שיכון ובינוי סוללת דרכה לשוק האמריקאי: רכשה חברת קבלן בכ-40 מיליון דולר

המטרה: להרחיב את פעילות החברה בארה"ב ולהשתתף במגה-פרויקטים ■ לחברה הנרכשת מחזור הכנסות שנתי של 250-200 מיליון דולר

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרויקט של שיכון ובינוי להקמת כביש אגרה ביוסטון, טקסס
פרויקט של שיכון ובינוי להקמת כביש אגרה ביוסטון, טקסס
שלי אפלברג
שלי אפלברג

במשך שנתיים חיפשה שיכון ובינוי לרכוש חברה קבלנית בארה"ב, בשביל ליצור לעצמה כרטיס כניסה לשוק האמריקאי - אך העסקות התפוצצו לה בזו אחר זו. רק עתה, כמה חודשים לאחר כניסתו של נתי סיידוף כבעל השליטה החדש בשיכון ובינוי, הצליחה החברה לסגור עסקה.

סיידוף, שמכיר את השוק האמריקאי, עזר לשיכון ובינוי להגיע להסכם לרכישת החברת הקבלנית i+icon USA מ-FdG Capital Partners, קרן פרייבט אקוויטי מניו-יורק המחזיקה בכ-88% ממניות החברה, ומקבוצת בעלי מניות פרטיים.

בשוק מעריכים כי עבור 100% מ-i+icon USA שילמה שיכון ובינוי כ-40-30 מיליון דולר - בדומה לרווח הנקי שהחברה הנרכשת מייצרת מתוך מחזור של 250-200 מיליון דולר. את העסקה תממן שיכון ובינוי מתוך מקורותיה העצמיים. הרכישה תתבצע באמצעות חברת הקבלנות SBA, זרוע הקבלנות של שיכון ובינוי בארה"ב.

נתי סיידוףצילום: עופר וקנין

האסטרטגיה של סיידוף הינה שמנועי הצמיחה של שיכון ובינוי יגיעו גם מארה"ב, שוק הבית שבו הוא עובד. החברה הנרכשת פועלת בעיקר בחוף המזרחי, ובעיקר במדינות פנסילבניה, מרילנד, וירג'יניה ופלורידה. פעילותה מתבצעת באמצעות שתי חברות בנות: Joseph B. Fay, שפועלת מאז הקמתה ב-1947 כחברה משפחתית, והפכה לאחת מחברות הקבלנות המובילות בפנסילבניה, בווירג'יניה ובמרילנד; ו-i+icon Southeast מפלורידה, אשר מבוססת על רכישת קבלן מקומי בווירג'יניה ב-2012.

על לקוחות החברה נמנים גופים ציבוריים לצד לקוחות פרטיים, ובהם משרדי תחבורה במדינות שבהן היא פעילה (DOT- Department of Transportation), חיל ההנדסה של צבא ארה"ב (US Army Corps of Engineers), וכן חברות פרטיות מובילות.

את SBA, המנוהלת על ידי אייל כהן, הקימה שיכון ובינוי ב-2017 מתוך מטרה שתתמקד בפרויקטי תשתיות גדולים ומורכבים בארה"ב. החברה שותפה בפרויקט להקמת נתיבים מהירים ביוסטון, טקסס בהיקף של יותר ממיליארד דולר, ומתמודדת במכרזי תשתיות נוספים.

תמיר כהן, יו"ר קבוצת שיכון ובינוי, מסר: "רכישת החברה הקבלנית בארה"ב היא צעד הכרחי, בשורה של צעדים שתכליתם להרחיב את פעילותה של שיכון ובינוי בשוק האמריקאי, שמהווה יעד מרכזי באסטרטגיית ההתעצמות של החברה. בעלי השליטה בשיכון ובינוי פעילים בהצלחה יתרה זה 40 שנה בשוק האמריקאי, ולפיכך אנו בטוחים שמהלך הרכישה בשילוב הפעילויות הנוכחיות של החברה בשוק האמריקאי, יוביל לסדרה ארוכה של הצלחות עסקיות משמעותיות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט