אלביט מערכות רוכשת מהאריס את פעילות ראיית הלילה ב-350 מיליון דולר

השלמת העסקה מותנית באישור המיזוג בין האריס לחברת L3 ■ מחזור המכירות של פעילות זו מוערך ב-150 מיליון דולר ■ האריס מפתחת משקפות ראיית לילה לכוחות הקרקע והאוויר, שמבוססות על הדמיה תרמית ומאפשרות לפעול בתנאים קיצוניים של אור מועט ובתנאי ראות קשים

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המשקפות של האריס המיועדות לחיילי חי״ר
המשקפות של האריס המיועדות לחיילי חי״ר
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת אלביט מערכות , שמנוהלת על ידי בוצי מכליס, ממשיכה לחזק את נוכחותה בשוק הביטחוני האמריקאי. אלביט מערכות חתמה אתמול על הסכם מחייב לרכוש מחברת האריס (Harris) את פעילות ראיית הלילה תמורת 350 מיליון דולר במזומן. השלמת העסקה מותנית באישור המיזוג בין האריס לחברת L3.

המיזוג ייצור את החברה הביטחונית השישית בגודלה בארה"ב, עם שווי שוק של 34 מיליארד דולר. המיזוג, שהוכרז באוקטובר 2018, אושר ביום חמישי שעבר על ידי בעלי המניות של שתי החברות - אולם נדרש עדיין לקבל אישורים רגולטוריים. כחלק מהתנאים שהועמדו לאישור המיזוג בין האריס לבין L3, נדרשה האריס למכור את פעילות ראיית הלילה שלה. מחזור המכירות של פעילות זו מוערך ב-150 מיליון דולר בשנה.

חטיבת ראיית הלילה של האריס מפתחת, מייצרת ומספקת טכנולוגיות ראיית לילה לצבא ארה"ב ולכוחות הביטחון וביטחון הפנים הפדרליים. חטיבה זו תשלים את הפעילות האלקטרו-אופטית של אלביט מערכות, שמרוכזת בחברה הבת אלסק ועל פי הערכות תספק לה טכנולוגיות מתקדמות שלא היו לאלביט מערכות, וכן את המעמדה המוביל של האריס בשוק ראיית הלילה לכוחות הביטחון בארה"ב - שבו הייתה לאלביט מערכות נוכחות מועטה יחסית למעמדה באירופה.

האריס מפתחת משקפות ראיית לילה לכוחות הקרקע והאוויר, שמבוססות על הדמיה תרמית ומאפשרות לפעול בתנאים קיצוניים של אור מועט ובתנאי ראות קשים בשדה הקרב. המשקפות שחטיבת ראית הלילה של האריס מפתחת לחיילי החי"ר משלבות מערכת ראיית לילה, מציאות רבודה ויכולת שידור חי של וידאו למערכת אחת, שמגבירה את יכולתו של החייל לזהות ולנתח את המצב ומחברת אותו לרשת של ניהול שדה הקרב.

חטיבת ראיית הלילה של האריס, שבסיסה בוירג'יניה, היא חלק מחטיבת התקשורת של החברה, שדיווחה בשנת הכספים שהסתיימה ביוני 2018 על רווח תפעולי של 571 מיליון דולר במחזור של 1.9 מיליארד דולר. מדובר ברווחיות תפעולית של 30% - שיעור דומה לזה שנרשם במחזור של 1.75 מיליארד דולר בשנת הכספים 2017. אלביט מערכות הציגה רווח תפעולי של 247 מיליון דולר במחזור של 3 מיליארד דולר ב-2018 - רווחיות תפעולית של 8.3% מהמחזור.

רכישת חטיבת ראיית הלילה של האריס היא חלק מאסטרטגיית הצמיחה של אלביט מערכות, שממוקדת בהקמה ורכישה של חברות בנות בשווקים הגדולים בעולם כדי ליהנות מהגידול בתקציבי הביטחון בשווקים אלה על רקע העלייה במספר ובעוצמת הסכסוכים הבינלאומיים, וכתוצאה מכך מהגידול בתקציבי הביטחון.

תקציב הביטחון של ממשלת ארה"ב צפוי לגדול מ-612 מיליארד דולר ב-2018 ל-686 מיליארד דולר ב-2019 ול-710 מיליארד דולר ב-2020. העסקה הנוכחית מוכרזת שנה בלבד לאחר שאלביט מערכות רכשה את חברת Universal Avionics מטוסון, אריזונה תמורת 120 מיליון דולר .

משקפת של האריס המיועדת לטייסים

יוניברסל אוויוניקס מתמחה בפיתוח מערכות אוויוניקה לתעופה האזרחית, כולל מערכת לניהול הטיסה, תוכנה שמסייעת לטייס בקבלת תמונה טובה של סביבת המטוס בתנאי אל-ראות, ומערכות התראה שמעדכנות את הטייס על מכשולים בנתיב הטיסה. הרכישה חיזקה את מעמדה של אלביט מערכות בתחום האוויוניקה לתעופה האזרחית, שמחזור הפעילות בו מוערך ב-350 מיליארד דולר בשנה - ותאפשר בעתיד לאלביט מערכות להטמיע טכנולוגיות שפותחו לתעופה האזרחית גם בתעופה הצבאית.

אלביט מערכות השלימה בנובמבר 2018 את רכישתה של תעש מידי המדינה תמורת 495 מיליון דולר במזומן ותמורה מותנית בביצועים עתידיים של 27 מיליון דולר. רכישת תעש הכניסה את אלביט מערכות לתחום ההגנה האקטיבית של כלי רכב קרביים משוריינים (רק"מ) באמצעות מערכת חץ דורבן, שזכתה בחוזה של 200 מיליון דולר לצייד נגמ"שים מסוג ברדלי של חטיבה בצבא האמריקאי. הרכישה גם יצרה סינרגיה עם החטיבה הארטילרית של אלביט מערכות ויצרה את אחת מ-3 החברות הביטחוניות הגדולות בעולם בתחום היבשה שצפויה להגיע למכירות של מיליארד דולר ב-2019.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"