אלביט מערכות גייסה 186 מיליון דולר בהנפקה פרטית למוסדיים

ההנפקה של 3% ממניות החברה נעשתה בהנחה של 3.5% על מחיר השוק שלהן ■ תמורת ההנפקה תסייע לאלביט מערכות לממן את רכישת פעילות מוצרי ראיית הלילה של האריס

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משקפת של אלביט מערכות
משקפת של אלביט מערכותצילום: אלביט מערכות
יורם גביזון
יורם גביזון

אלביט מערכות , המנוהלת על ידי בוצי מכליס, גייסה 186 מיליון דולר ממשקיעים מוסדיים בהנפקה פרטית של 3.2% ממניותיה לאחר ההנפקה. ההנפקה תתבצע במחיר של 131.81 דולר, המשקף הנחה של 3.5% בהשוואה למחיר הסגירה של מניית אלביט מערכות במסחר בנאסד"ק אמש (ב'). ההנפקה הפרטית נוהלה על ידי ברק קפיטל, בראשות צביקה מנס.

כספי ההנפקה ישמשו את אלביט מערכות למימון רכישת פעילות מוצרי ראיית הלילה של חברת האריס תמורת 350 מיליון דולר - שהוכרזה בסוף השבוע האחרון. תמורת ההנפקה תסייע לאלביט מערכות להקטין את המינוף הפיננסי שלה, לאחר שהשקיעה סכום מצטבר של 950 מיליון דולר בשנה האחרונה ברכישת שלוש חברות, כולל תעש בנובמבר 2018 תמורת 495 מיליון דולר במזומן ותמורת מותנית של 27 מיליון דולר בכפוף לביצועיה העתידיים של תעש.

חטיבת ראיית הלילה של האריס - שבסיסה במדינת וירג'יניה - מפתחת, מייצרת ומספקת טכנולוגיות ראיית לילה לצבא ארה"ב ולכוחות הביטחון וביטחון הפנים הפדרליים. החטיבה הזאת, שמעסיקה 350 עובדים, תשלים את הפעילות האלקטרו-אופטית של אלביט מערכות, המרוכזת בחברה הבת אלסק.

לפי הערכות, האריס תספק לאלסיט מערכות טכנולוגיות מתקדמות; וכן את המעמד המוביל של האריס בשוק ראיית הלילה לכוחות הביטחון בארה"ב, לצבא ולרשויות ביטחון פדרליות אחרות. מחזור המכירות של פעילות זו הוא 160-150 מיליון דולר לשנה והרווחיות התפעולית שלה היא 15% מהמחזור, כלומר כפול מהרווחיות התפעולית הממוצעת בקבוצת אלביט מערכות.

בוצי מכליס, מנכ"ל אלביט מערכותצילום: אסף שילה / ישראל סאן

המעמד של האריס כספקית מובילה לצבא האמריקאי עשוי להקל על אלביט מערכות לספק מערכות אחרות מתוצרתה, ולהגדיל את מכירותיה לצבא האמריקאי, הנחשב לסמן הימני של הטכנולוגיה הביטחונית בעולם.

אלביט מערכות הגבירה בשנה האחרונה את מאמציה להגדיל את נוכחותה בשוק הביטחוני בארה"ב - השוק הביטחוני הגדול בעולם - באמצעות רכישת חברות ופעילויות בארה"ב, כדי ליהנות מהעלייה הצפויה בתקציב הביטחון האמריקאי ל-710 מיליארד דולר ב-2020.

כחלק ממגמה זו, רכשה אלביט מערכות באפריל 2018 את חברת יוניברסל אוויוניקס (Universal Avionics) ממדינת אריזונה תמורת 120 מיליון דולר. יוניברסל אוויוניקס מתמחה בפיתוח מערכות אוויוניקה לתעופה האזרחית, הכוללות מערכת לניהול הטיסה - תוכנה שמסייעת לטייס לקבל תמונה טובה של סביבת המטוס בתנאי אל-ראות ומערכות התראה המעדכנות את הטייס על מכשולים בנתיב הטיסה.

הרכישה חיזקה את מעמדה של אלביט מערכות בתחום האוויוניקה לתעופה האזרחית, שמחזור הפעילות בו מוערך ב-350 מיליארד דולר לשנה. בנוסף, היא צפויה לאפשר בעתיד לאלביט מערכות להטמיע טכנולוגיות שפותחו לתעופה האזרחית גם בתעופה הצבאית.

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"