווק ורגולציה של חברת החשמל, והוזכר גם שמו של טיבי רבינוביץ', מנהל קשרי החוץ של איגוד הבנקים.

מנכ"ל האיגוד היוצא, משה פרל, בכנסתצילום: אוליבייה פיטוסי

מדמון אינה הבחירה הראשונה של איגוד הבנקים. בנובמבר האחרון נבחר לתפקיד עורך הדין אלון בכר, שכיהן עד סוף 2018 כראש היחידה להגנת הפרטיות במשרד המשפטים. ואולם בסופו של דבר התעכב המינוי, נוכח סוגיות הקשורות לתקופת הצינון של בכר, ולפני כחודש החליטו הבנקים לפתוח בתהליך בחירה מחודש.

מדמון מחליף בתפקיד את משה פרל, שהודיע לפני שנה על פרישתו מהתפקיד האטרקטיבי, שזיכה אותו בחבילת תגמול מצטברת של כ-20 מיליון שקל ב-12 השנים שבהן היה בתפקיד. מדובר בסכומים הדומים למשכורות שקיבלו ראשי חטיבות בבנקים, הנושאים באחריות רבה בהרבה ממנכ"ל איגוד הבנקים, ומופקדים על מאות עובדים - להבדיל מ-16 העובדים שמועסקים באיגוד. מדמון, שייכנס לתפקידו החדש במאי הקרוב, יקבל אמנם פחות מ-190 אלפי השקלים שקיבל פרל, אך עדיין ייהנה משכר מפנק של 100-70 אלף שקל בחודש.

כמה שאלות נותרו פתוחות. ראשית, לא ברור האם יש למדמון את הקשרים והכישורים הנדרשים כדי לייצג את האינטרסים של הבנקים. שנית, כלל לא ברור מדוע נחוץ כיום ארגון כמו איגוד הבנקים, שכן בשנים האחרונות לא תרם הארגון תרומה משמעותית למאבקים שניהלו הבנקים. עם המאבקים האלה ניתן למנות את הגבלת חוק שכר הבכירים במערכת הבנקאות ל-2.5 מיליון שקל בשנה, ההחלטה להפריד את אחזקות הפועלים ולאומי בחברות כרטיסי אשראי ישראכרט ולאומי קארד ועוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?

הוצאת החשבון מהקפאה היא הליך שעשוי להימשך גם חודשים

אחד השותפים בחשבון הבנק מת? אתם עלולים להיחסם לחודשים