נעילה חיובית בבורסה בתל אביב; טאואר זינקה ב-3.5%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדכונים

נעילה חיובית בבורסה בתל אביב; טאואר זינקה ב-3.5%

המסחר בבורסה נסגר בעליות. מדדי המניות המובילים עלו בכ-0.5%, ומדד הנדל"ן טיפס ב-1%. מדד הבנקים עלה ב-0.25%.

מבין המניות הגדולות בלטו טאואר עם זינוק של 3.5%, לייבפרסון שעלתה ב-2.2%, מליסרון ו טבע שעלו ב-2% כל אחת.

מבין היורדות נציין את דלק עם ירידה יומית של 1%, הראל ו הפניקס שאיבדו 0.8%, ו ישראמקו שירדה ב-0.7%.

באג"ח הקונצרניות נרשמו עליות קלות מאוד ובאג"ח הממשלתיות ירידות קלות מאוד.

הדולר ירד קלות אל מתחת ל-3.64 שקל לדולר והיורו ירד ל-4.11 שקל ליורו.

גילת מציגה גידול של 33% ברווח התפעולי וצופה צמיחה של עד 11% ב-2019;

גילת לוויינים הרוויחה 5.3 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2018, שהם 9 סנטים למניה - גידול של 56% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2017. הרווח הנקי על בסיס Non GAAP הסתכם ב-5.7 מיליון דולר, שהם 10 סנטים למניה, בהשוואה ל-4.7 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2017. הרווח Non GAAP מנטרל הוצאות הקשורות להקצאת אופציות לעובדים, הפחתת נכסים לא מוחשיים ותשלום על הפסד בתביעה על הפרת סודות מסחריים.

גילת, שבשליטת קרן פימי (34%), מפתחת, מייצרת ומשווקת מוצרים ושירותים לרשתות תקשורת לוויינית. שלושת תחומי הפעילות שלה הם אספקת ציוד והקמה של רשתות סלולריות מבוססות לוויין עבור חברות תקשורת וגופים ממשלתיים, כמו ספרינט, גלוב, טי מובייל ו-NBN האוסטרלית; אספקת פתרונות קישוריות לאינטרנט מהיר במטוסים, למשל עבור החברה הסינית GOGO; והקמת רשתות תקשורת אזוריות מבוססות לוויין וניהולן עבור ממשלת פרו.

לכתבה המלאה

מחזיקי האג"ח של ברוקלנד העמידו את החוב לפירעון מיידי – ונערכים להליך משפטי ראשי בישראל

הסדר החוב בברוקלנד אפריל עולה מדרגה. מחזיקי האג"ח של חברת הנדל"ן החליטו להעמיד את החוב לפירעון מיידי ולהגיש לבית המשפט בקשה להקפאת הליכים. ההחלטה התקבלה ברוב של 98%. בין הגופים המוסדיים שתמכו בהחלטה: ילין לפידות , אילים, מחוג (מנהל גמל לעובדי חברת החשמל), אלומות ניהול קרנות, הכשרה חברה לביטוח , קרנות איילון , ומיטב דש קרנות נאמנות, כמו גם קרן הגידור גיא פאנד, הנושה הגדולה של ברוקלנד בישראל.

ההחלטה להעמיד את החוב לפירעון מיידי, תוך פנייה לבית המשפט, נעשתה במטרה להעמיק את ההשתלטות של מחזיקי האג"ח בברוקלנד, ולפתור את הדירקטוריון בישראל מפיקוח על חברה שלא מפרסמת דו"חות כספיים, אינה מעסיקה יועץ משפטי או רואי חשבון – וגם כדי לחסוך בעלויות.

לכתבה המלאה

עליות קלות בבורסה; מניות הקנאביס מזנקות

עליות קלות בבורסה בצהרי היום. המדדים המובילים עולים ב-0.3%, מדד הבנקים מטפס ב-0.6% ואילו מדד ה ביומד עולה ב-1.3% - בהובלת מניות הקנאביס שממשיכות לזנק במחזורים גדולים במיוחד. בין העולות מהמניות הגדולות נזכיר את טבע , בזק ו- IFF . בין המניות היורדות נמצאות פתאל ו כיל אם כי ירידות קלות בלבד.

בשוק האג"ח שוררת יציבות לפי שעה. ה דולר נסחר ב-3.64 שקל לדולר וה יורו ב-4.10 שקל ליורו.

על סף חתימה: לאומי קארד צפויה לעבור לידי קרן ורבורג פינקוס בשבוע הבא

העסקה למכירת לאומי קארד מידי בנק לאומי וקבוצת עזריאלי לקרן ההשקעות האמריקאית ורבורג פינקוס צפויה להיסגר בימים הקרובים. זאת, לאחר מגעים ושיחות אינטנסיביות שנמשכו בימים האחרונים, לרבות אתמול בלילה.

כעת, עם תום השיחות, מסתמן כי יימצא פתרון לסוגיית ההגדרה המשפטית של היתר השליטה לקונסורטיום מממן בראשות הראל , מנורה ו הפניקס . הקונסורטיום אמור להעניק לוורבורג פינקוס אשראי של כמיליארד שקל לצורך מימון רכישת לאומי קארד. שווי עסקת הרכישה כולה צפוי להסתכם ב-2.5 מיליארד שקל.

לכתבה המלאה

סופר-פארם בדרך לבורסה לפי שווי של כ-2 מיליארד שקל

סופר-פארם נערכת לקראת הנפקה ראשונית של מניותיה בבורסה בתל אביב. בעל השליטה בחברה, לאון קופלר, הסכים לאחר סירוב של שנים להוציא לפועל את ההנפקה - שאמורה להתבצע לפי הדו"חות השנתיים של החברה ל-2018.

במסגרת ההנפקה צפויים הבנקים לאומי ודיסקונט למכור את אחזקותיהם בחברה. לאומי פרטנרס מחזיקה ב-15% מסופר-פארם, ודיסקונט קפיטל מחזיקה ב-10% מהחברה. ההנפקה צפויה להתבצע לפי שווי של 2-1.7 מיליארד שקל, וייתכן שגם יוזרם הון לתוך סופר-פארם. לפי הערכות, מחזור המכירות של סופר-פארם ב-2018 הסתכם בכ-5 מיליארד שקל בישראל ועוד כ-800 מיליון זלוטי (כ-760 מיליון שקל) בפולין. הרווח התפעולי תזרימי (EBITDA) של החברה הוא כ-250 מיליון שקל.

לכתבה המלאה

מדדי המניות המובילים עולים ב0.3%

פתיחה חיובית הבוקר בבורסה של תל אביב: מדדי המניות המובילים עולים ב0.3% ומדד הבנקים מטפס ב-0.7%.

מניות הקנאביס מרכזות גם הבוקר עניין ועליות, כאשר אינטרקיור עולה בעוד 2.5%, לשווי מטורף של כמעט 1.2 מיליארד שקל. אירונאוטיקס עולה בכמעט 1%, לשווי של 715 מיליון שקל. גם מניות הסלולר מטפסות ב-2%-1%. מניות הביטוח לא מתרגשות מהכללים החדשים של רשות שוק ההון, שיורידו את מחירי ביטוח החיים, ונסחרות ביציבות.

הדולר נסחר סביב 3.64 שקלים לדולר והיורו ב-4.11 שקלים ליורו.

דיסקונט: ההמלצה לרכישת מניית רמי לוי עולה אם ירכוש את קואופ

דיסקונט: ההמלצה לרכישת מניית רמי לוי עולה אם רמי לוי יצליח לרכוש מחר (ד') את קואופ, כי יש אפסייד של 9%-7% בעסקה - כך כותבת האנליסטית מיכל אלשיך בעדכון שהיא מפרסמת הבוקר.

מחר תחליט הממונה על ההגבלים העסקיים, מיכל הלפרין, אם לאשר את מכירת קואופ לרמי לוי, שהגיש את ההצעה הגבוהה ביותר – 160 מיליון שקל (בלי הנדל"ן). ארבע המתמודדות האחרות הן זול ובגדול, שהציעה כ-150 מיליון שקל; וכן מחסני השוק, ויקטורי ופרש מרקט, שהציעו כל אחת כ-120-100 מיליון שקל.

נאמני הקואופ לוחצים לאישור ההצעה של רמי לוי. מדובר בהצעה היחידה שנבדקה על ידי הממונה להגבלים עסקיים.

העיניים נשואות למניית אירונאוטיקס

ימים לא רעים עוברים על שוק ההון בעולם. מאז המפולת שעברו הבורסות בדצמבר עם צניחות חדות של 15% בתוך שבועות, השתנתה האווירה, והיא נהפכה לחיובית יותר. בימים האחרונים היציבות חזרה.

גם הבורסה של תל אביב בההתאוששות - מינוס 8% מהשיא ששנבר באמצע 2018 ופלוס 9% מהשפל של 24 בדצמבר 2018.

אתמול היה יום מסחר חיובי בתל אביב: המדדים עלו ב-0.4% וגם בהמשך בוול סטריט היו עליות קלות. הבוקר נצפו עליות בבורסות במזרח.

מניות ומגזרים שיש לשים לב אליהן הבוקר הן מגזר הקנאביס, שמזנק בפראות בשבועיים האחרונים; מניות קבוצת בזק , שמצויה במשבר ומידרדרת מיום ליום; ומניית אירונאוטיקס , שמזנקת בשל העסקה לרכישתה על ידי רפאל והרכישות של המשקיע אהרון פרנקל.

ה דולר התאושש מעט ביומיים האחרונים משפל של 3.6 שקלים לדולר, ואתמול הוא נסחר ביותר מ-3.64 שקלים לדולר.

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש