חברת ניהול השקעות אמריקאית מתחילה במאבק שליטה על ורינט

חברת נויברגר ברמן שמחזיקה ב-2.6% מורינט, דורשת למנות שלושה משמונת חברי הדירקטוריון ומציינת שהחברה זקוקה לדירקטורים בעלי ניסיון בתחום הענן והקצאת ההון ■ לדברי מנכ"ל ורינט, דן בודנר, המניה מציגה תשואה עודפת על מדדי היחס ואין לה צורך במועמדיה של נויברגר ברמן

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דן בודנר, מנכ"ל ורינט
דן בודנר, מנכ"ל ורינטצילום: מוטי מילרוד
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת ורינט , שמנוהלת על ידי דן בודנר, העדיפה להתנהל בעשור האחרון בפרופיל תקשורתי מצומצם ככל האפשר. עם זאת, מסתמן שבטווח הנראה לעין ורינט תגלה פתיחות רבה הרבה יותר לבעלי מניותיה.

ורינט מפתחת מערכות תוכנה מבוססות ענן לניהול קשרי לקוחות מרובי ערוצים, וכן מערכות לאיסוף מידע, מעקב, ניתוח מידע קולי מילולי, ווידיאו למניעת איומי סייבר וטרור. החברה פירסמה מכתב לבעלי המניות מבודנר, שמשמש מנכ"ל ויו"ר החברה, על רקע החלטתה של חברת ניהול ההשקעות נויברגר ברמן להציע שלושה מועמדים מטעמה לכהונה בדירקטוריון החברה, שכרגע יושבים בו שמונה חברים, באסיפה הכללית השנתית של בעלי המניות.

נויברגר ברמן, שמחזיקה ב-2.6% ממניותיה של ורינט, אינה ידועה כקרן אקטיביסטית ובעבר העדיפה שלא לתת גילוי פומבי לדיונים שקיימה עם מנהלי החברות שבהן השקיעה. באחרונה שינתה החברה את התנהלותה, ובמכתב ששלחה לורינט במארס 2019 ביקשה למנות לדירקטוריון החברה את עודד וייס, לשעבר מנכ"ל חברת טמנוס וכיום יועץ אסטרטגי; מרק גרין, מנכ"ל לשעבר של חברת Fair Isaac; וביאטריס אינפנטה, המנכ"לית לשעבר של חברת אספקט.

בנימין נחום, שותף מנהל בנויברגר ברמן, אמר שהחברה סבורה שורינט זקוקה לחברי דירקטוריון בעלי ניסיון רב יותר במעבר של חברות לענן, הקצאת הון בין השקעות, דיבידנדים,רכישות חוזרות של מניות ורכישות ומיזוגים, ובניתוח של המבנה הארגוני הרצוי לחברות. ייתכן שנויברגר ברמן רומזת שהיא מעוניינת שורינט תחקה את חברת נייס ותיפרד גם היא מעסקיה הביטחוניים כדי לקבל את המכפילים הנאים מהן נהנות חברות שפועלות בתחום מחשוב הענן.

ורינט נסחרת בשווי של 4.1 מיליארד דולר שמשקף מכפיל של 17.5, בעוד שנייס נסחרת בשווי של 7.8 מיליארד דולר שמשקף מכפיל של 24.2. נחום, שסירב להתייחס לשאלה אם בכוונת נויברגר ברמן להתחיל במאבק על השליטה בדירקטוריון ורינט, אמר שהוא מעודד מהמגמות החיוביות קצרות הטווח שתומכות בעסקיה של ורינט. הוא ציין שהשקעה בורינט, בשווי של 105 מיליון דולר, היא ההשקעה הגדולה ביותר של החברה ושהוא מאמין בטכנולוגיה ובפוטנציאל שלה. העיתוי והאחזקה המצומצמת של נויברגר ברמן במניות ורינט עלולים להיות בעוכריה, בניגוד, למשל, לעיתוי המאבק שניהלה קרן סטארווד באיל וולדמן, מנכ"ל מלאנוקס .

ורינט עלתה ב-56% ב-12 החודשים האחרונים, ונסחרת במחיר שנמוך ב-3% מהשיא במאי 2015. בודנר לא מחמיץ עובדה זו במכתבו לבעלי המניות. הוא מציין שורינט אימצה בשנתיים האחרונות אסטרטגיית צמיחה חדשה והאיצה את החדשנות בתחומי הענן והאוטומציה. אסטרטגיה זו הניבה תוצאות כספיות טובות כולל עלייה בקצב הצמיחה ושיפור ברווחיות. לדבריו, דירקטוריון החברה מעריך שאסטרטגיה זו תמשיך להביא לצמיחה משמעותית של החברה שכבר באה לידי ביטוי בעליית המניה ב-12 החודשים האחרונים ובתשואת היתר ביחס למדד הראסל 2000 ו הנאסד"ק , שעלו ב-5% וב-15% בלבד ב-12 החודשים האחרונים.

בהתחשב במומנטום זה, כותב בודנר לבעלי המניות, דירקטוריון החברה סבור שמינוי מועמדיה של נויברגר ברמן לא מוצדק בעליל, וממליץ לבעלי המניות שלא להיענות להצעתה של נויברגר ברמן. הוא מציין שהדירקטוריון בחן את מועמדיה של נויברגר ברמן, לאחר שקיים עם נציגיה 20 שיחות ופגישות בשנתיים האחרונות, והגיע למסקנה שלאף אחד מהם אין כישורים בעלי ערך מוסף לעבודת הדירקטוריון. לדבריו, דירקטוריון החברה מורכב משמונה חברים מנוסים ובעלי כישורים שמסוגלים להעריך את האופציות האסטרטגיות העומדות בפני ורינט ולפקח על עבודת ההנהלה כדי להבטיח שהיא ממקסמת את הפוטנציאל של החברה. בודנר כותב שהחברה בוחנת בצורה מתמשכת את הרכב הדירקטוריון, כדי לוודא שחבריו ממוקדים ביצירת ערך לבעלי המניות, ובשלוש השנים האחרונות מינתה שלושה חברים חדשים, כולל אחד בהמלצת נויברגר ברמן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר