אוריון בהמלצה על אספן גרופ: "מכפיל הון נמוך ושיפור עקבי בתוצאות; אפסייד של 22%"

האנליסט אלעד כהן: "אספן נהנית בשנים האחרונות מאסטרטגיה עסקית שעובדת; החברה מוכיחה יכולות יצירת ערך והשבחה משמעותיות בשורה של מימושי נכסים, ומציגה מיקוד עסקי תוך שותפויות אסטרטגיות עם גופים מוסדיים"

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יו"ר אספן גרופ, גיא פרג
יו"ר אספן גרופ, גיא פרגצילום: ללא קרדיט
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת החיתום וההנפקות אוריון פירסמה הבוקר (ב') סקירה ראשונה למשקיעים מוסדיים אודות חברת הנדל"ן אספן גרופ . בחברת החיתום העניקו לאספן, שמנייתה עלתה בכ-55% בחמש השנים האחרונות, מחיר יעד של 8.14 שקלים - הגבוה ב-22% ביחס למחיר היום בבורסה. המניה עולה בתגובה בכ-1%.

"אספן נהנית בשנים האחרונות מאסטרטגיה עסקית שעובדת. החברה מוכיחה יכולות יצירת ערך והשבחה משמעותיות בשורה של מימושי נכסים, מציגה מיקוד עסקי תוך שותפויות אסטרטגיות עם גופים מוסדיים בישראל, וכן מציגה יכולות ייזום חשובות שצפויות להשביח נכסים ולהגדיל תלות שוכרים בנכסי החברה", כתב אלעד כהן, אנליסט ראשי באוריון חיתום והנפקות.

אספן, שנסחרת לפי שווי של כ-400 מיליון שקל, עוסקת ברכישה, ייזום, השכרה, ניהול והשבחה של נכסים מניבים הכוללים משרדים, שירותים, מסחר, מבני תעשייה ולוגיסטיקה בישראל, בגרמניה ובהולנד; לצד פעילות של אנרגיה סולארית. בעל השליטה באספן הוא רוני צארום המחזיק ב-47.99% ממניותיה, בעוד שכ-30% נוספים מוחזקים על ידי גופים מוסדיים, בהם מיטב גמל , מנורה גמל והראל גמל.

אספן מחזיקה בנכסים בשווי כולל של כ-2.7 מיליארד שקל, עם שיעור תפוסה של כ-93% (בישראל ובחו"ל). לדברי כהן, "נראה כי עם השנים פעילותה של אספן ממוקדת יותר בנדל"ן מניב במערב אירופה. יחד עם זאת, החברה והנהלתה מפגינות גמישות עסקית המתבטאת ביכולת לנוע בין שווקים ומגזרי פעילות שונים תוך הקטנת והגדלת פוזיציות בהתאם לצורך, וזיהוי המגמות בשוקי ומגזרי הפעילות בשלבים מוקדמים.

"תוצאות הפעילות של אספן משתפרות באופן עקבי ולראייה, החברה הציגה גידול של כ-82% בהון העצמי בחמש השנים האחרונות לכ-807.2 מיליון שקל (מאוחד)", כתב כהן. "שיעור זה מגלם שיעור צמיחה שנתי (CAGR) של כ-12.7% - למעשה מדובר בתשואה השנתית הממוצעת להון שהחברה מציגה בחמש השנים האחרונות, אם ניקח בחשבון שהחברה נסחרת בסביבת מכפילי הון של 0.7 – מדובר בתשואה שנתית ממוצעת על ההשקעה בסדר גודל של כ-18%.

"הרווח הנקי התזרימי (FFO) של אספן צמח בחמש השנים האחרונות בכ-163% לכ-89.7 מיליון שקל ב-2018 או כ-75.2 מיליון שקל בנטרול הפעילות הסולארית של החברה; שיעור זה מגלם CAGR של כ-21.3%. כל אלה, יחד עם הנהלה בעלת ותק של מספר שנים שצמחה יחד עם החברה ומכירה היטב את הפעילות והאסטרטגיה בשילוב עם מכפיל הון נמוך ושיפור תוצאות עקבי וממושך - מביאות אותי להמליץ על חשיפה לאקוויטי של אספן", הדגיש.

לדברי כהן, מלבד החשיפה המשמעותית של המוסדיים לאקוויטי של אספן, "אנו רואים שיתוף פעולה גדל והולך בין אספן לבין גופים מוסדיים משמעותיים בשוק ההון הישראלי, שמעוניינים לקחת חלק כשותפים פיננסיים בעסקות לרכישת נכסים שמבצעת החברה בחו"ל. על פי הסכמי השותפות, נהנית אספן מתשלומים נוספים בגין מרכיב הייזום והניהול השוטף של הנכסים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט