ורידיס במשא ומתן למכור את אחזקתה בתחנת הכוח ברותם לעידן עופר

העסקה צפויה להיעשות בדרך של חילופי מניות - כך שאו.פי.סי אנרגיה תרכוש מוורידיס את מניותיה תמורת הקצאת מניות חדשות באו.פי.סי אנרגיה ■ העסקה תאפשר לדלק רכב להעמיק את נוכחותה בשוק האנרגיה באמצעות תכניות הפיתוח של או.פי.סי אנרגיה

יורם גביזון
יורם גביזון
תחנת הכוח של או.פי.סי במישור רותם
תחנת הכוח של או.פי.סי ברותם. הכנסות החברה מהפעלת תחנות הכוח בישראל גדלו ב-22% צילום: אלבטרוס
יורם גביזון
יורם גביזון

ורידיס, שבשליטת דלק רכב (70%), תמכור את אחזקתה בחברת או.פי.סי רותם (20%) תמורת 480 מיליון שקל. במסגרת העסקה, תקצה או.פי.סי אנרגיה מניות לחברת ורידיס ובנוסף תזרים ורידיס סכום נוסף לאו.פי.סי אנרגיה תמורת הקצאת מניות. העסקה תאפשר לדלק רכב להפוך את אחזקתה לנזילה ולהקטין חוב פיננסי של מיליארד שקל, שמימן את רכישת השליטה בוורידיס.

העסקה המתגבשת צפויה להיעשות בדרך של חילופי מניות - כך שאו.פי.סי אנרגיה, שנסחרת בבורסה בשווי של 2.7 מיליארד שקל, תרכוש מוורידיס את מניותיה באו.פי.סי רותם תמורת הקצאת מניות חדשות באו.פי.סי אנרגיה, כך שורידיס תחזיק ב-15% ממניותיה של או.פי.סי אנרגיה. כחלק מהעסקה, תרכוש ורידיס מניות נוספות באו.פי.סי אנרגיה כך שתחזיק ב-20% מהחברה.

הגדלת האחזקות באו.פי.סי אנרגיה תאפשר לוורידיס ולדלק רכב להציג את האחזקה לפי שיטת השווי המאזני, כלומר על פי חלקה היחסי בתוצאותיה הכספיות ולא על פי שווי השוק שלה כנכס פיננסי. מכירת האחזקה בחברה הבת לטובת רכישת אחזקה משמעותית בחברת או.פי.סי אנרגיה תאפשר לורידיס להעמיק את נוכחותה בשוק האנרגיה באמצעות השתתפותה כמשקיע פיננסי בתכניות הפיתוח של או.פי.סי אנרגיה. החברה מנוהלת על ידי גיורא אלמוגי.

או.פי.סי אנרגיה בונה בימים אלה תחנת כוח בטכנולוגיה של קוגנרציה בחדרה בהספק של 148 מגה-ואט ומקדמת את הקמתה של תחנת כוח במחזור פתוח בצומת פלוגות שהספקה 296 מגה-ואט. תחנה זו תמכור את כל החשמל שתייצר למנהל רשת החשמל בניגוד לתחנת הכוח במישור רותם שמוכרת את החשמל ללקוחות פרטיים. או.פי.סי אנרגיה גם מקדמת את הקמתה של תחנת כוח נוספת שתפעל בגז טבעי בצמוד לשטחה של תחנת הכוח הקיימת במישור רותם.

הוועדה לתשתיות לאומית אישרה להקים תחנה שהספקה לא יעלה על 530 מגה-ואט, אבל או.פי.סי פועלת להגדיל ל-850-600 מגה-ואט את הספקה של התחנה החדשה שתוקם בהשקעה מוערכת של 2.5-3.0 מיליארד שקל. על פי הערכות הקמתה תושלם ב-2023 לאחר הקמתו של קו הולכת חשמל חדש למישור רותם וקבלת כל האישורים הרגולטוריים.

או.פי.סי אנרגיה גם עברה את השלב המיון המוקדם בהתמודדות על רכישת תחנת הכוח באלון תבור מידי חברה החשמל. הספקה של תחנת הכוח הוא 583 מגה-ואט ויש לה פוטנציאל פיתוח נוסף של 230 מגה-ואט. השלמת תכניות הפיתוח ורכישת אלון תבור יקרבו את אלון תבור למגבלה החלה על יצרני החשמל הפרטיים של החזקה בכושר ייצור מקסימלי של 2,200 מגה וואט.

עידן עופרצילום: Chris Ratcliffe / Bloomberg

תועלת נוספת של העסקה הוא הפיכתה של האחזקה באו.פי.סי רותם לסחירה באופן שיאפשר לורידיס למכור אותה בקלות יחסית אם תרצה בכך או תידרש להקטין במהירות את המינוף הפיננסי שלה. דלק רכב רכשה ביולי 2018 את השליטה בוורידיס מידי קרן אוקטרי תמורת 990 מיליון שקל ומימנה את הרכישה בהלוואה ממשקיעים מוסדיים ב-890 מיליון שקל ובהלוואת מוכר של 100 מיליון שקל.

כחלק מהעסקה, תמכור ורידיס גם את אחזקותיה בחברת AGS רותם (20%), שמקדמת את הקמתה של תחנת כוח נוספת בצמוד לשטחה של תחנת הכוח הקיימת. הספקה של התחנה החדשה צפוי להגיע ל-650-600 מגה וואט, וההשקעה המוערכת בה היא 3-2.5 מיליארד שקל. על פי הערכות, הקמתה תושלם ב-2023 לאחר הקמתו של קו הולכת חשמל חדש למישור רותם וקבלת כל האישורים הרגולטוריים.

23 לקוחות פרטיים

או.פי.סי רותם היא הבעלים והמפעיל של תחנת כוח קובנציונלית, מונעת בגז, במישור רותם שהספקה הוא 466 מגה וואט. התחנה, שהוקמה בהשקעה של 2 מיליארד שקל, התחילה בפעילות מסחרית מלאה ביולי 2013. היא מספקת את כל החשמל שהיא מייצרת ל-23 לקוחות פרטיים, על פי הסכמים ארוכי טווח, כשהלקוח העיקרי היא קבוצת בתי זיקוק שסיפקה לאו.פי.סי רותם 22% מהכנסותיה ב-2018. היא נמצאת בבעלותן של או.פי.סי אנרגיה (80%) וורידיס (20%). או.פי.סי אנרגיה היא בשליטת קנון הולדינגס (76%), שבשליטת עידן עופר.

או.פי.סי רותם הרוויחה 124 מיליון שקל במחזור של 1.2 מיליארד שקל ב-2018, בהשוואה לרווח של 105 מיליון שקל במחזור של 1.2 מיליארד שקל ב-2017 . או.פי.סי רותם חילקה דיווידנד בסכום של 88 מיליון שקל במארס 2019, דיווידנד של 145 מיליון שקל ב-2018 ודיווידנד מצטבר של 446 מיליון שקל מתחילת 2016.

שווי האחזקה באו.פי.סי רותם - הנכס העיקרי של או.פי.סי אנרגיה - הוערך באחרונה ב-489 מיליון שקל על ידי משרד קסלמן Pwc. שווי זה מגלם בתוספת חוב פיננסי נטו של 945 מיליון שקל, ששימש להקמת תחנת הכוח מכפיל שווי פעילות (שווי המניות בתוספת החוב) לרווח תפעולי תזרימי (ebitda) של 9.8.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"