בעקבות בעיות הצינון של אלון בכר: איגוד הבנקים מחפש מחליפים לתפקיד המנכ"ל

בנציבות שירות המדינה בודקים האם נפלו פגמים בבקשה שהגיש בכר, לשעבר ראש הרשות להגנת הפרטיות, לקיצור הצינון בין התפקידים ■ בעקבות הבקשה אושר לו צינון של חודש בלבד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עו"ד אלון בכר
עו"ד אלון בכרצילום: שרון דרעי

איגוד הבנקים מחפש מועמדים חדשים לתפקיד המנכ"ל במקום אלון בכר, שנבחר לתפקיד בנובמבר. זאת, כיוון שעדיין לא התקבלה החלטה בעניינו של בכר, לשעבר ראש הרשות להגנת הפרטיות, בעניין האישור שקיבל מוועדת ההיתרים לקיצור הצינון בין התפקידים.

בכר סיים באמצע ינואר את עבודתו במשרד המשפטים והיה אמור להתחיל באמצע פברואר את תפקידו החדש כמנכ"ל איגוד הבנקים. בסוף דצמבר אישרה לו הוועדה לעבור לתפקיד החדש חודש בלבד אחרי פרישתו הרשמית ממשרד המשפטים. ההכרעה בעניין הצינון ניתנה בהתאם לעמדה שהביעה נציבות שירות המדינה (המשיבה לבקשות). האישור ניתן בהסתמך על הבקשה שהגיש בכר, ובה, בין השאר, כתב כי כבר בעת שהוצע לו להיות מועמד לתפקיד במאי 2018 החל ב"צינון פנימי" והחליט שלא יטפל בעניינים הנוגעים ישירות לבנקים.

כפי שפורסם ב-TheMarker, בכר כתב בבקשה כי עידכן בצינון הפנימי את מנהלת המחלקה המשפטית ברשות, והדברים אף נכתבו ונמסרו לה למשמורת. לבקשה גם צורפה עמדה מקדמית (פרה־רולינג) שקיבל בכר עוד לפני שנבחר בנובמבר, מהעוזרת ליועצת המשפטית במשרד המשפטים. לפי עמדה זו, שבאופן תמוה הוגדרה בהמשך על ידי המשרד רק כ"טיוטה", לא נדרשת בעניינו כלל תקופת צינון בפועל.

לאחר שפורסם דבר האישור שקיבל בכר לקיצור הצינון לחודש אחד בלבד, פנה ארגון לובי 99 למשרד המשפטים בשורת שאלות הקשורות להחלטה. במשרד נערך בירור שהועבר לנציבות, על מנת לגבש החלטה בשאלה אם נפלו פגמים בבקשת הצינון ובהחלטה בעקבותיה. לאור זאת, השעה עצמו בכר באופן זמני מתפקיד מנכ"ל איגוד הבנקים כך שהוא כלל לא נכנס לתפקיד החדש.

השאלות שעלו נוגעות, בין השאר, לשאלה אם העדכון שמסר בכר למנהלת המחלקה הועבר לגורם ניהולי או משפטי אחר מחוץ לרשות להגנת הפרטיות; ואם העדכון לא הועבר, האם התבקש בדיעבד להסביר מדוע, במיוחד לאור הטענה שהחל במאי 2018 נמנע מלעסוק בנושאים הקשורים לבנקים.

בנוסף, נשאל כיצד הגיעה טיוטה פנימית לבכר, ומדוע צירף אותה לבקשה שהגיש והציגה כעמדה של משרד המשפטים; ואם במשרד נערכה בדיקה כי הוא אכן לא פעל בנושאים הקשורים לבנקים בתקופה האמורה. עוד עלו שאלות לגבי ממשקים מסוימים בנוגע לבנקים, שלכאורה התקיימו בעבודתו של בכר אחרי מאי.

באחרונה נמסר מהנציבות כי עדיין אין החלטה בעניינו של בכר. דוד ברודט, נשיא איגוד הבנקים ויו"ר לאומי, מסר לחברי הוועד הפועל כי בעקבות התארכות הטיפול בעניין הוא מציע לאתר מועמדים אחרים. בכר, שנבחר במקומו של משה פרל לתפקיד מנכ"ל האיגוד, התמודד מול אורן הלמן, סמנכ"ל רגולציה ושיווק בחברת חשמל, וכן מול רוחמה אברהם, חברת הכנסת לשעבר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה