שלמה אליהו מנסה להראות לדורון ספיר את הדלת החוצה

בזמן שמנכ"ל מגדל נמצא בחופשת הפסח במרוקו, החל היו"ר ניר גלעד בסבב פגישות עם מנהלים בשוק ההון על מנת למצוא לו מחליף ■ בעל השליטה אליהו מקווה שספיר יבין את הרמז ויתפטר

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלמה אליהו
שלמה אליהוצילום: אייל טואג
אסא ששון
אסא ששון

בימים אלו מבלה מנכ"ל מגדל , דורון ספיר, את חופשת הפסח במרוקו. במקביל החל יו"ר החברה, ניר גלעד, בפגישות עם מנהלים בשוק ההון על מנת למצוא לספיר מחליף. מהלכים אלו נעשים על דעת ובידיעת בעל השליטה שלמה אליהו.

לאליהו יש פנטזיה לראות מחדש את מגדל כחברת הביטוח הגדולה ביותר מבחינת שווי שוק. החברה שאליהו רכש לפני חמש שנים רחוקה מהילת העבר שלה. אז היא נסחרה לפי שווי של 5.7 מיליארד שקל, וכיום שווייה מסתכם בכ-4 מיליארד שקל. מרחק זה מביא את אליהו לחפש בכל דרך אחר מישהו שיצליח להשיב את מגדל לגדולתה. במסגרת זו הוא כבר החליף שני יושבי ראש בתוך שנתיים, והזיז את בנו עופר מתפקיד המנכ"ל.

דורון ספיר, מנכ"ל מגדל הפורשצילום: עופר וקנין

במסגרת ניסיונות אלו, אליהו הביא את דורון ספיר למגדל במארס 2018, כלומר לפני כשנה. זאת לאחר שלא מעט מנהלים - ובהם מנכ"ל מיטב דש, אילן רביב - סירבו לבוא ולעבוד במגדל. זה לא מפריע לאליהו לנסות ולהראות לספיר את הדלת החוצה. אליהו מקווה כי על ידי לחץ חיצוני, ספיר יבין את הרמז ויתפטר. פיטורים של מנכ"ל מגדל לאחר תקופה כה קצרה, ולאחר שאליהו התקשה להביא מנהלים לאייש את התפקיד - עשויים להאיר באור לא טוב את ההתנהלות של בעל השליטה.

נזכיר כי לא מזמן הורה המפקח על הביטוח, משה ברקת, לאליהו לפרק את המטבחון שהקים על מנת לפקח על הנהלת מגדל, מהלך שהוא בניגוד לתפיסת העולם העסקית של בלמים ואיזונים - בטח בחברה ציבורית, ובוודאי בחברה שמנהלת כ-255 מיליארד שקל מחסכונות הציבור לפנסיה.

ההערכות הן כי אם ספיר יעזוב זה יהיה לקראת סוף השנה, ואז אליהו יוכל לבחון אם היו״ר גלעד אכן מבצע את תפקידו - אחרת גם כיסאו של גלעד יתנדנד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב