ורמוס לחוץ על הרווח בדקסיה: קרן נוקד דורשת לא לדחות את אישור המיזוג עם דיסקונט

קרן הגידור דורשת מדירקטוריון דקסיה ישראל לא לדחות את אסיפת בעלי המניות לאישור מכירת הבנק לדיסקונט, שצפויה להתקיים ביום רביעי ■ באחרונה נחתמה העסקה למכירת דקסיה לדיסקונט ב-670 מיליון שקל - ובבנק ירושלים מעוניינים לטרפד את העסקה

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
 רועי ורמוס
רועי ורמוסצילום: עופר וקנין
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

קרן הגידור נוקד קפיטל, המתמודדת עם ביצועים חלשים בתקופה האחרונה בעקבות הנפילות בשווקים - בדומה ללא מעט קרנות גידור - דורשת לא לדחות את קבלת ההחלטה לגבי העסקה למכירת בנק דקסיה ישראל לדיסקונט .

הקרן, המחזיקה בכ-4.8% מדקסיה ישראל, שלחה מכתב ללבנה שיפמן, יו"ר דירקטוריון דקסיה, שבו דרשה כי הבנק יקיים כמתוכנן את אסיפת בעלי מניותיו - שבה יוחלט אם לאשר או לדחות את העסקה - ביום רביעי הקרוב, 3 בינואר. אם העסקה תאושר, בנק דיסקונט ירכוש באמצעות החברה הבת מרכנתיל דיסקונט את מלוא ההחזקות בדקסיה ישראל (100%) תמורת 670 מיליון שקל במזומן, זאת לעומת שווי שוק נוכחי של כ-602 מיליון שקל שלפיו דקסיה נסחרת.

"כפי שציינו במכתבנו הקודם, אנו רואים חשיבות רבה בהתנהלות הבנק באופן מוסדר ועל פי לוחות זמנים שהוגדרו מראש, אשר במסגרתם, בין היתר, נקבע מועד כינוס לאסיפת בעלי המניות לצורך אישור הסכם המיזוג שנחתם עם מרכנתיל דיסקונט וקביעת ה-1 ביוני 2019 כמועד אחרון לקיום התנאים המתלים", כתבו במכתב, והוסיפו כי "עקב מצב השווקים, אנו שבים ומדגישים את חשיבות ההתנהלות במסגרת הזמנים שהוגדרה, ואנו רואים חשיבות רבה בקיום האסיפה במועד שנקבע זמן רב מראש".

דרישת הקרן נובעת מכך שאם העסקה תושלם, היא צפויה ליהנות מתשואה של כ-30% בפרק זמן של פחות משנה. זאת בזמן שבנק ירושלים , הנמצא בשליטת משפחת שובל, מעוניין מאוד אף הוא לרכוש את דקסיה.

בנק ירושלים, המנוהל על ידי גיל טופז, הגיש בנובמבר האחרון הצעה לרכוש את דקסיה תמורת 350 מיליון שקל בלבד במזומן, ובאמצעות הקצאת כ-27% ממניות הבנק הממוזג דקסיה - ירושלים לבעלי המניות הנוכחיים של ירושלים. המניות הללו הוערכו על ידי חברת הייעוץ העסקי גיזה זינגר אבן בכ-380 מיליון שקל.

בבנק ירושלים לא מוותרים

דירקטוריון דקסיה נעזר בחוות דעת של פרופ' אמיר ברנע ושל בנק ההשקעות ווליו בייס, שצפוי להנות מעמלה שמנה של מיליוני שקלים אם המיזוג יושלם. השניים המליצו לדירקטוריון דקסיה לדחות את ההצעה של בנק ירושלים, ולקבל את ההצעה של דיסקונט.

בינתיים בבנק ירושלים לא מוותרים - ובשבוע שעבר שיגר הבנק מכתב נוסף לדירקטוריון דקסיה, בהצעה לבחון שוב את ההצעה שלו ולנהל משא ומתן לגבי שיפורה. בנק ירושלים שכר את שירותיו של דרור שטרום, לשעבר הממונה על הגבלים עסקיים ומי שעמד בראש ועדת שטרום להגברת התחרות במערכת הבנקאות, כדי שיסייע לו לזכות בדקסיה. בבנק ירושלים גם בונים על כך שלאחר שדיסקונט התחזק מאוד, כשנותר בין השאר עם שליטה בחברת כרטיסי האשראי כאל, הממונה על הגבלים עסקיים מיכל הלפרין לא תאפשר לו לרכוש גם את דקסיה - עסקה שעשויה להגדיל את הרווח של דיסקונט ב-50-40 מיליון שקל בשנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי