אלטשולר משקיע כ-27 מיליון שקל בחברת המימון אופל בלאנס - ויחזיק ב-10% ממניותיה

ההשקעה מבוצעת בתמורה להקצאה פרטית של מניות במחיר של 3.05 שקל למניה המשקף פער של 8.3% ממחיר השוק ■ הקצאת המניות לאלטשולר שחם מתבצעת לאחר עלייה של כ-20% במניית אופל בלאנס מתחילת 2019

ערן אזרן
ערן אזרן
דני מזרחי, מנכ"ל אופל בלאנס
דני מזרחי, מנכ"ל אופל בלאנס
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת המימון לעסקים קטנים, אופל בלאנס , חתמה על הסכם השקעה עם אלטשולר שחם. בית ההשקעות התחייב להשקיע בחברה כ-27.1 מיליון שקל - ויהפוך לבעל עניין עם אחזקה של 10% מהון המניות. בכך יהפוך אלטשולר שחם לגוף המוסדי הראשון שהוא בעל עניין באופל בלאנס.

ההשקעה מבוצעת בתמורה להקצאה פרטית של מניות במחיר של 3.05 שקל למניה המשקף פער של 8.3% ממחיר השוק. הקצאת המניות לאלטשולר שחם מתבצעת לאחר עלייה של כ-20% במניית אופל בלאנס מתחילת 2019.

אופל - שנסחרת לפי שווי של 226 מיליון שקל - היא אחת מחמש חברות המימון החוץ בנקאי הנסחרות בבורסה. החברה עוסקת במתן שירותים פיננסיים שכוללים ניכיון צ'קים, המרת מט"ח ושיווק כרטיסי אשראי נטענים.

בחודש שעבר דיווחה אופל על תוצאות שיא ל-2018 והציגה צמיחה שנתית של 24% בהכנסות ל-60.3 מיליון שקל, ורווח נקי של 22.7 מיליון שקל. ברבעון הרביעי של 2018 נמשכה מגמת הצמיחה, ואופל בלאנס דיווחה על גידול של 24% בהכנסות לשיא של 16.4 מיליון שקל, וגידול של 17% ברווח הנקי לכ-6.3 מיליון שקל.

דני מזרחי, מנכ"ל אופל בלאנס ציין כי הוא רואה בהשקעה הבעת אמון מצד משקיע מוסדי מוביל דעה. "אני סבור כי המודל העסקי של אופל, המאופיין בפיזור עצום וניהול סיכונים קפדני והינו בעל שולי רווח גבוהים, הוא זה שמבדיל את אופל ממתחרותיה והופך אותה להשקעה אטרקטיבית. קיבלנו הצעות רבות מצד גופים מוסדיים ובחרנו לבצע את הקצאת המניות לאלטשולר שחם מתוך הבנה כי הדבר ישיא ערך נוסף לבעלי המניות שלנו".

טל לינד, מנהל השקעות בכיר בפיוניר ניהול הון, התייחס לעסקה ואמר: "אופל בלאנס היא החברה היחידה בענף אשר אינה עובדת עם מנכי משנה, דבר המאפשר לה להשיג תשואה אפקטיבית ועמלות נלוות גבוהות בהשוואה לשאר החברות בענף.

"נכון לדו"ח הכספי האחרון, הצליחה החברה לשמור על תשואת תיק של 24%, וזאת על אף הגידול בגודל תיק האשראי ב- 4% מרבעון קודם ו- 24% מהרבעון המקביל שנה קודם. מספרים אלו מרשימים ויוצאי דופן. מודל הצמיחה מבוסס על פתיחת סניפים "דמויי" סניפי בנק, בעזרתם מצליחה החברה להנגיש את שירותיה לקהל רחב יותר ולשמור על יכולת צמיחה דו ספרתית בשנים האחרונות.

"בשורה התחתונה, אנו צופים כי החברה תמשיך להציג גידול בתיק האשראי, עם זאת ישנה סבירות כי ככל שתיק האשראי יגדל, תשואת תיק האשראי תרד. אנו מתרשמים מיכולת החברה ובעליה ומאמינים כי יש ביכולתם להצעיד את החברה ולהמשיך את מגמת הגידול בהכנסות וברווח הנקי גם בשנים הבאות, על כן אנו ממליצים על המניה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?