שיכון ובינוי נדל"ן מכרה 50% מחנות איקאה בקרית אתא ברווח של 98 מיליון שקל

החברה מכרה את אחזקתה לקבוצת ברונפמן-פישר, שכעת תהיה לה בעלות מלאה על החנות, ב-270 מיליון שקל

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סניף איקאה בקרית אתא
סניף איקאה קרית אתא, אתמול. קפה בשמונה שקליםצילום: רמי שלוש
יורם גביזון
יורם גביזון

שיכון ובינוי ממשיכה לממש נכסים ולשפר את נזילותה. החברה, שבשליטת (86%) שיכון ובינוי, מכרה 50% מאחזקתה בחנות איקאה שבקניון שער הצפון בקרית אתא לקבוצת ברונפמן-פישר, תמורת 270 מיליון שקל. החברה תרשום רווח הון של 98 מיליון שקל לפני מס.

קבוצת ברונפמן-פישר קנתה משיכון ובינוי נדל"ן 50% מהחנות ביולי, כך שבעקבות העסקה תעבור החנות לבעלותה המלאה. חנות איקאה בקרית אתא, ששטחה 30 אלף מ"ר, נפתחה במארס 2013. החנות מניבה שכר דירה קבוע של 27 מיליון שקל בשנה. שיכון ובינוי נדל"ן מכרה את אחזקתה בחנות לאחר שקיבלה הצעה מקבוצת ברונפמן-פישר למכור את חלקה לפי שווי המשקף תשואה של 5%, ומשום שלנכס אין פוטנציאל השבחה, מפני ששכר הדירה שמשלמת איקאה קבוע ל-20 השנים הקרובות.

שיכון ובינוי תוסיף להחזיק ב-50% מקניון שער הצפון וב-50% מתחנת הדלק שבמתחם. שוויה של האחזקה בקניון במאזנה של שיכון ובינוי הוא 304 מיליון שקל ושוויו ההוגן נכון לסוף 2017 הוא 414 מיליון שקל. הקניון הושכר בתפוסה של 91% בינואר-ספטמבר 2018 והניב רווח תפעולי של 14.5 מיליון שקל בתקופה זו.

שיכון ובינוי נדל"ן, שמנוהלת על ידי תמיר דגן, צפויה להשתמש בתמורה להמשך השקעות ולחלוקת דיבידנד, אם דירקטוריון החברה יחליט על כך. שיכון ובינוי רכשה באחרונה קרקע ברחוב תבואות הארץ בתל אביב תמורת 90 מיליון שקל, המיועדת לבניית 100 יחידות דיור. באוקטובר 2017 רכשה החברה קרקע בשכונת אור-ים באור עקיבא המיועדת לבניית 600 יחידות דיור תמורת 250 מיליון שקל. שיכון ובינוי דווחה לאחרונה על מו"מ שהיא מנהלת למכירת אחזקתה בחברת איי.די.או גרופ בפרמיה על שווי השוק של האחזקה.

שיכון ובינוי מחזיקה ב-37.5% ממניותיה של חברת איי.די.או גרופ , בשווי של 731 מיליון שקל. איי.די.או גרופ מחזיקה ב-38.2% ממניותיה של איי.די.או פרופרטיס, שרוכשת ומשכירה דירות למגורים בברלין. שווי אחזקתה של איי.די.או גרופ באיי.די.או פרופרטיס הוא 3.4 מיליארד שקל (801 מיליון יורו).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב