מחזיקי האג"ח של ברוקלנד העמידו את החוב לפירעון מיידי – ונערכים להליך משפטי ראשי בישראל

ההחלטה להעמיד את החוב לפירעון, תוך פנייה לבית המשפט, נעשתה במטרה להעמיק את ההשתלטות של מחזיקי האג"ח ברוקלנד, ולשחרר את הדירקטוריון מפיקוח על חברה שלא מפרסמת דו"חות כספיים

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הדמיית פרויקט של ברוקלנד
הדמיה של פרויקט של ברוקלנדצילום: ללא קרדיט
ערן אזרן
ערן אזרן

הסדר החוב בברוקלנד אפריל עולה מדרגה. מחזיקי האג"ח של חברת הנדל"ן החליטו להעמיד את החוב לפירעון מיידי ולהגיש לבית המשפט בקשה להקפאת הליכים. ההחלטה התקבלה ברוב של 98%. בין הגופים המוסדיים שתמכו בהחלטה: ילין לפידות , אילים, מחוג (מנהל גמל לעובדי חברת החשמל), אלומות ניהול קרנות, הכשרה חברה לביטוח , קרנות איילון, ומיטב דש קרנות נאמנות, כמו גם קרן הגידור גיא פאנד, הנושה הגדולה של ברוקלנד בישראל.

ההחלטה להעמיד את החוב לפירעון מיידי, תוך פנייה לבית המשפט, נעשתה במטרה להעמיק את ההשתלטות של מחזיקי האג"ח בברוקלנד, ולפתור את הדירקטוריון בישראל מפיקוח על חברה שלא מפרסמת דו"חות כספיים, אינה מעסיקה יועץ משפטי או רואי חשבון – וגם כדי לחסוך בעלויות.

ברוקלנד היא חברה פרטית ישראלית־אמריקאית, העוסקת בתחום הנדל"ן היזמי ברובע ברוקלין בניו יורק. לפני כשלושה חודשים החלה החברה בהליך של הסדר חוב על רקע בעיות נזילות קשות. הבעיות נבעו מהתמשכות בבנייה של פרויקטים, שהביאה לעצירה של שחרור ההון מידי הגופים המממנים, לעיכובים במסירת הדירות ולגידול בעלויות העבודה. ברוקלנד חייבת למחזיקי האג"ח בישראל - בסדרות א' ו- ב' - כ-150 מיליון שקל.

בחודש שעבר מינו מחזיקי האג"ח, המיוצגים על ידי עו"ד גיא גיסן, מנהל מטעמם לברוקלנד, רונאל (רוני) בן דב, במהלך של "השתלטות ידידותית". בן דב החליף את הבעלים והיו"ר, בועז גלעד, שהחליט מאוחר יותר להתפטר, ביחד עם סמנכ"לית הכספים נועה מתתיהו פורן. באסיפת מחזיקי האג"ח בשבוע שעבר הוצגה עמדת הדירקטוריון, לפיה אינו מסוגל לתפקד באופן יעיל ואפקטיבי, כך שאינו באמת מסוגל לפקח עוד על החברה ולקבל החלטות.

בועז גלעדצילום: ללא קרדיט

לפי מקורב לברוקלנד, בימים אלה פועל בן דב מול הלווים של החברה בארה"ב, במטרה שאלו לא יפגעו בהליך ההבראה בחברה. לדבריו, "המנהל המיוחד מנסה להלך בין הטיפות: מצד אחד, הוא פועל מול המלווים והשותפים בפרויקטים, ומצד שני מנהל את החברה ומנסה להפחית עלויות. ההתפטרות של הבעלים הקלה על הניהול וגם על התזרים. כרגע הוחלט עם איזה עובדים להמשיך, והתמורה אליהם משולמת על ידי חברה חדשה - ולא על ידי החברה הפרטית של גלעד".

לקראת הליך ראשי בישראל

אחת השאלות המרכזיות שמעסיקות את מחזיקי האג"ח הינה היכן יתנהל ההליך המשפטי, שכן לברוקלנד זיקה משפטית לכמה מדינות - כמו יתר חברות הנדל"ן הזרות, היא רשומה כחברה פרטית באיי הבתולה הבריטיים (BVI) ובמקביל, פועלת בארה"ב וגייסה חוב בישראל. בשטר הנאמנות נקבע מראש, כי במקרה של אירוע חדלות פירעון – ההליך יתנהל בארץ; ואולם, אין בסעיף זה כדי לקבוע חד משמעית כי כך ייעשה.

בימים אלה פועלים בחברה להבטיח שההליך אכן יתרחש בישראל, ולפי ההערכות, מחזיקי האג"ח יצליחו להימנע מניהול הליכים באיי הבתולה. גורם בסביבת נציגות מחזיקי האג"ח ציין כי "הכוונה היא לפנות לבית משפט, שימנה בישראל בעל תפקיד רשמי, כך שההליך הישראלי יוכר כהליך ראשי זר". במטרה לתמוך בביצועו בארץ, מחזיקי האג"ח קיבלו חוות דעת ממשרד עו"ד באיי הבתולה, לפיו תניית השיפוט תומכת בהליך ניהול בישראל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון