ביג תשקיע 39 מיליון יורו ברכישת קרקע ובניית בניין משרדים בסרביה

הבניין ייבנה באזור העסקים החדש במדינה, בעזרת שותפה יזמית מקומית - חברת מרין ■ לשותפות חוזה מול חברת טכנולוגיה בינלאומית להשכרת הנכס

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חי גאליס. מאמין בצמיחה של השוק בסרביה
חי גאליס. מאמין בצמיחה של השוק בסרביה
שלי אפלברג
שלי אפלברג

ביג תשקיע כ-39 מיליון יורו בבניית משרדים בבלגרד שבסרביה. שותפתה לפרויקט, חברת מרין, שהיא יזמת מקומית, תשקיע 39 מיליון יורו נוספים – כך שהשתיים יחזיקו כל אחת 50% בפרויקט. שטח הקרקע הוא כ-8,600 מ"ר והיא ממוקמת בבלוק 42 – באזור העסקים החדש של בלגרד. על השטח מתכננות השתיים לבנות משרדים בשטח של 34 אלף מ"ר שבנייתם צפויה להסתיים במהלך 2021.

ביג ומרין חתמו כבר עם חברת תוכנה בינלאומית על הסכם שכירות ויתאימו לה את המשרדים כבר בעת הבנייה בהתאם לצרכים. ההסכם צפוי להניב בעשר שנים דמי שכירות המשקפים הכנסות תפעוליות של 6.7 מיליון יורו לשתי השותפות. השכרת יתרת השטחים בפרויקט לשוכרים אחרים יניבו לשותפות הכנסות נוספות בסך 7.9 מיליון יורו.

את הפעילות בסרביה מנהלת ביג דרך החברה בת, ביג CEE. חברת הבת מחזיקה שלושה מרכזים מסחריים בשלוש ערים: נובי-סאד, בלגרד ופאנצב'ו הכוללים שטחי מסחר של כ-96 אלף מ"ר. מרכזי הקניות מתוחזקים ומנוהלים על ידי צוות מקומי. שיעור התפוסה בנכסים אלה הוא כ-99%. שוויים של שטחי המסחר בסרביה (חלקה של החברה) מסתכמים ב-582 מיליון שקל לעומת 470 מיליון שקל ב-2017. הנכסים מניבים לה הכנסות של 40.2 מיליון שקל, כ-7% מסך NOI (הכנסות תפעוליות נטו) של הנכסים, זאת לפי הדו"חות שסיכמו את 2018. בדו"חות אלה הפעילות בסרביה הציגה רווח של 1.99 מיליון שקל.

בנוסף לביג CEE יש קרקעות בשטח של כ-291 אלף מ"ר בארבעה אתרים בסרביה: שתיים בבלגרד, אחת בסאבצ' וקרקע נוספת בנובי-סאד וברשות המקומית Jagodina.

חי גאליס, משנה למנכ"ל ביג, ציין: "אנחנו שחקן מוביל בנדל"ן המניב בסרביה, והצהרנו בעבר שאנחנו מנסים לאתר הזדמנויות נוספות בתחומים נוספים של נדל"ן מניב וכעת מצאנו הזדמנות מצוינת באזור הכי טוב בבלגרד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"