הצלחה לבנק הפועלים בהנפקת ישראכרט: מכר 7% תמורת 190 מיליון שקל

65% מישראכרט נמכרו בשלב הציבורי תמורת 1.8 מיליארד שקל, לפי שווי של 2.7 מיליארד שקל ■ ביום חמישי תנסה ישראכרט לגייס מהציבור אג"ח בהיקף של כמיליארד שקל ■ מניית חברת כרטיסי האשראי תתחיל להיסחר בבורסה בתחילת השבוע הבא

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רון וקסלר, מנכ"ל ישראכרט
רון וקסלר, מנכ"ל ישראכרטצילום: סיון פרג'
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

בנק הפועלים השלים אתמול בלילה בהצלחה את השלב הציבורי של ההנפקה הראשונית (IPO) של חברת כרטיסי האשראי ישראכרט. בדומה לשלב המוסדי, שבו נרשמו ביקושים גבוהים בסך 2.5 מיליארד שקל, גם בשלב הציבורי היו ביקושים גבוהים של 300 מיליון שקל.

הפועלים, המנוהל על ידי אריק פינטו, תיכנן תחילה למכור בשלב הציבורי 5% ממניות ישראכרט, אך לאור הביקושים הגבוהים הפעיל הבנק אופציית הקצאה מיוחדת. הבנק מכר בשלב זה 7% מישראכרט במחיר של 13.5 שקל למניה - הזהה למחיר שנקבע בשלב המוסדי, ובתמורה כוללת של 190 מיליון שקל.

עד כה מכר הבנק במסגרת השלבים המוסדיים והציבוריים 65.2% מישראכרט תמורת 1.8 מיליארד שקל. תמורה זו מגלמת לישראכרט שווי של כ-2.7 מיליארד שקל. שווי זה משקף מכפיל הון (יחס בין שווי להון עצמי) מותאם לדיווידנד והשפעות נוספות של כ-1.2 ומכפיל רווח מתוקנן של סביב 9.

ערב ההנפקה, ישראכרט חילקה לבעלי מניותיה, הפועלים (98.2%) ומזרחי טפחות (1.8%), דיווידנד של 867 מיליון שקל. בנוסף, היא רכשה מהפועלים את מלוא האחזקות בפועלים אקספרס - המחזיקה במותג סליקה והנפקה סגור לתחרות בשם אמריקן אקספרס - תמורת 456 מיליון שקל.

בורסת תל אביב. ההנפקה השלישית בגודלה ב-12 השנים האחרונותצילום: מוטי מילרוד

מדובר בהנפקה השלישית בגודלה בבורסה ב-12 השנים האחרונות. ההנפקות היחידות שהיו בהיקף גדול יותר הן של בז"ן (בתי זיקוק לנפט חיפה) בתחילת 2007 ושל קבוצת עזריאלי בתחילת 2010.

מניית ישראכרט תתחיל להיסחר בבורסה בתחילת השבוע הבא; והחברה צפויה לקיים ביום חמישי הקרוב את השלב המוסדי של הנפקת איגרות החוב הציבוריות, בהיקף מוערך של מיליארד שקל.

כעת הפועלים נותר עם אחזקה של 33% מישראכרט ועם נציג אחד בדירקטוריון - גיא כליף. מדובר במניות גרעין שליטה, שאותן ינסה הפועלים למכור בהמשך למשקיע אסטרטגי שיסכים לשלם עבורן פרמיית שליטה. לפי חוק שטרום, מותר להפועלים להחזיק במניות הללו עד סוף ינואר 2021.

את בנק הפועלים ליוו בהנפקה עוה"ד שיראל גוטמן-עמירה, איריס ציבולסקי-חביליו, יערה שחורי, בן הרוש ורעות ישראשווילי מאגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'. את ישראכרט ליוו עוה"ד גור נאבל ובן גלבוע מגודלפרב זליגמן ושות'. את ההנפקה הובילה חברת החיתום פועלים אי.בי.אי , ולצדם סייעו לידר, אפסילון, ברק קפיטל, מנורה חיתום ויועצי ההנפקה מור לנגרמן.

מנכ"ל בנק הפועלים, אריק פינטוצילום: תומר אפלבאום

פינטו אמר בעקבות ההנפקה: "היקף הביקושים למניות ישראכרט הוא מהגבוהים שידעה הבורסה בתל אביב. אנו גאים באמון ובעניין הרב שהובע בחברה, הן מצד המשקיעים המוסדיים והן מצדו של הציבור הרחב".

רון וקסלר, מנכ"ל קבוצת ישראכרט: "אנו רואים בתוצאות המוצלחות של ההנפקה הבעת אמון בקבוצת ישראכרט, המובילה את שוק כרטיסי האשראי בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב