בדרך להשתלט על בזק? קרן סרצ'לייט ניצחה את גד זאבי

החברה קיבלה את תמיכתם של מחזיקי האג"ח, המנסים להציל חוב של 730 מיליון שקל ויידרשו כעת לקבל תספורת עמוקה של יותר מ-50% ■ האם תקבל גם את ברכתם של מחזיקי האג"ח של בי-קום, שעשויים להתמרד ולהעמיד את החוב לפירעון מיידי במטרה להשתלט על בזק?

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גד זאבי
גד זאבי צילום: מוטי קמחי
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב החליטו להתקדם מול קרן ההשקעות הפרטית סרצ'לייט, המנסה לרכוש את השליטה בבזק באמצעות רכישת חברת אינטרנט זהב שבקריסה.

תוצאות האסיפה הסמיכו את הנאמן לנהל מו"מ עם הקרן לרכישת החברה שבמשבר. העסקה נחשבת לקטנה יחסית עבור סרצ'לייט, שנוסדה ב-2010 על ידי אריק זינטרהופר, אוליבר הארמן וארול אוזומרי, ומנהלת 3.9 מיליארד דולר .

מחזיקי איגרות החוב של אינטרנט זהב מסדרות ג' ו- ד' מחזיקים בחובות של 730 מיליון שקל, שהחברה לא הצליחה להחזיר. 85% מקרב המשתתפים בהצבעות תמכו בהצעה אותה הגישה סרצ'לייט.

עבור הקבוצה של גד זאבי, שבעבר שלט בבזק, מדובר בכישלון - שכן במהלך היממה האחרונה, במטרה לקבל את תמיכת המחזיקים, הוא ניסה לתקן את הצעתו ולשפרה, אך רק 15% מהקולות הצביעו בעד קידום המשא ומתן איתו.

סרצ'לייט הציעה לרכוש את אינטרנט זהב בתמורה להזרמה של 301 מיליון שקל, וכמו כן התחייבה להעביר לידי מחזיקי האג"ח מניות של בי-קום בשווי 60 מיליון שקל או מזומן לפי בחירתם. בקופתה יישארו 165 מיליון שקל. עוד התחייבה הקרן כי בעת הסגירה ולאחר סיכום התנאים מול מחזיקי האג"ח של בי-קום, היא תשתתף בהנפקת זכויות בסך 250 מיליון שקל.

כעת ייאלצו הצדדים לראות האם מחזיקי האג"ח של בי-קום, המחזיקים בחוב כולל של 2.9 מיליארד שקל, מסכימים לריכוך אמות המידה שמאפשרות להם כיום להעמיד את החוב לפירעון מיידי. נראה כי הצדדים יכנסו כעת למשא ומתן, אשר יוכל להוציא את הפירמידה לעידן חדש - זה שלאחר שאול אלוביץ'.

מקורב לאינטרנט זהב סיפר כי "בתוך שבוע יתחיל מו"מ עם סרצ'לייט ומחזיקי אגרות החוב בשתי הקומות. המטרה היא שההזרמה של 250 מיליון שקל תיתן שקט תעשייתי לשנה וחצי, ואם בזק תדרוש גיוס הון - סרצ'לייט, בעלת הכיסים העמוקים, תוכל לעמוד במשימה. אם סרצ'לייט תרצה שקט תעשייתי לתקופה יותר ארוכה היא תצטרך להזרים עוד הון לקופת בי קום, להרגעת הרוחות בקרב מחזיקי אגרות החוב שלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"