בני גנץ מימש אופציות בחברת אמות - והרוויח 163 אלף שקל

חברת אמות דיווחה כי בני גנץ, המכהן כדירקטור בלתי תלוי, מימש כ-31 אלף אופציות שהיו ברשותו למניות, ומכר אותן בבורסה ■ בשבוע שעבר פירסמה החברה דו"חות כספיים חזקים, ומנייתה נסחרת בסמוך לשיא

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בני גנץ
בני גנץצילום: רמי שלוש
גיא ארז
גיא ארז

הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ בחר לממש את האופציות של חברת הנדל"ן המניב אמות, בה הוא מכהן כדירקטור חיצוני. לפי דיווח החברה לבורסה, גנץ המיר שלשום (א') את כל 31.4 אלף האופציות שהיו ברשותו למניות, ומכר אותן בבורסה. מדובר בחבילת אופציות שקיבל גנץ בדומה ליתר הדירקטורים של אמות. גנץ הרוויח ממימוש האופציות כ-163 אלף שקל, לפני תשלום מס רווחי הון.

מחיר המימוש של גנץ עמד על 15.59 שקל לאופציה, בעוד את המניות מכר לפי מחיר השוק - כ-20.78 שקל למניה. כלומר, מחיר המכירה גבוה ביותר מ-33% ממחיר הרכישה: הוא שילם עבור המניות כ-490 אלף שקל וקיבל מהמכירה כ-653 אלף שקל.

גנץ מונה לדירקטור ב אמות בנובמבר 2015, כחצי שנה לאחר שסיים את תפקידו כרמטכ"ל. פרט לחבילת האופציות שקיבל, הוא זכאי גם לתמורה כספית על השתתפותו בדירקטוריונים. ככל הידוע, גם לאחר המימוש האחרון נותרה בידי גנץ חבילת אופציות שקיבל ב-2018.

אבי מוסלר, מנכ"ל אמות השקעותצילום: תמר מצפי

לפי דיווחי אחות לבורסה באוגוסט אשתקד (בו ביקשה למנותו מחדש), גנץ השתתף ב-90% מישיבות הדירקטוריון שהתקיימו בשנה שקדמה לדיווח, וב-75% מהישיבות בשנה שלפניה. עוד עולה מדיווחי החברה, כי גנץ מחזיק בחברה פרטית על שמו, B.G. PRIME , כיהן בבורד המייעץ לחברת SIG Combibloc בשוויץ, וכדירקטור חיצוני ב אלרון תעשיות אלקטרוניקה, הנסחרת בבורסות ת"א וניו-יורק. כמו כן, הוא כיהן כיו"ר חברת המימד החמישי, אשר פשטה רגל.

המניה עלתה ב-145% בחמש שנים

בשבוע שעבר פירסמה אמות, המנוהלת על ידי אבי מוסלר ונשלטת על ידי חברת אלוני חץ , את דו"חותיה הכספיים ל-2018. החברה מחזיקה נכון לסוף 2018 בנדל"ן בשווי של 10.17 מיליארד שקל. 53% מהשטחים הינם משרדים - בעיקר במרכז הארץ, 22% הם שטחי מסחר, 6% סופרמרקטים ו-2% אחרים.

החברה, שנהנית בשנים האחרונות מהביקושים הגבוהים למשרדים במרכז הארץ, רשמה גם ברבעון הרביעי שיפור בתוצאותיה הכספיות, לצד התחזקות של מנוע הצמיחה החדש שלה - התחום הלוגיסטי. היא נסחרת לפי שווי של כ-7.2 מיליארד שקל, לאחר עלייה של 145% בשוויה בחמש השנים האחרונות. מאז מינויו של גנץ לדירקטור, מניית החברה קפצה ב-85%, והיא נסחרת בסמוך לשיא.

הכנסותיה ברבעון הרביעי (NOI) עלו ב-6% בהשוואה לרבעון המקביל, והגיעו ל-171 מיליון שקל, כשההכנסות מנכסים זהים צמחו ב-2%. ה-FFO הריאלי של החברה גדל ב-5% ל-119 מיליון שקל, והרווח הנקי החשבונאי זינק ב-31% ל-226 מיליון שקל.

בסיכום 2018 ה-NOI של החברה טיפס ב-7% ל-678 מיליון שקל, כשההכנסות מנכסים זהים השתפרו ב-2.5%. ה-FFO ב-2018 הסתכם ב-477 מיליון שקל, מה שמהווה עלייה של 11% לעומת 2017. ה-FFO למניה עלה ב-3% ל-142 אגורות למניה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר