ממשפחת עופר למשפחת אליהו: ניר גלעד ימונה ליו"ר מגדל

גלעד, שהיה בעבר החשב הכללי באוצר ומנכ"ל החברה לישראל, יחליף את היו"ר המתפטר של מגדל, עודד שריג ■ הוא ייהנה משכר נמוך מהסטנדרטים שאליהם הורגל בעבר

אסא ששון
אסא ששון
ניר גלעד
ניר גלעדצילום: ליאור מזרחי
אסא ששון
אסא ששון

ניר גלעד - זה השם החדש ששלמה אליהו מביא לתפקיד בכיר בחברת הביטוח שלו, מגדל. אליהו מייעד את גלעד להיות יו"ר מגדל. לגלעד היכרות קודמת עם מגדל: ב-2015-2013 הוא שימש משנה למנכ"ל מגדל וראש תחום אסטרטגיה והשקעות בקבוצה, אז פרש מהקבוצה על רקע מאבקי כוחות על תפקיד המנכ"ל הבא לאחר איזי כהן.

לפני הצטרפותו למגדל כיהן גלעד כחשב הכללי במשרד האוצר, ועם פרישתו ממגדל הוא הצטרף לחברה לישראל של משפחת עופר ושימש כמנכ"ל החברה. בחברה לישראל נהנה גלעד מתגמולים כוללים של קרוב ל-100 מיליון שקל. כעת שכר יו"ר לא יכול להיות מעבר ל-2.5 מיליון שקל, נמוך מהסטנדרטים שאליהם היה רגיל בעבר. המינוי תלוי באישור המפקח על הביטוח, ד"ר משה ברקת.

גלעד יחליף את היו"ר המתפטר של מגדל, עודד שריג. שריג התפטר בסוף דצמבר 2018. עם התפטרותו הותיר שריג מכתב התפטרות נוקב. במכתב ששלח הסביר שריג כי ההתפטרות היא, בין היתר, על רקע האחריות שהוא רואה כמוטלת עליו, ועל רקע העובדה ששינויים שקיווה כי יחולו במגדל ביטוח ובהתנהלותה, לא קרו, "בשל מבנה הבעלות של מגדל ביטוח ובשל הממשל התאגידי הנגזר ממנו". השינויים שעליהם מדבר שריג היו בניית אסטרטגיה חדשה, איוש תפקידי מפתח במגדל ביטוח וייעול עבודת החברה.

עוד נימק שריג את ההתפטרות, בדיווח לבורסה, בכך ש"מגדל ביטוח פועלת על פי שיקולים קצרי טווח, ללא תוכנית פעולה מוגדרת ובשגרת העבודה הקודמת". בדיווח נכתב כי "לאור זאת, ציין יו"ר הדירקטוריון כי אינו יכול לפעול לטובת מגדל ולקוחותיה כנדרש, ומשכך הוגשה התפטרותו".

קדמה להתפטרות של שריג הקמת "מטבחון" במגדל, שכלל את בעל השליטה שלמה אליהו ואת הדח"צים אברהם ביגר ורונית בודו. מטרת המטבחון, כפי שאליהו הגדיר אותה, היתה לעקוב באופן צמוד אחר פעילות הנהלת החברה. המהלך סיפק רמז כי אליהו אינו מרוצה מהתנהלות שריג.

לאחר הקמת המטבחון עלתה דרישה שאליהו יפרקו. שיאו של האירוע היה כשהממונה על שוק ההון והביטוח, ברקת, זימן אליו את אליהו לשיחת הבהרה, במהלכה התבטא הדח"צ ביגר נגד אליהו, ואף אמר כי אילו היה המנכ"ל, הוא היה מתפטר מתפקידו - שכן לדבריו אופן ההתנהלות של אליהו לא מאפשר לעבוד. לאחר השיחה החליט אליהו לפרק את המטבחון. עכשיו נותר לראות האם לגלעד יש את היכולת לנטרל את שלמה אליהו.

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"